Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Silmarillion - "ciężka" książka? (Strona 1 z 15)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 07-02-2004 18:33    Temat wpisu: Silmarillion - "ciężka" książka? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak w temacie. Jak myślicie, czy Sillmarilion jest "ciężką" (trudną do przeczytania) książką? Np. moja ciocia (dokładniej matka chrzestna) straszyła mnie, że Silmarillion jest nie do przeczytania, że są okropnie długie i nudne opisy różnych rodów. To można zrozumieć, bo moja ciocia nie jest aż takim zapalonym tolkienomanem, jak my, forumowicze. Ale niedawno kłóciłem się z kolegą, który jest tu, na forum (Gollum bodajże), o to czy przeczytam Sila, czy nie, bo on nie przeczytał, mówił, że po pięćdziesięciu stronach będę miał dosyć i zanudzę się na śmierć Można zasnąć... (on doszedł do setnej). Wczoraj (już po tym wydarzeniu) namówiłem tatę, żeby mi kupił Sila brawo , aktualnie jestem na 124 stronie i uważam, że książka jest świetna Jestem za , choć troszeczkę nużąca. Jakie są Wasze opinie?

Ostatnio zmieniony przez Calamrun dnia 07-02-2004 20:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lorraine
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 07-02-2004 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem Silmarillion jest wspaaaaniala ksiazka i kazdy kto uwaza ze podobal mu sie Wladca powonien czytnac Sila Uśmiech Moge sie nawet pokusic o to zeby powiedziec [a raczej napisac Język] ze Sil jest uwazany przezemnie za ksiazke rowna WP Ratujcie bo go pobiję Nie rozumiem ludzi ktorym nie podoba sie Sil... Dobra moge powiedziec ze trudny to on moze byc Jestem rozwalony ale zeby zniechecac sie po paru stronach? Przeciez to nie jest "w pustynie i w puszczy" zeby Tolkien przez 50str opisywal baobab Elfik
gloin napisał(a):
i uważam, że książka jest świetna Jestem za , choć troszeczkę nużąca.

Gloin czy moglbys [to tak z ciekawosci Uśmiech] napisac jakie fragmenty sa dla ciebie nuzace? Nie zebym byla zlosliwa ale.... Chyba mnie rozumiesz Z przymrużeniem oka Ahaa i baaardzo mi milo ze uwazasz ze Sil jest SWIETNY jeeeeej! skaczę z radości

a deszcze bez rynien nieczęsto padają
między nimi."
Powrót do góry

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 07-02-2004 19:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lorraine napisał(a):
gloin napisał(a):
i uważam, że książka jest świetna Jestem za , choć troszeczkę nużąca.

Gloin czy moglbys [to tak z ciekawosci Uśmiech] napisac jakie fragmenty sa dla ciebie nuzace? Nie zebym byla zlosliwa ale.... Chyba mnie rozumiesz Z przymrużeniem oka
Ja słowo "troszeczkę" rozumiem, jakby to było prawie nic, no niewiem jak to bardziej sprecyzować...hhmmm... no, poprostu jak czegoś jest baaaaardzo malutko. Akurat w tym przypadku nie chodziło mi o konkretne fragmenty, tylko, o to, że na dłuższą metę, jak dla mnie, już nie chce się czytać książki, która jest napisana w stylu Sillmarillionu. Pewnie zapytasz jaki to styl. Teraz niemógłbym Ci odpowiedzieć mądrze. To kwestia moich osobistych poglądów.

TeLoN
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 07-02-2004 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o styl, to według mnie jest on jedyny w swoim rodzaju.
Mam kilka przyjaciół których ciałbym namówić do przeczytania Silmarillionu, ale mimo że czytali WP i Hobbita nie mogę ich przekonać, wciąż pozostają przy zdaniu, że jest nudny wściekły
Ja Silmarillion mógłbym o wiele częściej czytać od WP (gdyby czas na to pozwolil). Stawiam go nieco wyżej od WP, nie uwazam ze jest ciezsza, a co do przekonywania kogos to ja juz sobie dalem spokoj. Mam coś dla ciebie
Sądzę, że Sillmarillion jest niezbędnym "uzupełnieniem" WP i Hobbita
Powrót do góry

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 08-02-2004 09:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaje mi się, że mimo iż Sil jest książką IMHO wspaniałą to jednak będzie więcej osób mówiących, że Sil jest nudny. Przecież nie wszystcy są takimi azpaleńcami, że czytają każdą książkę Tolkiena. Nikektórym podobał się tylko film, innym tylko WP lub H. Sama mam takiego kolege w klasie. Nie przeczytał Sil tylko dla tego, bo nie lubi cofać się aż tak daleko w czasie.

Dla mnie Sil jest bardzo dobrą książką i wcale przy nim nie zasypiam. Uwielbiam te wszystkie drzewa genealogiczne (naprawde Śmiech). ALe też rozumiem dlaczego inni go nie lubią i nie mam im tego za złe.

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 08-02-2004 11:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj, drzewka genealoogiczne są "troszkę" poplątane, ale i tak fajne Śmiech
Niedawno przeczytałem Silma i jestem pod wrażeniem Super śmiech Naprawde świetna książka Uśmiech może nieco "cięższa" od WP, gdzie występuje akcja, dialogi i wogule. W Silmie prwie wogule nie ma dialogów, i dlatego niektórzy mówią że jest "cieżka". jest tam strasznie dużo opisów, więcej niż w WP i mniej jest opisanych scen batalistycznych, co niektórych nuży Spox Ale to i tak książka świetna, opisująca naprawde CAŁE dzieje świata (no dobra, nie całe ale prawie) i to w 300 stronach!

Fingolfin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 08-02-2004 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi Silmarillion bardzo się podoba. Rzeczywiście trudno się czyta za pierwszym razem, ale jest to wspaniała historia, napisana w pięknym stylu.
AKA GilGalad
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 08-02-2004 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogromnie lubię wracać do Silmarillionu. Przyznaję, że nie jest to książka tak łatwa jak Hobbit czy Władca, ale przez to jest jeszcze ciekawsza - trudniej zapamiętać całe fragmenty, i zawsze można znaleźć coś nowego w tej książce. Lubię ją czytać nie "jednym tchem" ale powoli, fragmencikami. Wtedy doceniam jej wartość.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następna

Temat: Silmarillion - "ciężka" książka? (Strona 1 z 15)

Skocz do: