Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 7 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto najlepiej zagrał w LotR?
Eliah Wood (Frodo)
2%
 2%  [ 5 ]
Sean Astin (Sam)
8%
 8%  [ 15 ]
Dominic Mohaghan (Merry)
0%
 0%  [ 1 ]
Billy Boyd (Pippin)
3%
 3%  [ 6 ]
Viggo Mortensen (Aragorn)
13%
 13%  [ 24 ]
Ian McKellen (Gandalf)
20%
 20%  [ 36 ]
Orlando Bloom (Legolas)
5%
 5%  [ 10 ]
John Rhys-Davies (Gimli)
2%
 2%  [ 5 ]
Liv Tyler (Arw\xena ;-))
1%
 1%  [ 2 ]
Miranda Otto (Eovina)
1%
 1%  [ 3 ]
Andy Serkis (Gollum)
15%
 15%  [ 27 ]
Bernard Hill (Theoden)
1%
 1%  [ 2 ]
Cate Blanchett (Galadriela)
5%
 5%  [ 10 ]
Wszyscy Grali beznadziejnie
0%
 0%  [ 1 ]
Wszyscy grali świetnie
15%
 15%  [ 26 ]
Oddano głosów : 173

Autor Wiadomość
Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 17-03-2012 19:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ANDY SSSSSSSERKINS,MÓJ SSSSSSSKARBIE! Świetny głos, ruchy, WSZYSTKO! Tak naprawdę może i jest zasłonięty rewelacyjną, komputerową postacią, ale to on naprawdę robił to wszystko c robił Gollum i dzięki temu Gollumek jest taki wyjątkowy Love ! A jak grał Smeagola to świetnie zagrał takiego zwykłego hobbita, który zabija swojego przyjaciela i staje się potworem. Lubię też grę Iana i Cate, bo robili to perfekcyjnie. Gandalf taki miły, palący fajeczkę,śmiejący się staruszek, którego wszyscy uwielbiają i który jak powinien pomaga wszystkim, a w walce jest dobry Jestem za . Galadriela za to to taka tajemnicza ,,wiedźma'', która potrafi być mila, ale jak chce Pierścień to dużo się dzieje Jestem za .

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

strażnik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 18-03-2012 00:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według moich odczuć najlepiej wczuli się w role Viggo Mortensen w postaci Aragorna, Ian McKellen czyli Gandalf, Lawrence Makoare + Andy Serkis za rolę Czarnoksiężnika z Angmaru i na koniec Paul Norell za rolę Króla Umarłych. Jakoś oni mi najbardziej pasowali do swoich książkowych pierwowzorów. Co do Czarnoksiężnika i Króla Umarłych - może nie były to jakieś ważne postacie, ale miały w sobie coś niezwykłego.
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam Billy'ego Boyda w roli Pippina. Po prostu ujął mnie swoją niewinną grą, doskonale oddał najbardziej roztrzepanego hobbita i dodał wiele od siebie, tak, że nie mogę patrzeć na jego grę i się nie rozczulić. Poza tym to, jak zaśpiewał The Steward of Gondor...mmm...piękna pieśń i piękne wykonanie chwała wam, chylę czoła, dzięki

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 08-12-2012 21:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najlepiej? Zdecydowanie Pani Złotego Lasu, Galadriela. Moim zdaniem uratowała ona honor elfów w tym filmie - no bo kogo tam jeszcze mamy? Arwenę, Legolasa, Celeborna, Elronda - spośród nich na plus (ale mały Język ) jest tylko Legolas. Chociaż od filmowych elfów o wiele więcej wymagam, niż od filmowych ludzi. A Galadriela zagrała po prostu świetnie, jest dokładnie taka jaka powinna być, a jej zła strona, Czarna Władczyni, podobała mi się także.

Chociaż bez zarzutu zagrali także Aragorn, Gandalf, Gollum, Sam i Faramir. No i Theoden. Jeśli można dać drugie miejsce, to będzie to Gandalf Tom Bombadil .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 08-12-2012 23:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszyscy świetni, a najlepsi hmmmm... Nie będę wymieniać McKellena, Holma czy Lee, bo to klasa sama w sobie Uśmiech Na mnie duże wrażenie zrobili David Wenham i Karl Urban - na początku pomyślałam, że jako ci mniej znani aktorzy nie poradzą sobie, zostaną przyćmieni przez gwiazdy, ale na szczęście się pomyliłam. Imo zagrali wiarygodnie (świetne barwy głosu i mimika chwała wam, chylę czoła, dzięki) i wyraziście, zwłaszcza Urban Jestem za
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 09-12-2012 08:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nutriasobolowa napisał(a) (zobacz wpis):
Elronda

Bluźnierstwo! Elrond wyszedł genialny. W każdym razie dla mojego spaczonego gustu Z przymrużeniem oka Tak, jak inaczej sobie wyobrażałam inne postacie z książki, to Elrond zawsze był filmowy.

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 09-02-2013 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno już oddałam głos w tej ankiecie, ale na szczęście nie zapomniałam na kogo zagłosowałam. Choć uważam, że wszyscy zagrali genialnie to jednak Elijah bije wszystkich na głowę! chwała wam, chylę czoła, dzięki Jego gra mnie zachwyca, jest przekonująca, pomimo młodego wieku widać, że się postarał choć jak każdy mam drobne zastrzeżenia ( ale chodzi raczej o scenariusz). Śmiem stwierdzić, że gdyby nie on LOTR nie byłoby takie cudowne. Po prostu nie wyobrażam sobie WP bez Elijaha Love .
Powrót do góry

nilofinve
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6
Nieobecny(a): wyruszam na przygode

Wysłany: 22-06-2015 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem najlepiej zagrał Sean Astin

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 7 z 8)

Skocz do: