Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto najlepiej zagrał w LotR?
Eliah Wood (Frodo)
2%
 2%  [ 5 ]
Sean Astin (Sam)
8%
 8%  [ 15 ]
Dominic Mohaghan (Merry)
0%
 0%  [ 1 ]
Billy Boyd (Pippin)
3%
 3%  [ 6 ]
Viggo Mortensen (Aragorn)
13%
 13%  [ 24 ]
Ian McKellen (Gandalf)
20%
 20%  [ 36 ]
Orlando Bloom (Legolas)
5%
 5%  [ 10 ]
John Rhys-Davies (Gimli)
2%
 2%  [ 5 ]
Liv Tyler (Arw\xena ;-))
1%
 1%  [ 2 ]
Miranda Otto (Eovina)
1%
 1%  [ 3 ]
Andy Serkis (Gollum)
15%
 15%  [ 27 ]
Bernard Hill (Theoden)
1%
 1%  [ 2 ]
Cate Blanchett (Galadriela)
5%
 5%  [ 10 ]
Wszyscy Grali beznadziejnie
0%
 0%  [ 1 ]
Wszyscy grali świetnie
15%
 15%  [ 26 ]
Oddano głosów : 173

Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 07-02-2004 16:03    Temat wpisu: LotR - najlepszy aktor Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kto według Was zagrał najlepiej w filmie LotR (wszystkie trzy części) ? A może nie ma kogoś takiego? Jak kogoś wam brakuje w opcjach do głosowania to postaram się dodawać, ale podajcie imię i nazwisko aktora\aktorki!

7.02.2004. Dodałem Cate Blanchett (Galadrielę).

P.S. Jeśli przekręciłem któreś z nazwisk to krzyczcie!

Ostatnio zmieniony przez Calamrun dnia 07-02-2004 18:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 07-02-2004 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie będą to:

Gandalf - idealny Love mądry i 'ciepły', ale też majestatyczny kiedy trzeba Jestem za Z tym że wolę Gandalfa Szarego niż Białego Język

Bilbo - najbardziej 'hobbitowy' Hobbit - równiez idealny, jakby wyciety z kart książki Love Sympatyczny staruszek podszyty rozrabiaką, ale widać tez w nim to 'coś wiecej' - siłę, charkter, a także ciemoność spowodowaną Pierscieniem

Grima - odpychający jak Tolkien przykazał Z przymrużeniem oka Jestem za mroczny, tchorzliwy, intrygujący Z przymrużeniem oka

Pippin - uroczy! i do tego ten szkocki akcent! Love

z tych 4 postaci wybrałabym jednak Bilba - najbardziej odpowiada moim wyobrażeniom

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 07-02-2004 17:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ssssumie Z przymrużeniem oka nie zastanawiałam się jak dotąd kto zagrał najlepiej, a jedynie która przedstawiona w filmie postać była najblizsza moim wcześniejszym, ksiażkowym wyobrażeniom. Tym moim wizjom Z przymrużeniem oka najbliższa była Galadriela - wyniosła i dumna, co nie przeszkadzało ciepło sie uśmiechnąć i okazać pokorę.. jak dla mnie jedna z 'prawdziwszych' przedstawicielek elfów w filmie. Ale mimo to pierwszeństwo w grze aktorskiej muszę przyznać odtwórcy Golluma. "Kłótnie" wewnętrzne wywoływały u mnie dreszcze i opadanie szczęki Jestem rozwalony niezależnie od tego, czy oglądałam pierwszy raz, czy też (nie)świadomie mówiłam tekst razem z aktorem ;P (w próbach przywrócenia szczęki na odpowiedni poziom Język) Nie wyczuwałam żadnej sztuczności w tych monologach, a głos i mimika sprawiały że odrywałam się od realnego świata Widziały gały co brały Być może dochodzi tu moje zboczenie zawodowe Pserwa - uznanie dla informatyków... ale obojętnie co by nie zrobili, bez dobrej gry aktorskiej nie wyszłoby tak przejmująco naturalnie...

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 07-02-2004 18:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A gdzie Cate Blanchett jako Galadriela??? wściekły

A skoro jej nie ma ( Spazmy ) tio zagłosowałem na Andy`ego Serkisa. Doskonałe ruchy, głos i genialnie pokazana walka dwóch osobowości. Brawa! Śmiech
Powrót do góry

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 07-02-2004 18:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bez wątpienia Gollum (czyli oczywiście Andy Serkins)! Jestem za On chyba najbardziej był podobny do tego Golluma z książki. Mimo swego wyglądu potrafił wzbudzić współczucie.

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 07-02-2004 18:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nenya napisał(a):
A gdzie Cate Blanchett jako Galadriela??? wściekły

Przecież jest opcja, żeby oddać głos na kogoś innego. No dobra, skoro tak bardzo brakuje wam Galadrieli, to dołączę ją do opcji głosowania.

Elanora
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 68

Wysłany: 07-02-2004 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż - mimo wszystkich niedociągnięć i spłyceń wybrałam Elijaha Wooda - ponieważ przekazał mi najwięcej emocji swoją grą i ponieważ nie "spaprał" tej najtrudniejszej roli, a tak łatwo było ją przerysować albo uczynić sztywną. Choć zasadniczo uważam, że większość (nie wszyscy - patrz Celeborn na ten przykład) aktorów zagrała świetnie - Sam, Gandalf czy Gollum (tutaj, w niczym nie ujmując doskonałej roli Andy'ego dużę znaczenie miała również animacja). I oczywiście muszę wspomnieć odtwórcę roli Theodena - szczerze mówiąc polubiłam go i zaczęłam jeszcze bardziej szanować właśnie " w jego filmowej wersji" Uśmiech

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 07-02-2004 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szkoda, że mozna wybrać tylko jedną opcję. Po zastanowieniu wybrałam Iana McKellena - jest wspaniały! Gandalf wykreowany przez Niego jest bardzo Gandalfowaty - mądry, troskliwy, groźny dla wrogów, władczy i majestatyczny.
Drugą wspaniałą postać stworzył Andy Serkis. Mimo, że jest to postać "przerobiona" komputerowo, jest świetna. Gollum wygląda i zachowuje się tak, jak kiedyś sobie to wyobraziłam...

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 1 z 8)

Skocz do: