Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 2 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto najlepiej zagrał w LotR?
Eliah Wood (Frodo)
2%
 2%  [ 5 ]
Sean Astin (Sam)
8%
 8%  [ 15 ]
Dominic Mohaghan (Merry)
0%
 0%  [ 1 ]
Billy Boyd (Pippin)
3%
 3%  [ 6 ]
Viggo Mortensen (Aragorn)
13%
 13%  [ 24 ]
Ian McKellen (Gandalf)
20%
 20%  [ 36 ]
Orlando Bloom (Legolas)
5%
 5%  [ 10 ]
John Rhys-Davies (Gimli)
2%
 2%  [ 5 ]
Liv Tyler (Arw\xena ;-))
1%
 1%  [ 2 ]
Miranda Otto (Eovina)
1%
 1%  [ 3 ]
Andy Serkis (Gollum)
15%
 15%  [ 27 ]
Bernard Hill (Theoden)
1%
 1%  [ 2 ]
Cate Blanchett (Galadriela)
5%
 5%  [ 10 ]
Wszyscy Grali beznadziejnie
0%
 0%  [ 1 ]
Wszyscy grali świetnie
15%
 15%  [ 26 ]
Oddano głosów : 173

Autor Wiadomość
ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 09-03-2004 11:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

zdecydowanie Bopromir i Faramir. pomimo wykrzywienia ich wizerunku przez PJ byli dla mnie jakby wprost z książki. grali dla mnie genialne. zwłaszcza ta scena z rozszerzonych tt kiedy Faramir widzi płynąca łódź. no jak ktos tego nie widział niech żałuje. Boromir rulez!! ta jego śmierc, ostatnianm rozmowa z Aragornem cholernie wzruszała. Smutek no ale zebyw pelni zrozumiec, odebrac postacie (obie) konieczne są rozszerzone Dwie Wieże

Nieninque
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 11-04-2004 11:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie - Gandalf. Szczególnie utkwiła mi w pamięci scena, kiedy Frodo mówi jak go hobbici nazywają. Robi tam cudną minę, taką prawdziwą, jak staruszek... W ogóle rewelacyjnie zagrał, kontrasty (starszy "pan" - srogi, potężny czarodziej) są bardzo widoczne, postać jest ciekawa...
Może tak sądzę, bo Gandalfa najbardziej lubię i cenię... jeśli tak, wybaczcie... oops, zawstydzenie
Doceniam także grę Elijaha (II miejsce Z przymrużeniem oka )- wyraźnie widać te zmiany pod wpływem pierścienia (scena pierwsza a ostatnie). Również dobre zagrania twarzą (wybaczcie te sformułowanie...).
Gdyby Gollum był aktorem z krwi i kości i grał i wyglądał tak samo, jak grał i wyglądał (śliczne zdanie, no nie?? Pserwa ) to palma pierwszeństwa należałaby się jemu. Ale że tak nie jest - patrz: powyżej.

Ela
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 15-12-2004 16:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Będę oryginalna Uśmiech
Dla mnie najlepszym aktorem był David Wenham - Faramir.
Po obejrzeniu rozszerzonej wersji RotK, uważam że postać ta jest właśnie taka jak być powinna i jaką ją sobie wyobrażałam po przeczytaniu książki.
Wrażliwy, a jednocześnie męski
Waleczny, a zarazem miłujący pokój
Silny,a jednocześnie delikatny i ciepły...
No i to jego spojrzenie na Eowynę w domu uzdrowień Love
Ach, dlaczego na mnie nikt tak nie patrzy... Z przymrużeniem oka

Arien
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 19-12-2004 00:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czemu w ankiecie nie ma Karla Urbana hę?? Ja jestem za Boromirem (jego też nie ma?? wściekły ) - widać ogromny wpływ Pierścienia, wahanie w oczach... i ta przejmująca obrona hobbitów i scena śmierci... Love Boromir rządzi Z przymrużeniem oka
I fled my house while all in quiet rest..."
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 27-12-2004 15:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A gdzie Faramir...? Spox

David Wenham najbardziej mnie zaskoczył - widziałam zdjęcia z filmu przed zobaczeniem Faramira w "akcji" i nie zbyt mnie prezkonał. Natomiast kiedy pokazał sie w filmie, mimo raczej złego nastawienia (do chyba ulubionego mojego bohatera WP-owego) całkowicie mnie urzekł.
Chyba najbardziej ze wszystkich bohaterów filmu, czuć było w nim Tolkiena...

Czy to dzieki Wenhamowi czy Jacksonowi (czy moze najprosciej Tolkienowi...) ale niemal kazda scena z Faramirem jest pzejmująco wzruszająca i doskonale widać swego rodzaju tragizm postaci. Jak dla mnie postać zagrana mniam mniam Rządzę

(wniosek: moze by tak dodać faramira do ankiety...? Pserwa )

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 28-12-2004 14:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, jak fajnie Jestem rozwalony druga taka sama ankieta Super śmiech
I można zagłosować na kogoś innego Język niż w poprzedniej Elfik
No tio zagłosowałem na Ser Kinsa, bo ładnie przewracał oczami (i w ogóle całą twarzą, Arxena tak nie potrafi Język )
Niech ktoś jeszcze założy takie ankiety (Villetretenmerth, może byś ruszył stare Mam coś dla ciebie ), to sobie jeszcze pogłosuję Jestem rozwalony

Powrót do góry

Earendel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 26
Nieobecny(a): życie....

Wysłany: 18-07-2006 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mysle, ze nie da sie tak wprost powiedziec, kto gral najlepiej(chyba ze jest sie fanem jednego aktora). W koncu w LOTR'rze grali tacy aktorzy jak Elijah Wood, Sean Astin, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Ian McKellen, Ian Holm, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Liv Tyler, Cate Blanchett, Sean Bean, Christopher Lee itd, ktorzy maja na swoim koncie znakomite kreacje w wielu filmach, ktorzy sa swiatowej slawy aktorami...Mowiac kto gral najlepiej umniejsza sie prace pozostalych, a to byloby niesprawiedliwe.... Spox
"Tak się wydaje - odparł Aragorn - ale nie dajmy się złamać w ostatniej próbie(...)Musimy odejść w smutku, lecz nie w rozpaczy. Nie na zawsze przykuci jesteśmy do okręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie"
Powrót do góry

theoden-king
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 29-12-2006 10:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanora napisał(a) (zobacz wpis):
oczywiście muszę wspomnieć odtwórcę roli Theodena - szczerze mówiąc polubiłam go i zaczęłam jeszcze bardziej szanować właśnie " w jego filmowej wersji" Uśmiech

Bardzo mnie ucieszyło to co napisała Elanora! Chyba wiadomo dlaczego?! Oczywiście baaardzo mi się gra Bernarda Hilla podobała.

Ale moim ulubionym aktorem jest w ekranizacji Władcy Pierścieni Sean Bean. Boromir w jego wykonaniu uosabia wszystko to - wg mnie - nie sie za sobą ta postać: tragizm losów ludzkich, ludzką słabość, ale i zdolność do podniesienia się z największego nawet upadku, zdolność do szlachetnych odruchów, do wzniosłych marzeń... Dla mnie rewelacja. Zreszta Sean zawsze gra bardzo niejednoznacznych bohaterów: niby złych, ale jednak nie do końca, zawsze z jakąś szlachtną nutą... (vide: Equilibrium, Goldeneye czy Skarb narodów). Co tu dużo mówić: mój ulubiony aktor. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 2 z 8)

Skocz do: