Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Teraz dopiero mogli się poddać rozpaczy i płakali wszyscy długo: jedni wyprostowani i milczący, inni przypadłszy twarzą do ziemi. Dum... dum... Bębny Ucichły." , Władca Pierścieni

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 5 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto najlepiej zagrał w LotR?
Eliah Wood (Frodo)
2%
 2%  [ 5 ]
Sean Astin (Sam)
8%
 8%  [ 15 ]
Dominic Mohaghan (Merry)
0%
 0%  [ 1 ]
Billy Boyd (Pippin)
3%
 3%  [ 6 ]
Viggo Mortensen (Aragorn)
13%
 13%  [ 24 ]
Ian McKellen (Gandalf)
20%
 20%  [ 36 ]
Orlando Bloom (Legolas)
5%
 5%  [ 10 ]
John Rhys-Davies (Gimli)
2%
 2%  [ 5 ]
Liv Tyler (Arw\xena ;-))
1%
 1%  [ 2 ]
Miranda Otto (Eovina)
1%
 1%  [ 3 ]
Andy Serkis (Gollum)
15%
 15%  [ 27 ]
Bernard Hill (Theoden)
1%
 1%  [ 2 ]
Cate Blanchett (Galadriela)
5%
 5%  [ 10 ]
Wszyscy Grali beznadziejnie
0%
 0%  [ 1 ]
Wszyscy grali świetnie
15%
 15%  [ 26 ]
Oddano głosów : 173

Autor Wiadomość
ethuil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33
Nieobecny(a): przeprowadzam się :)

Wysłany: 18-07-2007 10:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Orlando faktycznie nie dane było oddać głębi i wszystkich zalet i zdolności Legolasa, nie poruszył mnie Legolas filmowy na tyle żeby dłużej o Nim rozmyślać....dopiero w trakcie lektury..... Love

Teraz z innym stanem świadomości oglądam film Elfik

.....Aure entuluva!
(Nadszedł dzień! Noc przemija!....
Nadejdzie znów dzień! - Hurin)
Powrót do góry

Liliath
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 07-09-2007 18:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałam bardzo trudny wybór...w końcu wzięłam Legolasa. Jestem za Podobały mi sie jego sceny "zamyślenia" gdy wyglądał realistycznie i tak go sobie wyobraziłam. Nie jego wina że go wyszminkowali i przerysowali. Super śmiech
Wybrałam go tez dlatego ze dzięki wp i piratom to mój ulubiony aktor... oops, zawstydzenie Love
Tak naprawdę w większości aktorzy byli świetni...Gandalf... Grima...no i Pipin! wszystko mi się pomieszało Uwielbiam go!
Chyba nawet zakochałam sie w Golumie. Oczywiście w tym filmowym. Pserwa Pserwa Pserwa
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 07-09-2007 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadzam się co do Legolasa i Pippina. Jestem za Wg mnie oni zagrali idealnie. Nie, nie podkochuję się w Legolasie, gustuję zupełnie w odmiennym typie. Nie chodzi mi o ich wygląd, ale o ich zachowanie. Legolas patrzył i poruszał się tak lekko, zwiewnie... jak elf. Spox Pippin i Sam byli zaś prości, spokojni... Zupełnie jak hobbici, których kreowali. robienie pieknych oczek Wszyscy krytykują Legolasa, a ja niezbyt rozumiem, czemu... hę?

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 07-09-2007 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):

Wszyscy krytykują Legolasa, a ja niezbyt rozumiem, czemu... hę?

Hm... a ja chyba trochę rozumiem Super śmiech Pserwa Jestem rozwalony .

Filmowy Legolas, przynajmniej w moim odczuciu, został pozbawiony osobowości. Bo co tak naprawdę możemy o nim powiedzieć na podstawie filmu? Piękny elf, sprawnie jeżdżący na tarczach, który umie wspinać się po olifantach jak wiewiórka i świetnie strzela z łuku. No i dobrze widzi. To trochę mało, jak na jednego z głównych bohaterów. Więc co robią fani (a może raczej pseudo-fani, bo za to, co spotkao Legolasa ja obwiniam raczej tych "fanów", którzy tylko widzieli film)? Dorabiają mu charakter. Nie wiadomo kto, gdzie i kiedy pierwszy napisał opowiadanie / zrobił komiks z Legolasem-lalusiem, ale to już się przyjęło i internet został zalany tonami takich fanfików. Tak więc "mądry Legolas" (tak, to jest autentyczny cytat z książki, jednak kiedy przeczytałem to po wielokrotnym oglądaniu flimu i naoglądaniu się stosu fanfików, śmiałem się przez 5 min z "mądrego Legolasa") został lalusiowatym Legolasem. Oczywiście nie jest to wina Orlando Blooma, tylko reżysera. Ale trzeba przyznać, że tyle, ile Peter Jackson pozwolił mu zagrać, zagrał naprawdę "elficko". Z przymrużeniem oka

A teraz wypadałoby powiedzieć, na kogo głosowałem w ankiecie Pserwa . Otóż głosowałem na niejakiego Andy'ego Serkisa, jako Golluma. Podobało mi się to, jak się poruszał, dobrze też udawał Smeagola i Golluma podczas ich kłótni. Uśmiech
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 08-09-2007 09:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A według mnie najlepszy jest filmowy Gollum xD Jejciu, po prostu jest on boski, tak świetnie zagrany, że hoho xD

Wszyscy krytykują Legolasa, a ja niezbyt rozumiem, czemu... hę?

Ja uważam, że Orlando dobrze zagrał Legolasa. A wiesz dlaczego go krytykują? Bo wszyscy widzą w nim drugiego Tinky-Winky [czy jak to tam się pisze], cóż, może odrobinkę tej racji tam mają...

Niestety ja wpierw oglądnęłam film niż przeczytałam książkę WP i dlatego w mojej wyobraźni Legolas zawsze będzie uroczym blondynkiem, którego zagrał Bloom Super śmiech

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 08-09-2007 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):
Dorabiają mu charakter. Nie wiadomo kto, gdzie i kiedy pierwszy napisał opowiadanie / zrobił komiks z Legolasem-lalusiem, ale to już się przyjęło i internet został zalany tonami takich fanfików.
Właśnie! Jestem za Po prostu utrwalił nam się zniekształcony obraz. Wniosek: nie czytać fanfików. Ble Ble ;D

Roxy napisał(a):
A według mnie najlepszy jest filmowy Gollum xD Jejciu, po prostu jest on boski, tak świetnie zagrany, że hoho xD
Gollum to przecież chyba animacja komputerowa, nałożona na postać aktora? wszystko mi się pomieszało Nie sądzę, żeby zdołali tak ucharakteryzować aktora... wszystko mi się pomieszało

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 09-09-2007 11:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Roxy napisał(a):
Gollum to przecież chyba animacja komputerowa, nałożona na postać aktora? wszystko mi się pomieszało Nie sądzę, żeby zdołali tak ucharakteryzować aktora... wszystko mi się pomieszało

Jasne, aktor łaził w takim niebieskim kombinezonie z mnóstwem chipów i jeszcze drugim mnóstwem chipów na twarzy, a potem, na podstawie tego, robili na komputerze robili obraz Golluma. Ale nie można powiedzieć, że Andy Serkis nic nie robił. Świetnie poruszał się, pomagajac sobie rękami, syczał i w ogóle bardzo przypominał w zachowaniu książkowy pierwowzór. Love . Podobno, żeby lepiej zagrać swoją rolę, obserwował zachowanie swoich kotów! Tak więc wygląd Golluma to zasługa grafki komputerowej, ale to, jak ten komputerowy Gollum się zachowywał jest w pełni zasługą aktora, który zrobił to naprawde świetnie Jestem za .
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 09-09-2007 13:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Roxy napisał(a):

Wiem, wiem... Ale mimikę twarzy Golluma zrobiono na podstawie tego filmowego aktora! Poza tym to on tak łaził wręcz na czworakach po planie itd. A animacja to też jakaś część, którą podziwiam w Gollumie Z przymrużeniem oka

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: LotR - najlepszy aktor (Strona 5 z 8)

Skocz do: