Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: AIGLOS almanach tolkienowski (Strona 1 z 11)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 29-01-2004 13:33    Temat wpisu: AIGLOS almanach tolkienowski Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam zaszczyt powiadomić, że opublikowany został nowy półrocznik tolkienowski: "Aiglos".

Jeszcze ciepły Język Pachnący drukarnią Z przymrużeniem oka
Wraz z nim uaktywniliśmy w sieci stronę internetową, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o jego profilu i zawartości.

Strona znajduje się pod adresem: http://aiglos.tolkien.com.pl
Możecie także wejść na nią przez banner na stronie głównej forum.

Nie chcąc powtarzać zawartych tam informacji, chciałabym podkreślić, ze przygotowaniem numeru cały zespół redakcyjny zajmował się intensywnie od kilku miesięcy. Jest to trochę nasze "dziecko" Uśmiech które zostało poczęte (pomysł Z przymrużeniem oka ) tutaj, na forum tolkienowskim. A na Polconie 2003 został głośno wypowiedziany i rozwinięty. Wtedy skrystalizował się także skład redakcji.- czyli zapaleńców Z przymrużeniem oka chcących wydać takie pismo, jakie chcieliby czytać.
Wielkie podziękowania należą się tutaj Eli Gepfert, szefowej klubu ŚKF, która nie "zbiła z nóg" grupki kipiących pomysłami tolkienistów, tylko delikatnie sprowadziła na ziemię i obiecała pomoc w publikacji Love . Potem nadeszła burzliwa część planowania zawartości pisma, jego profilu, loga, okładki... Uśmiech potem masa poprawek Widziały gały co brały ostatnie zmiany...wielkie oczekiwanie na druk co za nudy No i wreszcie brawo jeeeeej! skaczę z radości : "urodziło się". niewinne dziecko, początkujący Pocieszanie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Kwiatek

Chciałabym z tego miejsca podziękować Róża Wszystkim Wspaniałym Ludziom, z którymi mam zaszczyt współpracować: elfy, M.L.-owi, Avari, Kasiopei, TAO, Melinir,Tallis, Nilcamiel i last but not least Z przymrużeniem oka Evermind . z otwartymi ramionami, i`m all your`s chwała wam, chylę czoła, dzięki Róża A także tym, którzy zaufali nam i wyrazili zgode na publikacje artykułów, grafik, wierszy, fanfików, wyrazili zgodę na tłumaczenia swoich artykułów i zapowiedzieli współpracę chwała wam, chylę czoła, dzięki kiedy jeszcze "Aiglos" istniał tylko w naszych głowach i słowach Elfik

I podziękowac Wszystkim, którzy Nas wspierali dobrym słowem i radą Uśmiech Róża

bukiet dla ciebie, dziękuję Dziękuję Kochani! kwiatek dla ciebie, dziękuję Miłość Kwiatek

Osobne podziękowania należą się Precousss Elfik , która wczoraj do później nocy Można zasnąć... sprawdzała poprawność wersji anglojęzycznej strony Pocieszanie Dzięki Precelku Miłość

Mam nadzieję, ze pismo spodoba się wszystkim wielbicielom twórczości J.R.R Tolkiena. "Aiglos" posiada część eseistyczną ale także działy prezentujące twórczość fanowską (fanfiki), poezje oraz humor tolkienowski i zagadki Uśmiech Wszytko to okraszone starannie wyselekcjonowaną grafiką.
Jednym słowem- dla każdego coś miłego Z przymrużeniem oka

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii o stronie i jej zawartości. Uśmiech

A także, otwarci na Wasze prace. Uśmiech

Meneg suilad

Nifrodel

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 29-01-2004 19:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na razie odwiedziłem tylko witrynę - Jestem za ładnie zrobiona, chociaż jak dla mnie, trochę smutna (czarny i biały wyłącznie) -nio, ale to rzecz gustu Język
3mam za was Jestem za kciuki, Mellony z Redakcji Uśmiech

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 29-01-2004 19:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Villentretenmerth napisał(a):
Na razie odwiedziłem tylko witrynę - Jestem za ładnie zrobiona, chociaż jak dla mnie, trochę smutna (czarny i biały wyłącznie) -nio, ale to rzecz gustu Język

W piśmie mamy grafikę tylko czarno-białą. I stronę też zrobiliśmy w tej konwencji, żeby zachować łączność kompozycji "Aiglos".
Jednak na stronie dodaliśmy trochę szarości, zielonkawy i kremowy Uśmiech Saurona ;D Ale fakt, że czerń i biel dominuje Jestem za
Nio ale w końcu nie może być drugiego Rozbrykanego Kolorowego Wesołego Balroga Z przymrużeniem oka Elfik

Cytat:
3mam za was Jestem za kciuki, Mellony z Redakcji Uśmiech

Dzięki Villy Uśmiech Lubimy się

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 30-01-2004 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mi bardzo podoba się ta czarno-biała szata graficzna Jestem za Nie ma to jak szlachetna prostota - no i te grafiki są przepiękne Love - np. logo Aiglos autorstwa Kasiopei Jestem za

Z pewnościa zamówię sobie pierwszy numer Śmiech Życzę powodzenia i wielu, wielu wspaniałych numerów Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Ancestor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 136

Wysłany: 30-01-2004 12:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja z początku miałem wątpliwości, co do pomysłu czarno-białej oprawy, ale strona prezentuje ładnie i w swojej prostocie po prostu elegancko Uśmiech , więc można się tego samego spodziewać po piśmie. Jestem za Szczególnie, że okładka jest bardzo ładnie zaprojektowana (czy tylko mi Finduilas z okładki kojarzy się z Monicą Bellucci? Język ). Nio i ta włócznia! Love to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Love Kasiopea jest swietna z otwartymi ramionami, i`m all your`s kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Avi zresztą też Język
dlaczego tylko ozdobniki... Płacz

Treść. Fakt, że mamy kilka przedruków, można różnie traktować. Mi się tio podoba, bo esej Ziółkowskiego to już klasyka, a Polconowe teksty (Beowulf by TAO! Spox ) dotrą do tych, którzy nie słyszeli ich na żywo (zresztą podobno eseje Nifrodel i ML'a są ty w postaci mocno przerobionej). Rozbudowany dział recezji i wywiadów jest dobrym pomysłem, bo zakładając regularność ukazywania się almanachu Pserwa , będzie stanowił źródło wiadomość z szerokiego świata. Z przymrużeniem oka
Ale buzia na kłódkę ciii! lepiej nic już nie mów , więcej gdy przyjdzie listonosz. Uśmiech Saurona ;D

Poz
Anc

Ostatnio zmieniony przez Ancestor dnia 03-02-2004 22:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Gwindor Telrúnya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 30-01-2004 17:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gratuluję z całą pewnością kupię pierwszy numer. Zapowiadają się ciekawe artykuła, a cena jest dośc niska!

A szata graficzna strony jest dobra. Wcale nie jest przydnębiająca.

Życzę powodzenia!
Powrót do góry

Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 30-01-2004 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie też się podoba Aiglos, a fakt, że to pierwszy numer i jestem jego świadkiem Spazmy Język jeszcze bardziej mobilizuje do kupna. I zawartość również przyjemnie się prezentuje, przynajmniej z tego co wyczytałem na stronie Aiglosa. Szkoda tylko, że nakład mały (jak mi się wydaje), toteż chyba muszę się pośpieszyć, żeby mi nikt nie zwinął go sprzed nosa Złośliwy uśmiech

Pozdrawiam
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 01-02-2004 00:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogromnie Wam dziękuję w imieniu redakcji za wszystkie miłe słowa Róża kwiatek dla ciebie, dziękuję
Wspaniale usłyszeć, ze strona Wam się podoba Love

Ancestor słusznie się domyśla, ze tekst M.L-a i mój są poważnie przerobione, ale sądzę Język że wyszło im to tylko na dobre Uśmiech
A włócznia (logo) jest autorstwa Kasiopei ofkoz Elfik
Wybraliśmy ją większością głosów spośród 25 różnych propozycji. Grafiki, które znajdują się po lewej stronie strony (te zmieniające się) to właśnie (podrasowane trochę przeze mnie Z przymrużeniem oka ) niektóre z pozostałych projektów Uśmiech
No właśnie Avi UWAGA, UWAGA !!! "Czemu tylko ozdobniki?"Płacz Z przymrużeniem oka
(ale zia to jakie Rządzę ozdobniki!! Elfik Jestem za Love )

Jak tak patrzę na okładkę, to może rzeczywiście trochę Monica Bellucci Ancestor? Pserwa Musze zapytać Kasiopee Super śmiech

Ogromnie się cieszę Wendrowycz, że numer Ci się podobał Elfik Szczęśliwcy, którzy mieszkają blisko siedziby ŚKF, mogli sobie kupić osobiście szybciej ech... ech, a inni (w tym "prawie" Język cała redakcja robienie pieknych oczek ) czeka właśnie na przesyłki. Proooszę prooooooszę to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę
Elenai, Ancestor i Eruannon- oraz wszyscy czekający- prosimy o trochę cierpliwości Pocieszanie, Skarbnik Klubu, Arek Sroka, obiecał sprawdzać co tydzień wpłaty i przesłać do nas mail z potwierdzeniami. Wtedy natychmiast wysyłamy pismo.

Ja mam trochę szczęścia Z przymrużeniem oka bo byłam dziś w Katowicach i kupiłam trzy numery, które już rozdałam Pserwa . Na szczęscie jeden jest mojej mamy i właśnie sobie leży na biurku przede mną Uśmiech
Są delikatne niedociągnięcia drukarskie (tak to bywa, kiedy możliwie najlepszą jakość trzeba uzyskać po możliwie najmniejszych kosztach Smutek ) ale ogólne wrażenie mam dobre Uśmiech Jestem za
Mam nadzieję, że i Wy będziecie estetycznie ( i merytorycznie ofkoz hę? ) zadowoleni Uśmiech

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następna

Temat: AIGLOS almanach tolkienowski (Strona 1 z 11)

Skocz do: