Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Wypowiedź pana Zanussiego o Władcy (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZviR
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 26

Wysłany: 25-11-2004 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"nominacje oscarowe są odzwierciedleniem sukcesów kasowych" to chyba najlepsze zdanie. Bo kto jak kto, ale rezyser, związany z kinem od tak dawna, powinien wiedzieć, że takie akurat związku są niezbyt częste.

jeśli chodzi o odkrywczość Masmixa, to bym on odkrywczy tylko dla kinematografii, bo na pewno nie dla nurtu sf/cyberpunk. Bo, jak to już ktoś kiedyś ładnie ujął: tematykę, którą poruszał Matrix, pisarze SF porzucili pół wieku temu, bo była już wyeksploatowana. Też mi oryginalny :>

Jeśli chodzi o Zanussiego zdanie o książce - jego prawo, prawda? ... Prawda?

Jeśli chodzi o różne podobne wypowiedzi, to nie potrafię zapomnieć wypowiedzi Agnieszki Holland na temat "Pasji", "kicz, krwawy pulpet" to mi najbardziej utkwiło w pamięci.

Jeśli chodzi o "rzetelną ilustrację", to może chodziło o obrazki, a nie o sam sens powieści?

P.S. Moim zdaniem akurat "Między Słowami" znacznie bardziej zasłużyło na Oscara, niż RoTK... no ale to już inna sprawa :>

P.S.2. (PlayStation2... chciałbym... :> )
Ja nie jestem tolkienistą, nie jestem i raczej nie będę :> no, ale o kinie wypowiadać się lubięŚmiech

"Oh to sail away, to sandy lands and other days
Oh to touch the dream, hides inside and never seen."
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: LotR: Wypowiedź pana Zanussiego o Władcy (Strona 2 z 2)

Skocz do: