Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Nominacje do Oscarów (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 29-02-2004 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh, dzisiaj o drugiej w nocy rozdają. Ooohhh... jak ten czas leci zieeew, jestem znudzony, idę spać ...
Niestety nie będę oglądać, bo idę jutro na ósmą do szkoły (chce się wyspać co za nudy ) . Nagram sobie, ale nie uda mi się nie usłyszeć wyników (nikt nie ucieknie od mediów) wściekły .
Mimo że napisałem w tym poście, że RotK nie zdobędzie oscara za najlepszy film roku, będę mocno trzymał kciuki Jestem za

Kaska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 01-03-2004 08:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nareszcie jest oskar dla najlepszego filmu!!! Uśmiech Przyznam, ze mialam nadzieje ,ze tak sie wlasnie stanie. Film mi sie bardzo podobal wiec uwazam ze na nagrody zasluzyl. Wladca Pierscieni Powrot Krola - wielki zwyciesca.
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 01-03-2004 14:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powinniśmy zmienić temat tego topicu. Z "Nominacje do Oskarów" na "Wszystko złoto, co było nominowane i się świeci" Pserwa
Okazuje się, że zbyt pesymistycznie patrzem siem Widziały gały co brały na świat (i Pidżeja oraz gusta Członków Akademii przy okazji) -gdzieś (bodajże na czacie) stwierdziłem, że dostanie góra 4 z 11. A tu proszę, cały komplet Jestem rozwalony

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 01-03-2004 14:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Villentretenmerth napisał(a):
stwierdziłem, że dostanie góra 4 z 11. A tu proszę, cały komplet Jestem rozwalony

I trzeba obiektywnie stwierdzić, że dostał ten komplet zupełnie bezzasadnie i niezasłużenie. Najlepszy film, efekty i reżyser są OK, ale reszta trochę i trochę więcej niż trochę na wyrost.
Sama gala nudna jak flaki z olejem. Hollywood jest żałosny.
Btw. wcale nie mam depresji zimowej. Jestem rozwalony
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 01-03-2004 14:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

z http://www.interia.pl

11 statuetek dla filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla", Oscary dla Charlize Theron, Renée Zellweger, Seana Penna i Tima Robbinsa w kategoriach aktorskich - oto wyniki zakończonej nad ranem, czasu polskiego, 76. ceremonii rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy w historii głównego Oscara dostał film z gatunku fantasy.

Tegoroczna ceremonia oscarowa przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Sprawdziły się przypuszczenia bukmacherów, iż film Petera Jacksona zbierze większość Oscarów. "Władca Pierścieni: Powrót Króla", nominowany w 11 kategoriach, zdobył... 11 Oscarów. To niezwykła zgodność.

Otrzymując 11 Oscarów "Powrót Króla" dołączył do oscarowych rekordzistów. Tyle samo (po 11 statuetek) zebrały "Ben Hur" (1959 rok) i "Titanic" (1997 rok).

Trzy części "Władcy Pierścieni" otrzymały w sumie 30 nominacji do Oscarów i siedemnaście nagród Akademii.

1. Najlepszy film:
    "Władca Pierścieni: Powrót Króla", reż. Peter Jackson
  2. Najlepszy reżyser:
    Peter Jackson ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
  3. Najlepszy scenariusz adaptowany:
    Stephen Sinclair, Frances Walsh, Peter Jackson, Philippa Boyens ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
  4. Najlepsza scenografia:
    "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
  5. Najlepsze kostiumy:
  6. Najlepszy montaż:
  7. Najlepsza charakteryzacja:
  8. Najlepsza muzyka:
  9. Najlepsza piosenka:
    "Into the West" ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
  10. Najlepszy dźwięk:
  11. Najlepsze efekty wizualne:

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 01-03-2004 15:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kto ogladał na żywo niech przyzna troszke nudzili. Wszystko za wolno się odbywało a o 5:00 to już miałem kryzys o mało nie zasnołem. Ale ciesze się ze mogłem zobaczyć tryiumf "króla" na żywo. Do tego wydałem troche kasy na SMS bo komentowałem prawie każdą statuetke z Arieną Śmiech. Było fajnie Super śmiech Jestem za Jestem za Diabelski uśmiech
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 01-03-2004 16:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ja dodam swoje komentarze. Zgadzam sie z Sevolasem sama impreza byla dluga i nudna jak flaki z olejem i w 100% przewidywalna. Żadnych zaskoczen i zaledwie jeden delikatny wyskok.

A co do oskarów, z jednej strony sie ciesze, ze LOTR dostal te nagrody, ale niestety mioim zdaniem nie wszystkie byly zasluzone, ale po kolei

Najlepszy film:
Jestem za słusznie, ale jako nagroda za wszystkie trzy częsci, a nie tylko za ROTK. Bo Jacksonowi nalezała sie nagroda za odwagę, za podjęcie sie tego ultratrudnego zadania i za realizacje, moze nie najlepszą z możliwych, ale bardzo dobrą.

Najlepszy reżyser:
Jestem za Jak wyżej

Najlepszy scenariusz adaptowany:
Jestem przeciw Sorry, ale nie, za duzo nieuzasadnionych zmian i zbyt dalekie odejście od przeslania książki. Tylko FOTR, zaslugiwal w tym względzie na nagrodę.

Najlepsza scenografia:
Jestem za Zgoda ale znow dla calosci Filmu, a nie tylko ROTK. Jednak w samym Rotk za duzo wpdek scenograficznych.

Najlepsze kostiumy:
Jestem za Tak i tu bez najmniejszych komentarzy

Najlepszy montaż:
Jestem przeciw Nie i jeszcze raz nie. Montaż jednak nie jest najlepszy, za wieel blędow i niedociągnięć korygowanych komputerowo. Co wiecej dobor materiału wyraźnie pod kątem wydania rozszerzonego DVD

Najlepsza charakteryzacja:
Jestem za Zgoda i bez komentarza

Najlepsza muzyka:
Jestem za Jestem przeciw Tu mam mieszane uczucia bo Shore juz dostal Oskara za FOTR i nie wiem czy zasluzył na drugiego.

Najlepsza piosenka:
Jestem za I tu jest śmiesznie. Bo z jednej strony Enya, jak dla mnie byla nieporownanie lepsza i bardziej zaslugiwala na Oskara, ale znowu pośrod prezentowanych finalistow "Into the West" bylo najlepsza piosenka.

Najlepszy dźwięk:
Jestem za Ale nie mam komentarza bo sie na tym nie znam . Śmiech

Najlepsze efekty wizualne:
Jestem za Ale jednak zbyt duzo bledlow korygowanych komputerowo, co niestety czasami widać.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 01-03-2004 16:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kilka moich uwag co do ostatniej wypowiedzi:

M.L. napisał(a):
Najlepszy scenariusz adaptowany:
Sorry, ale nie, za duzo nieuzasadnionych zmian i zbyt dalekie odejście od przeslania książki. Tylko FOTR, zaslugiwal w tym względzie na nagrodę.

Co do tego to sie nie zgadzam. Były różne niedociągnięcia i zmany ale to jest scenariusza adaptowany a nie przepisanie słowo w słowo ksiązki. Ten scenariusz to wizja P.J. i jako wizja reż. jast dobry.

M.L. napisał(a):
Najlepszy montaż:
Nie i jeszcze raz nie. Montaż jednak nie jest najlepszy, za wieel blędow i niedociągnięć korygowanych komputerowo. Co wiecej dobor materiału wyraźnie pod kątem wydania rozszerzonego DVD

Z tym się zgadzam w wersji kinowej końcówka strasznie naciagana i skracana.

M.L. napisał(a):
Najlepsza muzyka:
Tu mam mieszane uczucia bo Shore juz dostal Oskara za FOTR i nie wiem czy zasluzył na drugiego.

Przeciwnie zasłużył na Oscara bo muzykę zrobił świetną a przeciwników z jakąś super muzą nie miał więc mu sie należało. A tak przy okazji a za TTT nie odostał? Chyba tak ale nie pamietam.

Co do reszty to uważam że na 100% było OK. Lotr RULEZ Diabelski uśmiech Elfik
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: LotR: Nominacje do Oscarów (Strona 2 z 3)

Skocz do: