Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Wcześniejsze filmy Jacksona (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 29-02-2004 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj oglądałem z bratem "Przerażaczy" na Polsacie. Tzn chciałem już iść spać (po "męczącym" dniu), ale brat włączył TV i zobaczyłem napis "Directed by Peter Jackson", więc se z ciekawości zacząłem oglądać.
Mogę powiedzieć tyle, że przez pierwsze pół filmu mieliśmy z bratem niezły polew Pserwa Super śmiech . Ta przerażająca laleczka na początku filmu Uśmiech. I żelazna logika akcji Szok Super śmiech .
Ale ten żniwiarz w płaszczu był fajny. Faktycznie, widać skąd PJ wziął pomysł na Nazgule. Jestem za

ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 29-02-2004 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mnie sie w zasadzie wczorajsi przerazacze podobali tak średnio. napalilismy sie strasznie, siedliśmy z kumplami czekając na wielki napis "directed by PJ" a w zasadzie film nie był ani szczególnie smieszny (a straszny to juz w ogóle), choc moze ja mam poryty odbiór bo tv oglądam prawie wcale i reklamy w czasie flmu to dramat (zwłascza jak 5 razy puszczali zwiastun willowa). choc moze jakby w kinie zobaczyć... dużo było podobienstw do władcy (Nazgul!!!), a ten odkurzacz do zaświatów w jednym momencie byl identyczny z tą błyskawicą z minas morgul itd. itp. ale po tym kasy na wladce bym mu nie dal Super śmiech

Jok
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 90

Wysłany: 29-02-2004 19:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj opbjezalem "przerazaczy" fajny film ale malo ambitny i taki zdeka naiwny: Twoj czas jeszcze nie nadszedl pomylili sie tam na gorze wracaj na ziemie i zyj szczesliwie Język Ale ogladalo sie nawet przyjemnie(zastanawia mnie czemu dali ten kwadracik czerwony Język ok ok rozwalanie łbów nie jest dla dzieci ale bez przesady Z przymrużeniem oka)

Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 24-05-2004 10:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam w końcu Bad Taste, i szczerze mówiąc rozczarowałam się. Wprawdzie nie spodziewałam się żadnego arcydzieła, ale ten film jest po prostu nudny. Fabuła cieniutka, bać się nie ma czego, a i komizmu niezbyt wiele. Jest rzeczywiście dużo obrzydliwości, co mnie osobiście nie przeszkadza, ale myślałam, że film będzie śmieszniejszy. To znaczy, jest kilka momentów rozwalających, ale stanowczo za mało. Nie ma porównania z Martwicą mózgu.
Powrót do góry

Nellelórë

Wpisy: 450

Wysłany: 22-08-2004 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może ktoś jeszcze nie wie, a zainteresuje go/ ją Z przymrużeniem oka że dziś w TVP1 o 23:10 można będzie obejrzeć "Niebiańskie istoty" Petera Jacksona i Fran Walsh - film, który przekonał New Line Cinema, a także m.in. Alana Lee, że warto z nimi współpracować nad Władcą Pierścieni. Uśmiech Film jest BARDZO dziwny, a temat ma dość przerażający, ale jest poetycki, tajemniczy, ulotny, to piękne, piękne kino. Uśmiech
Powrót do góry

mata
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 27-08-2004 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I z tego co wiem na faktach, niestety. Ale w rzeczy samej w porównaniu do innych filmów Jacksona zopełnie różny od reszty, bardzo ulotny w swojej istocie. Rozumiem przez to, ze nie czuje się ciężaru tego, czego się owe młode damy dopuściły. Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Powrót do góry

Nellelórë

Wpisy: 450

Wysłany: 29-08-2004 01:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mata napisał(a):
w rzeczy samej w porównaniu do innych filmów Jacksona zopełnie różny od reszty, bardzo ulotny w swojej istocie. Rozumiem przez to, ze nie czuje się ciężaru tego, czego się owe młode damy dopuściły.

Gdyby to był ciężki, realistyczny dramat psychologiczny, możliwe, że robiłby o wiele mniejsze wrażenie, niż taka subtelna, delikatna opowieść. Ja nie odczułam wagi tego, co się stało, mniej tylko przez to, że zostało to ujęte tak poetycko. Wręcz na odwrót, powiedziałabym. Uśmiech To zupełnie wyjątkowy film, porównywano go do "Pikniku pod Wiszącą Skałą" Petera Weira pod względem atmosfery i tej nie dającej się wysłowić tajemnicy przenikającej całą tę historię. Nie wydaje mi się, by jakikolwiek myślący widz mógł po obejrzeniu filmu rozgrzeszyć dziewczyny! Zdziwienie Raczej zapyta siebie: jak to możliwe, że coś takiego może w ogóle siedzieć w człowieku?

Mnie się poza tym ten film kojarzy z tą uroczą historią, którą Peter Jackson i Philippa Boyens opowiadali o werbowaniu do "Władcy Pierścieni" Alana Lee. O tym, jak nie zdobyli numeru jego telefonu, więc wysłali mu list i "Niebiańskie istoty" specjalną ciężarówką, którą śledzili do końca, do chwili, gdy otrzymali wiadomość, że przesyłka dotarła do celu i Alan Lee właśnie ją odbiera. Oraz o tym, jak to mieli nadzieję, że za parę dni odezwie się on do nich i zaczną się jakieś negocjacje na temat jego udziału w pracach nad LOTR - gdy tymczasem Lee zadzwonił kilka godzin później i oznajmił bez cienia wahania, że wchodzi w ten projekt natychmiast Elfik Po prostu już wiedział, że może im zaufać i że warto z nimi współpracować. Uśmiech Lubię tę historię Z przymrużeniem oka Uśmiech Zdziwienie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Wcześniejsze filmy Jacksona (Strona 3 z 3)

Skocz do: