Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 17 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nellas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 23-07-2011 14:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Isildur odcina Sauronowi palec, tak? Jeden palec.

otóż sprawdziłam to i na filmie wyraźnie widać ze Isildur odcina Sauroniastemu wszystkie cztery palce
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 23-07-2011 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano jo. Zwracam honor Pidżejowi.
Powrót do góry

kremowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 11-08-2011 10:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A na którym palcu nosił pierścień?
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 27-09-2012 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;
- Gandalf, Grimma, Saruman na szczycie Orthanku ( żadnej klapy tam nie widziałem więc jak mógł Saruman "podrzucić Mithrandira w górę??)
- laska Gandalfa rozwalona przez Czarnoksieżnika z Angmaru (ext. version) a w scenie koncowej ma nową( zakupił??)
- Aragorn siedzi na koniu przed Czarna Brama a potem go nie ma ( uciekł?)
- Usta Saurona- zauważyliscie jego zwłoki gdy otwarli Czarne Wrota?
hmmmm...
- inne musze sb przypomnieć ;p
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 27-09-2012 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="Turambar II";p="106642"]jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;
- Gandalf, Grimma, Saruman na szczycie Orthanku ( żadnej klapy tam nie widziałem więc jak mógł Saruman "podrzucić Mithrandira w górę??)

Przecież w scenie walki między Sarumanem a Gandalfem, chwilę wcześniej obaj panowie rzucają sobą po ścianach. To co to za problem dla silniejszego wylewitować kolegę na wieżę? A klapa musiała być albo jakies drzwiczki z boku.

- laska Gandalfa rozwalona przez Czarnoksieżnika z Angmaru (ext. version) a w scenie koncowej ma nową( zakupił??)

W filmie tego nie ma ale w książce Gandalf po odrodzeniu przebywał chwilę w Lorien, gdzie odziano go w białe szaty - a zatem elfowie mogli mu takze podarować nową laskę. Elfik

W Ext. widać jak zsiada z konia i klepie go żeby uciekł.

- Usta Saurona- zauważyliscie jego zwłoki gdy otwarli Czarne Wrota? hmmmm...

To babol, który mnie zawsze wykrzywia ale wynika z tego, że scena z rzecznikiem jest dodatkową i jest w Ext. a w wersji normalnej nie ma rzecznika to i nie ma trupa. Domontowano tą scenę miedzy dwie z kinowej wersji. Ja to sobie tłumacze że koń odbiegł a trupa nie widac na ziemi bo daleko Uśmiech
poz
tal

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-09-2012 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ok nie będe sie spierał Nic nowego możliwe że "klepania" nie dowidziałem Super śmiech a scena jak na Amon Sul nazgul traci miecz (widać jak leży) a w scenie z Arweną i Bruinen wszyscy wyciagają miecze w górę ;p
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 15-01-2013 23:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
[quote="TallisKeeton";p="106643"][quote="Turam bar II";p="106642"]jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;

Przecież w scenie walki między Sarumanem a Gandalfem, chwilę wcześniej obaj panowie rzucają sobą po ścianach. To co to za problem dla silniejszego wylewitować kolegę na wieżę? A klapa musiała być albo jakies drzwiczki z boku.

W Ext. widać jak zsiada z konia i klepie go żeby uciekł.

ogładałem dziś ext i nikogo aragorn nie klepie, to samo z Orthankiem, świetnie widać ja z góry gdy saruman stoi na czubku z Grimą. żadnej klapy nie ma (ogladałem nawet concept arty w necie i książce Alana Lee którą nabyłem)

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 27-08-2015 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

W filmie tego nie ma ale w książce Gandalf po odrodzeniu przebywał chwilę w Lorien, gdzie odziano go w białe szaty - a zatem elfowie mogli mu takze podarować nową laskę. Elfik

Co do nowej laski po odrodzeniu i staniu się Gandalfem Białym - to rzeczywiście jedyne logiczne wytłumaczenie.
Ale tutaj chodziło chyba o scenę dodaną w wersji rozszerzonej RotK w której Czarnoksiężnik z Angmaru obraża Gandalfa i łamie jego laskę (ma to miejsce podczas szturmu na Minas Tirith) - w wersji kinowej nie ma tej sceny, więc Gandalf ciągle ma laskę (podobnie jak ze znikającym truchłem rzecznika Saurona - w filmie kinowym nie ma sceny z nim, więc nie ma też po nim śladu w postaci zwłok).

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 17 z 17)

Skocz do: