Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 1 z 17)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 22-01-2004 15:24    Temat wpisu: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żeby nie było nieporozumień: nie chodzi mi o niezgodności z książką, tylko o nielogiczności i przeoczenia w filmie.

Np. Merry i Pippin po wypiciu wody Entów rosną (wprawdzie tylko w wersji rozszerzonej), a na końcu (co widac wyraźnie w scenie koronacji Aragorna i w scenie w Szarej Przystani) są tego samego wzrostu, co pozostali hobbici.

He rides into his glorious battle alone
Farewell to the valiant warlord

forum blind guardian
mój blog
moje zdjęcia
Powrót do góry

Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 23-01-2004 10:00    Temat wpisu: Re: LoTR:Błędy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vinyanov napisał(a):
Ten temat powinien być w dziale "Film"

To jest dział "Film"

Vinyanov napisał(a):
To chyba normalne? W RotK zwyczajnym mają wzrost z TTT zwyczajnego, a wyżsi będą w Powrocie Rozszerzonym.

Ciekawe jak to sobie wyobrażasz? Przeciez wersje rozszerzone są właśnie rozszerzone a nie zmienione.

He rides into his glorious battle alone
Farewell to the valiant warlord

forum blind guardian
mój blog
moje zdjęcia
Powrót do góry

Perchen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 23-01-2004 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie się rzuciło w oczy to, że Aragorn miał cztery mieczyki dla hobbitów (niewiadomo skąd).
A także scenka jak już Frodo i Sam wyruszają z Shire ładne krajobrazy, w tle jakieś góry po czym Sam mówi, że jescze tak daleko nie oddalał się od domu. Rzecz w tym, że Bilbo wcześniej mówi coś w stylu: "Chcę znowu zobaczyć góry". Wydaje mi się, że Bilbo nie miałby problemu z wyprawą w góry gdyby je widział "z okna Bag Endu".
To oczywiście z pierwszej części.

Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 23-01-2004 15:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Indis napisał(a):
Ciekawe jak to sobie wyobrażasz? Przeciez wersje rozszerzone są właśnie rozszerzone a nie zmienione.

Być może wymienią jedynie te sceny, w których Merry i Pip stoją obok Froda i Sama, bo tylko tak ich można porównać i zauważyć, ze urośli. A takie sceny można chyba na palcach jednaj ręki zliczyć, także IMHO to jest do zrobienia.

Pewnie to oklepane, ale mi cały czas powraca przed oczy ta wędrująca blizna na twarzy Froda. Dziwnie to wyglądało, szczególnie na duzym ekranie. Język O ile zupełnie mnie nie interesują tzw. 'móviemistakes', o tyle to było conajmniej zauważalne. Uśmiech

Pozdro
Sarn
Powrót do góry

Gwaihir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 24-01-2004 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem co sie stalo z kucykiem jak Druzyna wchodzila na Karadhas, bo przed bramą Morii już był
Powrót do góry

Adunaphel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44
Nieobecny(a): Pochlonela mnie piekielna ameba

Wysłany: 25-01-2004 00:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro wyliczamy "movie mistakes" to mnie szczegolnie rzucil sie w oczy jeden w TT. W scenie ataku Rohirrimow na grupe Uruk-hai niosacych hobbitow, Pippin zostaje prawie stratowany przez konia. Lezy na wznak na ziemi pod stojacym deba koniem i krzyczy. Kazdy moze zobaczyc doskonale, ze rece ma rozwiazane. Zobaczmy scena pozniej, czolga sie i przecina wiezy na skrepowanych rekach (tak zreszta w zalozeniu mialo byc), co potwierdza nastepnie "super tropiciel" Obiezyswiat.

Ale przeciez ja sie nie czepiam, zdarza sie. Język

A co do kucyka Billa, na Karadras rzeczywiscie go nie bylo, natomiast jak wychodzili z Bree chyba byl... ale tu bym sie nie upierala przy tym, ze to przeoczenie. Moim zdaniem, Bill przy bramie Morii zostal dodany jako "smaczek" w DVD extended. Maly prezencik dla milosnikow Sama Uśmiech, moze nawet nie planowany od poczatku.
Chyba przegladne sobie komentarze rezyserskie na DVD, moze cos o tym bedzie. W kazdym razie dla mnie to byl calkiem milutki detal.

Czekaliśmy tu, na tej górze, przez całe nasze życie na kogoś, kto zapaliłby tamten stos...nareszcie nasze istnienia mają sens!

---------
Podziękowania dla Pippina od straży wzgórz sygnałowych
Powrót do góry

Gwaihir
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 25-01-2004 08:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Koejna niekonsekwencja, to scena ze strażnikiem bramy w Bree. Zwróćcie uwagę, na scenę z Czarnymi Jeźdźcami. Strażnik podchodzi do bramy, Czarni Jeźdzy przewracają bramę tuż na strażnika, który w pewnym momencie pod nią znika (zupełnie)Z przymrużeniem oka Wątpię żeby mógł się tak bardzo spłaszczyćZ przymrużeniem oka
Powrót do góry

Gwaihir
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 25-01-2004 09:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przypominacie sobie jak Merry i pippin bawili się sztucznymi ogniami? Potem namiot eksplodował i pofrunął w powietrze. Co się jednak stało z meblami, które były tam wcześniej? Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następna

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 1 z 17)

Skocz do: