Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 8 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feanor1337
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 75

Wysłany: 19-06-2009 09:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

3 najbardziej (moim zdaniem) obrzydliwe sceny w ekranizacji LotRa w kolejnosci Uśmiech:
1. Szeloba oplatuje Froda ta pajeczyna...
2. To oblesne wyleganie sie Uruk-hai (moj kolega kiedys nazwal to "fabryka orkow" Jestem rozwalony).
3. Robactwo oblazace hobbitow, kiedy ukrywaja sie przed Nazgulem w drodze do Bree.

For Fëanor was made the mightiest in all parts of body and mind: in valour, in endurance, in beauty, in understanding, in skill, in strength and subtlety alike: of all the Children of Ilúvatar, and a bright flame was in him.
Powrót do góry

Mojmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 20-06-2009 13:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szeloba była zdecydowanie najgorsza. Nienawidzę pająków, boje się ich, a najchętniej to bym wszystkie powybijał (a potem dorwaliby mnie kolesie z Greenpeace’u Jestem rozwalony ). Chyba najgorszy był moment wstrzyknięcia jadu. Ten dźwięk i grymas na twarzy Froda... Nie rozumiem tylko, co macie do Uruk-hai... Po prostu jakby wyłazili z błota. Sama scena jak najbardziej dobrze oddaje ich naturę moim zdaniem. Uśmiech
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 09-02-2015 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odkopuję bo jeszcze się nie wypowiedziałam:
mnie sceny tu powyżej uznane za obrzydliwe (krew, ucięte łby, flaczuszki pożeranego orka, Szeloba i wszystko z nią związane, tortury Golluma, zjadane na surowo rybki i króliczki) w ogóle nie ruszają, nawet jak miałam 12-13 lat nie czułam obrzydzenia. Obrzydził mnie za to obiadek Denethora, dlatego że jestem wyczulona na kulturę jedzenia - od razu przypomniała mi się koleżanka która wszystko jadła bez skórki i obdzierała to przy wszystkich (tzn. wypluwała te "odpady"). Do tej kategorii zaliczyłabym jeszcze "zupę" Eowiny - no cóż, nie każdy ma talent kulinarny.
Orkowie może i są wstrętni, ale po prostu tacy mają być.
"Lolfy" - nie tyle obrzydliwe, co po prostu nieudane i nienaturalne - idealny przykład kiepskiej charakteryzacji (chodzi tu, z nielicznymi wyjątkami o statystów, ważne postacie, oprócz podstarzałego Elronda, mogą być).
Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 10-02-2015 13:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podpisuję się pod obiadek Denethora, też patrzeć na to nie mogę. Zupka Eowiny mnie akurat bardzo śmieszy, za to Gollum również brzydzi - długo w ogóle zamykałam oczy na te sceny. podobnie jak na sceny ze Smeagolem, on już w tej retrospekcji był tak obrzydliwy jak Gollum XD
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 10-02-2015 13:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elbereth napisał(a) (zobacz wpis):
Podpisuję się pod obiadek Denethora, też patrzeć na to nie mogę. Zupka Eowiny mnie akurat bardzo śmieszy, za to Gollum również brzydzi - długo w ogóle zamykałam oczy na te sceny. podobnie jak na sceny ze Smeagolem, on już w tej retrospekcji był tak obrzydliwy jak Gollum XD

Smeagol w retrospekcji jest dla mnie bardziej obrzydliwy niż Gollum, w dodatku podobny do mojego sąsiada który delikatnie rzecz biorąc "lubi sobie wypić".
Powrót do góry

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 16-04-2015 08:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie to nie było scen "obrzydliwych" w LotR. No bo co w nich mogło być "obrzydliwego"? Sama natura Z przymrużeniem oka

Za to było sporo scen kompletnie absurdalnych, przy których mój mózg wywracał się na lewą stronę, i wtedy faktycznie dopadało mnie obrzydzenie na gwałt na mojej inteligencji dokonany przez PJ-a... wściekły

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-04-2015 12:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lukullus napisał(a) (zobacz wpis):

Za to było sporo scen kompletnie absurdalnych, przy których mój mózg wywracał się na lewą stronę, i wtedy faktycznie dopadało mnie obrzydzenie na gwałt na mojej inteligencji dokonany przez PJ-a... wściekły

Podaj jakiś przykład Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 27-04-2015 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ErienTulcawende napisał(a) (zobacz wpis):
Lukullus napisał(a) (zobacz wpis):

Podaj jakiś przykład Z przymrużeniem oka

Np. Legolas w czasie walki na Amon Hen. Przebija nadbiegającego orka strzałą, trzymaną w ręce. No chyba że dziabnął go w oko, ale chyba wątpliwe, żeby strzała nie rozpadła się w drzazgi skoro miała trafić w mózg przez czaszkę i hełm orka? Chyba że te strzały są w całości metalowe?
Albo sposób w jaki Frodo spada z Gollumem do wulkanu, nie ma siły żeby zdążył się chwycić tej skały Śmiech To nie kot, żeby się obracać w powietrzu spadając Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 8 z 9)

Skocz do: