Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 7 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niuchaczaus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212
Nieobecny(a): Na Przełęczy

Wysłany: 12-05-2008 16:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sądzę, że specjalnie oryginalna nie będę, jeśli powiem o pianie na ustach Froda Jestem rozwalony Poza tym mocno obrzydziła mnie scena z Drużyny, kiedy siedzą sobie czterej hobbici pod pniem i wokół nieumytych nóg Sama wije się robactwo. Głos Froda na Wichrowym Czubie też się załapie do grupy.

Honorowa Prezes PAS Przekleństwa
OSANwE - NMI6 Cool 3

Ostatnio zmieniony przez Niuchaczaus dnia 18-06-2009 01:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Morag
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 26-05-2008 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najbardziej obrzydliwą, a zarazem najpiękniejszą sceną w filmie jest posiłek Denethora. Jako że Faramir jest moją ulubioną postacią, doceniam wartość tej sceny i kontrast pomiędzy bezgraniczną nieczułością ojca a samobójczą szarżą Gondorczyków z Faramirem na czele. Nie cierpię Denethora i naprawdę jest mi fizycznie niedobrze, kiedy oglądam tę scenę skonfrontowaną z cierpieniem Faramira.

A poza tym nie sądzę, że we "Władcy..." należy doszukiwać się obrzydliwych scen. Moim zdaniem jest to ekranizacja wyjątkowo w dobrym guście i nawet Gollumowa ryba czy piana na ustach Froda sprawiają wrażenie niezbyt obrzydliwych. Mnie na przykład nie obrzydziły, a jestem na niesmaczne sceny uczulona.

Morag

"Wojna jest nieuchronna, skoro trzeba bronić życia, ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość, strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze: kraj ludzi z Númenoru."
Powrót do góry

tomzab
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 17-07-2008 21:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej nie lubię sceny z wylęgiem i "przebieraniem" Uruków.

A co do namiestnika i jego jedzenia. Nie wiem czy ktoś już wyjaśniał, ale wydaje mi się, że te soki z pomidora spływają po to aby pokazywały jkaby krew. One sływają po wystrzeleniu strzał przez orków więc to jest niby taki znak śmierci Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nuan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 117

Wysłany: 18-07-2008 07:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też to tak odczytuję, zawsze mam wrażenie że Denethor w tej scenie "pożera" syna, kruszy jego kości i pije krew.
A zbłąkinie rykoświstąkały
Powrót do góry

Ellin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 18-07-2008 07:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nuanie, zgadzam się z Toba. Nienawidzzę patrzeć jak on je...to jest obrzydliwe i w sensie dosłownym (jakby był jakimś zwierzęciem) i metaforycznym...

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 26-07-2008 22:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się zrobiło nie dobrze gdy Aragorn jadł to coś z zupy......po prostu ohydne....oraz gdy Rzecznik Saurona przemawia do Gandalfa....te jego usta(obrzydliwa, sama w nich nienawiść)także nie będę oryginalny, gdy powiem że wylęganie(czy kto to chce jak nazwać) Uruk-Hai było obrzydliwe Ratujcie bo go pobiję Ratujcie bo go pobiję

Lizzie
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 18-06-2009 18:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej nie podobała mi się scena gdy Gollum odgryzł Frodowi palca. Co prawda nie było tego widać tak dokładnie ale nieprzyjemne chrupnięcie a potem gdy Froda było już widać to połowa palca i ubrudzona krwią...
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 19-06-2009 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

właściwie wszystko już było wspomniane

- żarcie od Eowyn, fuj
- wylęganie uruków z jakiejś błotnistej błony
- Denethor.. aż się chce rzygać.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 7 z 9)

Skocz do: