Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 2 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
błękitna wróżka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 29-01-2004 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Narodziny Urk-hai były faktycznie obrzydliwe. Ale szeloba była chyba najgorsza Ble Ble ;D ten kokon! okropna tez była ucięta głowa Urk-hai na palu w drugim filmie. pozatym też w drugim filmie, golum przynosi królika... a ja bardzo kocham zwierzęta, to było okropne! Spazmy
Powrót do góry

Elsilwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 03-06-2005 18:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfy na słubie Arweny... Smutek nie wiem co w nich jest takiego odrzucającego,zimnego i wykrzywiającego twarz w uczuciu niesmaku. choc w tej kwestii sa wyjątki Uśmiech
no i orki - Uruki w porownaniu z nimi to przystojniaki Uśmiech Charczące, służalcze orki - bleeee ...
Golum z tą ryba - fakt , okropnosc. słychac było trzask łusek i lamanego kregosłupa ryby..jeszcze ta slina cieknąca z ust ... brrr...

Smoczy Język byl obrzydliwy. Wygląd i styl bycia..nawet głos. Ochyda.Aż sama noga sie podnosila, by go kopnac :/ Nie wytrzymalabym z nim pod jednym dachem tak długo jak Eowina.

Feawen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 03-06-2005 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie będę orginalna - narodziny orków przyprawiają o mdłości. Nie wiem dlaczego mnie też nie spodobało się jak namiestnik Gondoru w trzeciej części spozywał (obiad? śniadanie?). Ale ogólnie scena była dobra. A reszta.... czy ja wiem. Nie bylo w tym filmie zbyt wiele obrzydliości hmmmm...

Darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby. SPYTAJ TROJAN!!!
Powrót do góry

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 07-06-2005 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

We wszystkich trzech częściach rzeczywiście nie za wiele było scen obrzydliwych. Mnie najbardziej zniesmaczyła zupa Eowiny (z dodatków). Autentycznie zrobiło mi się niedobrze. Już nawet ryba Golluma nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.
Narodziny Uruk-hai zupełnie mnie nie ruszyły. Świetna scena.
No a Grima był aż piękny w swej obrzydliwości Śmiech Nie mogłam się wprost napatrzeć. Uwielbiam go Spox
Sceny z Denethorem nie zakwalifikowałabym do obrzydliwych, ponieważ uważam, że nie miała ona zniesmaczyć, ale sprawić ból. Pokazać bolesną obojętność namiestnika wobec faktu, że Faramira czeka niechybna śmierć.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 07-06-2005 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najbardziej obrzydliwą jest "scena szekspirowska" Jestem rozwalony w RotK Złośliwy uśmiech
Jak wiadomo skądinąd (lektura Listów rulez Spox ) Tolkien Szekspira nie lubił...
A o samej scenie zdążyliśmy już sobie pogawędzić Jestem rozwalony -tutaj Język
Jak z Księgi wiadomo (lektura WP rulez Spox ), Ustnik Saurona pochodził od Czarnych bo Czarnych, ale Numenorejczyków. I Aragorn pochodził od Numenorejczyków (nieważne, że Wiernych). Tak czy inaczej, nie da się ukryć, że byli, dalekimi, bo dalekimi, ale kuzynami.
Zarżnąć własnego kuzyna, na dodatek posła? Fuj, obrzydliwość! Złośliwy uśmiech Prawie jak duszący DezdemONĘ Złośliwy uśmiech Otello Jestem rozwalony (poduszką, poduszką! Super śmiech )
Szekspir fuj! Jeskow fuj! MOPy rulez! Spox

Powrót do góry

Pantera
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 65

Wysłany: 08-06-2005 00:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej obrzydliwa scena w filmie [chwila namysłu].
Narodziny Uruk-hai..? Nie.
Zupka Eowinki? O, tutaj by to trzeba skonsultowac z Aragornem Pserwa Ale jak dla mnie - nie.
Gríma - no co Wy chcecie od tego nieszczęśnika? Że tam trochę... eee... blado wyglądał? Jestem rozwalony Tak na marginesie przypominam, że takowy wygląd Grímy to drobna nadinteretacja PJ'a, mająca podkreślić jego dość podły charakter (Grímy, nie PJ'a).

Dobrze, przejdę do rzeczy. Jak dla mnie obrzydliwa w filmie jest scena z Denethorem wżerającym kurczaka. Co jak co, ale Namiestnik przy stole nie tak się powinien zachowywać nie, nie, nie, nieładnie, a-a Ech, tak zepsuć piękną scenę ze śpiewającym Pippinem (i nieco mniej piękną, aczkolwiek poruszającą, samobójczą szarżą Gondorczyków)... Oh nie! Argh!
Także wygląd przywódcy orków w RoTK, znanego jako Gothmog vel Prosiaczek vel Pan Bulwa jest dość odpychający Szok . Orkowie za piękni nie byli, ale tutaj to już przegięcie (zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób w jaki powstał wygląd Gothmoga ech... PJ ma jednak dość oryginalny gust...)

Smoki w dużej ilości...

Powrót do góry

brn
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 31-07-2005 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pantera napisał(a) (zobacz wpis):
Gothmog vel Pan Bulwa

Przez Ciebie poplułem klawiature Uśmiech

Sceny niesmaczne ( bo obrzydliwych w filmie raczej nie ma imo )

- wygięte w agonii ręce Golluma i opary jakiegoś wrzątku podczas tortur w Barad-Dur
- Frodo po dziabnięciu Szeloby ( pfuj, ta piana w ustach )
- podczas całego filmu przewijali sie orkowie o twarzach oszpeconych, że sie robi niedobrze, dla przykładu inspektor oddziałów Mordoru w RotK EE - nos ucięty/przypalony, jedno oko z bielmem drugiego nie posiada Jestem rozwalony
Powrót do góry

asa4
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Nieobecny(a): na górskich bezdrożach

Wysłany: 01-08-2005 02:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie pan Bulwa ew. Ziemniak się podobał. Może i mam skrzywione poczucie estetyki Jestem rozwalony , ale tak jest. A oczy Gothmoga były urocze Język.
IHMO najpaskudniejszą sceną był mord na Ustach Saurona i kurczaczek Denethora, którego tu nie skomentuję. Co do Ust - Wiem, że można być zdenerwowanym, ale poseł to rzecz święta... Paskudna komercja... Jak można zabić kuzyna.
Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):

Tak czy inaczej, nie da się ukryć, że byli, dalekimi, bo dalekimi, ale kuzynami.
Zarżnąć własnego kuzyna, na dodatek posła? Fuj, obrzydliwość!

No cóż... Adi ma rację. Współczuję Gondorczykom króla, który zabija członków... rodziny Pserwa .
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 2 z 9)

Skocz do: