Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 4 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
per-szing
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 14-12-2005 18:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja się zawiodłem na Szelobie. Jak czytałem książkę, wyobrażałem sobie poczwarę w strupach, z ranami, powyginaną, obślinioną. A w filmie wstawili zwykłego pająka z jakiegoś cyfrowego terarium. A co do najbardziej obżydliwej sceny, uczta Denethora. Obrzydliwa, bo prawdziwa, bez efektów specjalnych.
Powrót do góry

pablo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 26-01-2006 12:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mimo wszystko pozostanę przy Szelobie. Nie za bardzo lubię pająki, a ten tu był w rozmiarze XXL. Niezbyt przyjemnie wyglądał też wysłannik Saurona pod Czarną Bramą w rozszerzonej wersji ROTK. Poza tym żadnych innych obrzydliwości (przynajmniej dla mnie) nie dostrzegłem, bo i sceny z odrąbywaniem rąk i głów zdarzają się w filmach często, a Denethor mógł być po prostu porządnie głodny, że tak mu szybko szło ucztowanie Z przymrużeniem oka

Dagnerie
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 19-02-2006 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również nie przepadam za pająkami, jak większość poprzedników, jednak chciałam napisać o innej scenie, którą dostrzegłam stosunkowo niedawno. Mianowicie w rozszerzonej Drużynie Pierścienia (nie jestem pewna czy również w wersji kinowej było to zawarte) podczas pojedynku Aragorna z Lurtzem, Aragorn wbija Uruk-haiowi nóż w nogę. Następnie Lurtz wyciąga ten nóż z nogi i go oblizuje Skrzywienie
Słyszałam wcześniej od znajomych o tej scenie, ale dopiero samo jej zobaczenie mnie wbiło w fotel.
Powrót do góry

pablo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 19-02-2006 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W wersji kinowej było tylko pokazane jak Lurtz wyciąga sobie ten nóż z nogi - oblizywanie było dopiero w rozszerzonej. Fakt, niezbyt miły obrazek, ale czegóż innego można się było spodziewać po "krwiożerczym Uruk-hai"? Z przymrużeniem oka

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 20-02-2006 00:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oblizywanie noża jest już w książce -wprawdzie w innej scenie, ale jest. Fragment, gdzie Sam szuka Froda w wieży Kirith Ungol i widzi jak Gorbag dobija Szagrata (a może Szagrat Gorbaga? Język ). Tu PiDżej nie wymyślił nic nowego Ble Ble ;D
Powrót do góry

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 20-02-2006 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dwa najohydniejsze fragmenty:
2. Gdy Smeagol (a może to był Deagol??) nabijał tego robaka na haczyk. Ogólnie rzecz biorąc nie mam nic do robaków, ale to było ohydne (nawet nie wim, dlaczego).
And the winner is...
1. Najgorsze było gdy Gollum jadł tą rybę. Myślałam, że bełta puszczę...

Etenella
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 06-06-2006 14:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najgorsze były sceny z Szelobę bo mam arachnofobię. Poprostu ten pająk był obrzydliwy. No i jeszcze ta ryba jedzona przez Golluma. Okropne!! Szeloba
Powrót do góry

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 06-06-2006 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Gorbag dobija Szagrata

Odwrotnie.

Cytat:
czegóż innego można się było spodziewać po "krwiożerczym Uruk-hai"?

Na przykład wysysania oczu i wbijania drzazg pod paznokcie? jestem wściekły jak ork

Nigdy nie lubiłem sceny, w której Gothmog dobija włócznią rannego żołnierza gondorskiego w Osgiliath. Splashhh! Bleee...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. (Strona 4 z 9)

Skocz do: