Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 13 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 27-09-2012 20:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja lubie scene Gandalfa z Pippinem o śmierci w Minas Tirith. A no właśnię zauważyliście nawiązanie do Wlk. Brytani? nie pamiętam dokładnie cytatu, ale Gandalf mówił, że widać białe wybrzeże ( Białe klify DOover) a potem zielone pastwiska ( niziny lub może chodziło o Irlandie hmmmm... )
Powrót do góry

Bultom85
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 28-09-2012 06:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odsiecz dla Minas Tirith i szarża Rohirrimów. Scena z rozmachem, podniosła i epicka, a do tego genialny podkład muzyczny. Lubię też wszystkie sceny, które dzieją się w kręgu Isengardu - tu z kolei wrażenie robią detale i szczególiki: machiny, kopalnie, huty i pracownie orków.

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 07-12-2012 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Scena z Balrogiem, naprawdę się przy niej postarali. W ogóle sceny w MOrii są świetne, jeszcze bardziej za nie kocham ten wątek.

Poza tym Gollum walczący z Frodem i wrzucenie Jedynego do ognia. Epic. Tak samo Sam i Frodo na morzu lawy i przylatujące orły.

Damroka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 14-12-2012 20:55    Temat wpisu: LotR: Najlepsza scena w filmie. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapalenie sygnałów w Gondorze nie ma sobie równych. Potrafię w trakcie oglądania filmu cofać i ciągle patrzeć na tę jedną jedyną scenę. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy

Dużo mniej, ale i tak bardzo, lubię scenę, kiedy Sam, Frodo, Mery i Pippin siedzą w gospodzie Piwko po powrocie do Shire, gdzie wszyscy są tacy spokojni, szczęśliwi i niczego nieświadomi:)

Ostatnio zmieniony przez Damroka dnia 07-01-2013 15:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

manir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 26-12-2012 12:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

według mnie najgorsze sceny to początek I-wszej walki o Osiliath i walka z Golumnem w Górze Przeznaczenia.
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 30-12-2012 16:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiele scen, które uwielbiam, już się pojawiło w tym temacie, więc żeby nie powtarzać:

Mimo że nie cierpię filmowej Arweny, bardzo podoba mi się scena, gdy rozmawia z Aragornem w Rivendell i oddaje mu Evenstar. Po prostu jest piękna sama w sobie Uśmiech (Enya w tle Love) i jak ją oglądam to serce mi rośnie. Śmiech

I szczerze mówiąc ta by wystarczyła na całą trylogię - innych scen miłosnych z udziałem A&A już nie lubię, bo się za dużo robi tego miziania. Skrzywienie
Powrót do góry

Julia Greanleaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Nieobecny(a): Jestem w puszczy z Legolasem

Wysłany: 28-02-2013 10:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudno mi powiedzieć, ale chyba nie mam ulubionej... Uwielbiam wszystkie! A najbardziej tą z Jeźdzcami Rohanu, gdy Legolas Love Legsie broni Gimliego. Ogólnie wszystkie sceny z tą dziwną parą przyjaciół...

Idę do puszczy Gandalf na Cienistogrzywym
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 23-03-2013 09:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ogólnie za PJowskimi wymysłami nie przepadam, ale znajdzie się chyba jakaś scena, którą lubię..

Zgadam się z Nadią, sceny rozmowy Smeagola z Gollumem są chyba najlepsze. Klimat bardzo ładny, pomysł z jeziorem dobry i ogólnie uważam, że Andy Serkis był mistrzowski. W ogóle wspaniale zagrał Golluma i jest to jedna z nielicznych filmowych postaci, która na prawdę mi się podoba, a podczas scen z ,,rozmową'' wspaniale modeluje głosem i można wtedy zrozumieć biednego Golluma i mu współczuć tej walki z samym sobą.

---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następna

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 13 z 14)

Skocz do: