Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 12 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butterbur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 21-10-2011 15:21    Temat wpisu: Ciekawe sceny w filmie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiele na tym zacnym forum jest tematow o tym co Ci sie nie podobało w filmie. Ja chce sie was zapytac czy są sceny które sie wam podobały?? Jesli tak to jakie??
PS. Przepraszam za braki w polskich znakach ale jestem na forum mobilnie i z przyzwyczajenia pisze bez ś ć ź itd.

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 21-10-2011 17:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do moich ulubionych należą na pewno różne fajne widoczki: a więc Rivendell, stepy Rohanu, niektóre rzuty na Eriador, oczywiście moment rozpalania ognisk sygnalizacyjnych (powiedział człowiek, który zarzekał się, że nienawidzi gór i nigdy już do nich nie wróci...) oraz kadry z lasu Fangorn.
A ze scen bardziej aktywnych - przyjęcie Bilba, kiedy Merry i Pippin odpalili smoka, Gandalf zjawiający się w Minas Tirith, szarża Rohirrimów na Plannorze (ja się tam nie znam, na zasadach szarżowania husarów - dla mnie to po prostu ładnie wyglądało) oraz nadlatywanie orłów, kiedy Frodo i Sam stoją na omywanej lawą skale.
I na pewno wiele więcej, ale teraz sobie nie przypomnę.
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 21-10-2011 18:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właściwie jest taki temat

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=2009

i taki
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=4761

Ale nie wiem czy się gdziekolwiek wypowiadałam, może dawno, bo już dawno temu oglądałam film Może ciekawe i wzruszające to dwie różne sprawy, ale dla mnie piękne były gdy Bilbo odchodzi, a Gandalf za nim tak patrzy, oraz zapalanie się ogni sygnałowych i szara przystań
Jak powtórzę oglądanie to dopiszę Uśmiech

Połączone.
Sirielle

Powrót do góry

Elendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 14-09-2012 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No dla mnie scena nr1 to śmierć Gandalfa połączona z muzyką co za serce ściska, do tego jeszcze ten dźwięk strzał odbijających się od schodów i ścian morii.
następnie powrót Eomera pod Helmowy i jesień średniowiecza urządzona armii Sarumana (oczywiście znowu muzyka jako dopełnienie obrazu). + migawka z marszu entów.

no i nr3 - cytat z froda "Jak podjąć przerwane wątki dawnego życia? Jak dalej istnieć, kiedy w głębi serca, zaczynasz rozumieć, że powrót jest niemożliwy? Są sprawy, których czas nie poskleja. Niektóre rany są zbyt głębokie i nie chcą się zabliźnić."
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 23-09-2012 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona scena z całej trylogii:

Link

W szczególności dialog zaczynający się ok 1:08

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 23-09-2012 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dużo jest scen, które bardzo mi się podobają, bo cała filmowa trylogia mi się raczej podoba. Na pewno są to sceny początkowe, w Shire, jeszcze przed wyprawą, przedstawiające życie hobbitów. Są takie sielskie, aż miło patrzeć. Czarnych Jeźdźców w Shire, tych mrocznych i tajemniczych, lubię bardziej niż tych z późniejszych części.
Moria jest ładnie pokazana, wręcz czuje się to ciężkie powietrze podziemi i mnóstwo korytarzy które czekają za zakrętem... jako że mam sentyment do piwnic ( i kopalni i ogólnie podziemi Z przymrużeniem oka ) bardzo mi się podoba cała Moria.
Laurelindorenan, oczywiście, cudne Love .
Ogólnie najwięcej mam ulubionych scen z części pierwszej, nawet Elrond mnie bardzo nie wkurza. tylko Arwena przyjeżdżająca po Froda, no dobra, niech sobie przyjeżdża, ale to, że ukradła koledze Asfalotha jest jak dla mnie nie do wybaczenia Ratujcie bo go pobiję .
I jeszcze jest jedna scena którą szczególnie lubię, mianowicie Frodo i Sam idący przez las i rozmawiający o tym, jacy będą sławni w przyszłości Śmiech . Ma śródziemny klimat i jest wierna książce.
No, i to w zasadzie tyle Uśmiech .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 23-09-2012 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):
No, ja dopiero niedawno obejrzałam "Władcę" tak na porządnie (wcześniej oglądałam wyrywkowo) i oto, co wybrałam:

"Drużyna pierścienia" :

-narada u Elronda (trzech hobbitów wyskakuje ze wszystkich stron jak króliki z kapelusza i jeszcze ten tekst Pippina... dawno się tak nie uśmiałam Elfik )

"Dwie wieże":

-rozmowa Arweny i Elronda
- śmierć dowódcy elfów w Helmowym Jarze

"Powrót króla" (chyba moja ulubiona część):

-wizja Arweny i przekuwanie Narsila
-przekazanie Andurila
-ponowne spotkanie Drużyny
-koronacja Aragorna
-szara przystań

To wszystko. Ciekawe, czy ktoś zauwarzy tu pewną prawidłowość... Z przymrużeniem oka

Po obejrzeniu wersji rozszerzonej rozszerzam listę ulubionych scen o :
-scenę znalezienia Eowiny na pobojowisku przez Eomera
- "orły nadlatują!".

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 24-09-2012 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną sceną jest "rozmowa" Smeagola z Gollumem. Po pierwsze dlatego, że bardzo lubię Golluma Śmiech i, to już po drugie, scena ta doskonale ukazuje to wszystko, co najbardziej mi się w jego postaci podoba: wewnętrzne rozdarcie, skrajne emocje, walka ze sobą, zawiłości charakteru... Pozwala niemalże wejść w jego duszę, poczuć jego emocje, zrozumieć, współczuć, z bijącym sercem życzyć wybrania "właściwej drogi"... No i po trzecie: za świetny i wyjątkowo adekwatny w tym kontekście pomysł z odbiciem w wodzie. I jeszcze za wspaniały klimat, piękny, tajemniczy, zamglony krajobraz w tle, jakby odzwierciedlający niepewność rozdartego Jestem rozwalony SSssmeagola... (to będzie już po czwarte). No po prostu scena - rewelacja! ( Miłość )
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następna

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 12 z 14)

Skocz do: