Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 14 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 04-04-2013 16:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Scen poruszających jest sporo : szarża Faramira i śpiew Pippina, zapalenie ogni sygnałowych, odprawa Rohirrimów (oglądanie tego nawet po raz któryś, skutkuje łzami ) i inne. Jest jednak scena, która choć może mniej patetyczna, powoduje szarpnięcie w sercu: gdy hobbici po powrocie do Shire zachodzą do gospody. Wiedzą, że świat jaki znali, ledwie uniknął zagłady, byli w centrum wydarzeń, otarli się o śmierć. A tymczasem w ich rodzinnych stronach nic się nie zmieniło, życie toczy się swoim rytmem. Nieświadomi niczego współplemieńcy bawią się i gawędzą jak zawsze. Czterej młodzi hobbici zdają się obcy wśród swoich, inni przez to, co przeżyli, zdają się nieco niepewni w tym swojsko- obcym otoczeniu. Wrócili do domu, lecz nie mogą wrócić do dawnego życia. To bardzo prawdziwe, ale ta prawda jest odrobinę gorzka.
Tak to pod smokami, Balrogami i Sauronami jest ukryta kolejna życiowa prawda, pisząc górnolotnie Uśmiech
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 04-04-2013 18:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja lubię bardzo wszelkie sceny w Rivendell, ze względu na scenografię Chociaż nie ukrywam, że od przeczytania H Rivendell zawsze jest dla mnie drewnianym domkiem w środku lasu Język Niezwykła jest scena pieśni Pippina, niesamowicie porusza mnie relacja Denethor-Faramir, gdzie Denethor całkowicie nie przejmuje się synem, którego życie wisi na włosku... Czasem nawet się wzruszę przy tym Smutek Oprócz tego... Fragment, kiedy do bitwy na Polach Pelennoru włączają się mumakile, nie jest może bardzo zapadający w pamięć, ale ja zawsze na niego czekam.
Powrót do góry

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 12-08-2013 09:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwielbiam scenę, kiedy Pippin zapala ognie sygnałowe i kiedy śpiewa Denethorowi pieśń, w czasie szarży Faramira. Podoba mi się też scena, a której Eowina zabija Czarnoksiężnika. Ale moją ulubioną sceną jest moment kiedy skrzydlaty Upiór zagradza Gandalfowi i Pippinowi drogę kiedy jada ratować Faramira. Ale to naprawdę trudne wybrać ulubioną scenę z filmu, który tak się kocha.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

maria
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 18-11-2013 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moich ulubionych scen jest wiele, ale te, które do tej pory robią na mnie największe wrażenie to spotkanie Frodo, Sama, Merrego i Pippina na trakcie z jednym z Czarnych Jeźdźców, bitwa o Helmowy Jar (całość), mowa Theodena przed dołączeniem do walki o Minas Tirith, szarża Faramira i rozmowa między Gandalfem i Pippinem o śmierci.

Ellfka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 24-05-2014 19:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko Elfik . Jednak jeśli musiałabym wymieniać, to: Bitwa - Helmowy Jar, ścieżka Umarłych, pokonanie przez Legolasa olifanta, ''For Frodo'' i natarcie na orków spod Czarnej Bramy, dary z Lórien, walka Gandalfa z balrogiem, konkurs picia Legolasa i Gimliego, zniszczenie pierścienia, pokonanie króla upiorów przez Ewowinę, Eomer odnajduje Aragorna, Gimliego i Legolasa (you would die before you stroke fell - Legolas), śpiew Pippina z natarciem Faramira, powstanie drużyny, enty w Isengardzie i moja najulubieńsza scena ze wszystkich:
- I never thought I'd die fighting side by side with an elf.
- What about side by side with a friend?
- Aye, I could do that.
Pod Czarną Bramą, Gimli i Legolas. Śmiejcie się lub nie, jedyny moment w którym się wzruszam. Osobiście jestem gotowa czynić PJ pokłony, za rozwinięcie wątku przyjaźni elfa i krasnoluda, który szczerze uwielbiam, jak i sceny z nim.

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 09-06-2014 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

IMHO szarża Faramira i scena z Denthorem jest bez sensu, podobnie jak płonący Denthor spadający z góry.
Za to odprawa Rohirrimów jest baaardzo fajna, tyle, że Theoden "ukradł" kwestię Eomerowi wściekły , bo przecież tekst "Śmierci! Naprzód, po śmierć, po koniec świata!" to nie jest tekst Theodena... Złośliwy uśmiech

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 01-12-2015 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze się tu nie wypowiadałam? Nie wierzę.

Tak więc moje top 3 + wyróżnienie dla każdej części (wersje rozszerzone i tylko rozszerzone oczywiście):

FotR - tu będzie tego dużo
1. Prolog i bitwa Ostatniego Sojuszu
2. Walka z Balrogiem w Morii
3. Pożegnanie z Lothlórien
Wyróżnienia: impreza urodzinowa Bilba, sceny miłosne między Aragornem i Arwen, Arwen "czarująca" nad Bruinen (niczym Lúthien), śmierć Boromira Smutek

TTT
1. Przemarsz Entów (cały wątek "ekologiczny" z nimi związany jest rewelacyjny)
2. Ujawnienie się Gandalfa Białego
3. Pościg w wykonaniu "trio" i spotkanie z Rohirrimami Gandalf na Cienistogrzywym
Wyróżnienia: bitwa o Helmowy Jar (bez szarży "z górki na pazurki"), Martwe Bagna, historia Boromira i Faramira

RotK - tu też dużo, ale pewne słabe sceny przyćmiewają rewelacyjność wymienionych przeze mnie
1. Szarża Rohirrimów Gandalf na Cienistogrzywym + przemówienie Theodena (cała bitwa na Polach Pelennoru byłaby rewelacyjna gdyby nie "domestos" i skakanie po olifancie - Eomer i Eowina mieli na te "czołgi" lepsze pomysły - zabić tego, który nim kieruje albo podciąć ścięgna żeby nie mógł chodzić)
2. Walka Eowiny i Merry'ego z Królem Upiorów
3. Minas Morgul + Szeloba (coś dla miłośników horrorów, takich jak ja, w książce jeszcze lepsze i bardziej mroczne)
Wyróżnienia: Gandalf z Pippinem na Cienistogrzywym "pokaż im co to znaczy się spieszyć", podpalenie wici, Eowina wyposażająca Merry'ego, zniszczenie Pierścienia, koronacja Aragorna/Elessara, powrót hobbitów do domu

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 14 z 14)

Skocz do: