Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 1 z 14)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 18-01-2004 19:27    Temat wpisu: LotR: Najlepsza scena w filmie. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie zauważyłem nigdzie takiego tematu, więc go stworzyłem. Wszyscy nie wiedzieć czemu szukają dziury w całym, tworząc tematy tj. "Najgorsza scena w filmie", "Najgorzej ukazana postać w filmie"itp. Film nie może być doskonały Nie Nie . Ja za najlepszą scenę w filmie uważam walkę Gandalfa z Balrogiem Balrog i w ogóle przejście przez Morię Ork .

Morgan LeFay
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 18-01-2004 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A więc rozpatrujemy wszystkie filmy, tak? Oj, to trudniej. Ja właśnie wróciłam z kina po pokazie "Powrotu króla", więc wymienię sceny z tego filmu. Wybiorę te najlepsze, choć właściwie, powinnam wypisać wszystkie. Uśmiech Saurona ;D
1. Scena samobójczej misji Faramira podkreślona piękną pieśnią Pippina.
2. Wyjazd Rohirrimów z Edoras i ich pojawienie się na Polach Pelennoru.
3. Bitwa przed Czarną Bramą i moment, gdy zawala się Barad-Dur (wszyscy wiwatują) po czym wybucha Orodruina (wszyscy zamierają, uświadamiając sobie, że Frodo zginął).

A wcześniej? Przejście przez Morię to byłby mój wybór.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 18-01-2004 22:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A wiec uczyńmy dla odmiany, od ciągłego narzekania filmowe
pochwalne TopTen Uśmiech Poniewaz żadna z tych scen nie zasługuje na całkowite wyróżnienie wobec pozostałych, wstawie je bez numeracji.
To bedzie kilka moich ukochanych scen. Love W całym filmie, jako jednym, dlugim dziele. Wybór jest koshmarnie trudny.Wiele scen robi wrazenie przez muzyke, bez odpowiedniej muzyki nie bylyby tak wspaniale.

A więc the winner is Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Sławetne Śmiech Wejście Elfów do Helmowewgo Jaru

Piekna scena. Mimo ze nie bylo jej w ksiazce. Jakimś cudem w tej scenie, jako jednej z nielicznych, te głupie lolfy Elfik wyglądaja jak Tolkien przykazał, jak elfy. A bardziej jak oddział 200 Terminatorków
z łukami Love I ta muzyka, i te uśmiechy Rohanczyków ahhh, cacko. Ulubiona scena mojej mamy. Uśmiech

Scena z darami Galadrieli

Od zapinek na płaszczach, az po wypłynięcie łodzi. I to zamglone światło wschodzącego słońca między drzewami Jestem za avalonski nastrój przemijalności, ale przemijalności godnej. Nie takiej, w pyle i zgniliźnie jak w Morii. I oczywiscie cudownie zawstydzony Gimli Jestem za I przepiekna muzyka pod dialog "Farewell Frodo Baggins..." Nie wiem jak Shore to robi, że potrafi napisac muze nie tylko pod scene ale i pod konkretny dialog.

Walka Gandalfa z Balrogiem. I wyjście z Morii, czyli muza "Lament for Gandalf" chwała wam, chylę czoła, dzięki

Absolutne mistrzostwo świata w filmowaniu sceny przegranej walki,
i IMHO _żadne_ fruwajace pod sufitem matrixy nie dorastają do pięt wielkości tej sceny. Język "You cannot pass!" Jestem za I pierwsze łzy - i bohaterów i widzów. Inną sceną, która powinna zdobć exequo z walką na Moście jest

Śmierć Boromira chwała wam, chylę czoła, dzięki

Te kolejne strzały, które słyszymy jak się wbijają, i nieziemska muzyka, i mijający go orkowie. Spazmy Kiedy klęczy to wiemy, że on wie,
że przegrał, ale nie tylko dlatego, że ginie. Obie sceny są tak porażające, że nie wiem, którą wybrać jako moją ulubioną scene walki. Love

Pippin i zapalanie ogni sygnałowych

Cos cudownego.Brak słów. Love

Scenka z piwem w gospodzie po powrocie do Shire

Zamiast Porządków ale odpowiednio wpasowana, świetnie wyręcza zarówno brak Porządków jak i oddaje znaczenie innej brakującej
scenki-z dialogiem Ioreth w czasie koronacji. Jestem za

Pieśń Pippina i szarża Faramira

Kolejna niezapomniana scena z Pippinem. Jestem za Love Niedowierzanie az wzbudzała ta obojetnosc Denethora. Szok Ratujcie bo go pobiję

Pierwsze spotkanie z węszącym Nazgulem w lesie

Nagle brak muzyki. W lesie zapada cisza, zupełna. Słychac tylko tupot kopyt i chrzęst zbroi jezdzca. I te robaki, pająki ułeee. Jestem za Od razu widać, że wcale nie wylazły do nazgula tylko od niego uciekały!
I Sam, po raz pierwszy pokazuje się jako szybko kapujący. Wiwat Sam Love

Na Górze Ognia po zniszczeniu Pierścienia

Czekają na śmierć. Wspominają. Właściwie dopiero słowa "I see shire" mnie zupelnie rozkleiły. Jestem za Myslalam ze sie tam nieprzystojnie rozbecze. No i nagle zobaczyłam orły na tle jasnych chmur Love
I muzyka zupelnie nie do podrobienia. Bo chwilę wcześniej ten chóralny grzmot, kiedy topi się Pierścien i wali się Czarna Wieża - słuchany
już dziesiątki razy Love Chociaz ja wolalabym zeby Wieża nie zawaliła sie tak od razu, tak po prostu, tylko moze najpierw jakies pęknięcia i zgrzyty ?

Pogrzeb Theodreda i Theoden nad grobem syna

To bylo jak pogrzeb Beowulfa. Cudowna scena. Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki

Co dziwne ale nie jestem, jak wiele innych osob, az tak bardzo pod wrazeniem popisu Astina, czyli Przemowy Sama na koncu TTT. Ale rowniez bardzo ja lubie. Lubie tez te z Wichrowego Czuba, kiedy osaczają ich nazgule, hobbici osłaniają Froda, a Frodo dosc kontrowersyjnie Śmiech upuszcza miecz :/ Skrzywienie Byloby bardziej ok gdyby nie ten denny popisik Aragornshowa Język z rzutem pochodnia i nazgule palące sie jak swierze sianko :/ Nic nowego Podoba mi sie jednak bardzo inna, "nieortodoksyjna" scena, kiedy to ArXena Śmiech elfickim wierszem gada do kamieni w strumyku Śmiech
poz
tal
Powrót do góry

Kaska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 28-01-2004 11:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Scena w ktorej Frodo zaklada pierscen nad przepascia w Mordorze. To jak zmienia mu sie wyraz twarzy, oczu.. Jak podaje sie woli pierscienia po tak dlugiej walce. Widac na niej wtedy wszystko bol, cierpienie po przebytej drodze i zwycieswo pierscienia nad wola Froda.
Jest jeszcze wiele takich scen ale nie dawno co obejrzalam RoTK i chwilowo nie moge zdecydowac sie na inna. Moze jak troche ochlone to dopisze cos jeszcze
Powrót do góry

Finduilas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 29-01-2004 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najpiękniejszą i najbardziej chwytającą za srce jest scena, kiedy Boromir pędzi na pomoc hobbitom pod koniec DP... po tym jak przed chwilą jeszcze był gotowy odebrać Frodo pierścień.
Znałam oczywiście całą historię, a jednak była to ostatnia osoba którą spodziewałam się ujrzeć. No i muzyka jest super! Love
Powrót do góry

Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 29-01-2004 12:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, ja chyba będę oryginalny. Opiszę trzy sceny, które pozostaną w mojej pamięci chyba do końca mojego życia... Smutek

3. Pieśń Pippina - niesamowita, wzruszają scena, w tle pieśni jazda Faramira, coś niesamowitego jednym słowem. Wzruszyłem się głęboko, kiedy zobaczyłem tą scenę.

2. Pieśń Elessara - kolejna, piękna scena w Powrocie Króla. "Et Earello Endorenna utulien...", serce walilo mi jak oszalałe kiedy tego sluchalem. Potem te brawa, uklony, przybycie Arweny... potem wszyscy klaniaja sie niziolkom. Brawo!

1 Undomiel - jednak ten właśnie fragment filmu, wrył się najgłębiej w moją pamięć, wzruszył mnie niesmowicie. Nadal wzrusza... Jeśli ktoś nie wie, o który dokładnie chodzi, to niech obejrzy TTT i zwróci uwagę, jak Elrond opowiada Arwenie o śmierci, jak w jasnowidzeniu opowiada Arwenie o przyszlosci, jaka ja czeka... Jest to jedna z najlepszych scen filmowych, jakie widziałem... a muzyka? Isabel Bayrakdarian zaprezentowała nam mistrzowskie wykonanie tekstu przetłumaczonego przez Davida Salo na staroangielski i napisanego przez Philippę Boyens.
Smutek Smutek Smutek Oto jego fragment:

Héo ne cúthe hire heortan lust

"She had not felt her own heart's wish"

Pozdrawiam w smutku
Powrót do góry

Wulfryk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 31-01-2004 23:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdyby kogoś interesowało zdanie skromnego barbarzyńcy... Uśmiech

Dla mnie absolutnym numerem jeden Rządzę jest moment, gdy przed szarżą wojsk Rohanu Theoden przejeżdża wzdłuż szeregu wojowników uderzając swoją bronią w ich włócznie. I gdy wszyscy krzyczą "śmierć". Jest w tym coś poruszającego, Theoden próbujący dodać odwagi a może żegnający się (?) z żołnierzami, to poczucie, że pewnie i tak ich walka jest bez sensu, ale przybyli by spełnić swój obowiązek, bo tak trzeba... Ech ciarki mam nawet jak piszę o tym oops, zawstydzenie

Poza tym (i tu chyba będę już mniej oryginalny) to podobają mi się także sceny z pieśnią Pippina i szarżą Faramira, rozpalanie ogni, moment gdy w TTT Elrond opowiada Arwenie o jej przeznaczeniu (nie tylko Ciebie Eruannon to wzrusza Uśmiech ), śmierć Boromira i jego pożegnanie z Aragornem i to jak Sam pod koniec FotR rzuca się wpław przez rzekę do Froda.
Zresztą... takich scen jest więcej... Może na razie wystarczy...
Pozdr

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 01-02-2004 01:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm, skoro mam wybierać z całego filmu, to wybiorę po jednej scence z każdej części.
W FotR: Scena, gdy szkielet krasnoluda wpada do studni i to, co następuje potem. Puste korytarze i sztolnie rozbrzmiewają zwielokrotnionym echem. Wydaje się, że pogłos rozlega się po całej Morii. Nawet ten, kto książki nie czytał, wie, że za chwilę wydarzy się coś strasznego, że COŚ się przebudzi. A potem te głuche odgłosy bębnów, które zdają się dobiegać zewsząd, i skrzeczące wrzaski orków. Groza i cudo! boje się Love
W TTT: Odsiecz elfów. Argumenty "za" przytoczyła już TallisKeeton kwiatek dla ciebie, dziękuję, więc nie będę ich tu powtarzać. W takim razie od siebie dodam jeszcze dialogi Sméagola z Gollumem. Wielkie brawa brawo dla Andy'ego Serkisa i speców od animacji. Ani przez chwilę podczas tych scen nie miałam wrażenie sztuczności wykreowanej przez nich postaci. Widziałam prawdziwego Golluma z krwi i kości, schizofrenicznego stwora toczącego na moich oczach walkę z samym sobą, walkę, którą widać nie tylko w wygłaszanym przez niego tekście (bo to przede wszystkim zasługa Tolkiena), ale w oczach, mimice, postawie, głosie.
W RoTK: (oj, niezdecydowana jestem nio nie wiem) ex aequo przemiana Sméagola w Golluma (chociaż strrraszne to jest) i wieża Minas Morgul. Nie sądziłam, że twórcy filmu tak dobrze oddadzą grozę unoszącą się z Grodu Upiorów. A gdy z Wieży wyszedł odzew, miałam ochotę wraz z hobbitami schować się w najciemniejszy kąt i zatkać uszy, byle nie słyszeć tego straszliwego wizgu! Wspaniale oddany książkowy nastrój sceny!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następna

Temat: LotR: Najlepsza scena w filmie. (Strona 1 z 14)

Skocz do: