Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze się doczeka ich plonów, a wtedy już może odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna" Silmarile i niepokoje wśród Noldorów, Silmarillion

Temat: Jakie miejsce w Śródziemiu chcielibyście zwiedzić (Strona 3 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie miejsce w Śródziemiu chcielibyście zwiedzić
Shire
9%
 9%  [ 30 ]
Rivendell
25%
 25%  [ 78 ]
Morię
13%
 13%  [ 40 ]
Lorien
19%
 19%  [ 59 ]
Rohan
12%
 12%  [ 37 ]
Mordor
6%
 6%  [ 19 ]
Lindon
3%
 3%  [ 10 ]
Fangorn
3%
 3%  [ 12 ]
Mroczna Puszcza
1%
 1%  [ 5 ]
Gondor
5%
 5%  [ 16 ]
Oddano głosów : 306

Autor Wiadomość
Lalaith
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 12-03-2003 16:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam Rohan, bo gdy wyobrażę sobie te konie galopujace po równinach syokach i poprzez strumienie, to ... Ale pozatym na koniu ( najlepiej takim jak Gryf to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę ) mogłabym zwiedzić wszystkie inne krainy Śródziemia, to byłoby najlepsze!!!!!! Ble Ble ;D

Beir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 10-04-2003 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No jakbym mógł zaznaczyć coś innego niż Khazad Dum. Cudne miejsce ale nie te resztki które pokazane są w WP (chociaż mają też w sobie wiele uroku) Jednak za czasów świetności Moria musiała być cudem. Wykute w litej skale setki staj mrocznych korytarzy, pięknę ogromne sale z mnóstwem kunsztownie zdobionych kolumn i ta gra świateł wpadających z powierzchni przez kryształy zlewająca się z ciepłym blaskiem płomieni pochodni...
Coś wspaniałego....

Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 11-04-2003 13:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Lothlórien!!!

Kraina Jasnej Pani, gdzie nie więdną liście i wciąż żyje tam w spokoju wielu elfów pod przewodnictwem Galadrieli... Love

Na drugim miejscu - Rivendell.... piękna dolina z resztką Elfów Wysokiego Rodu... ach... Super śmiech Love

Później - z pewnością Lindon, gdzie widać Szare Morze (ale to bym sobie zostawił na koniec, bo później wciąż by mnie tam ciągnęło Love )

Chciałbym też zobaczyć sale Khazad - Dûm... Chociaż miałyby tam się rozmnożyć orkowie... te piękne filary.. Love

A tak właściwie to chciałbym zobaczyć CAŁE Śródziemie. Od Złotego Boru do piekielnej kuźni Angbandu... ale oczywiście z dobrym ochroniarzem
UśmiechJęzykŚmiech

Pozdrawiam serdecznie! Suilad!
Nenya
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 11-04-2003 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm...niestety, nie miałam sposobności zaznaczyć tego w ankiecie Niebieski ze smutku , ale zdecydowanie najbardziej ciągnie mnie w kierunku jaskiń Aglarondu Jestem za . Mimo, że - ku mojemu wielkiemu wstydowi Zawstydzenie i niewątpliwej konsternacji Widziały gały co brały licznych forumowiczów - sporo rzeczy z WP i Hobbita pozapominałam Oh nie! oops, zawstydzenie , to poprostu nie mogę zapomnieć opisu tego miejsca i wrażenia, jakie na mnie wywarł Love ! Ośmielę się stwierdzić, że sprawiał wrażenie miejsca znacznie bardziej intrygującego to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę niż Lothlorien i bardziej tajemniczego hmmmm... niźli Khazad-dum (...ciekawe kto mnie pierwszy skopie za te herezje?... Bang! Jestem rozwalony ). Dlatego to, kiedy to w jednym z przecieków Notka w internecie przeczytałam, że w TTT Aglarondu niet, z mojej paszczy dobył się ryk ranionego odyńca... Płacz Płacz 3 wal głową w ścianę ...Tak się na marginesie zastanawiam czasem, kiedy P.J. "przegnie pałę" i doczeka się ze strony naszych Czołowych Prześladowców Tolkienografomańskich Tłumaczy Piwko zemsty w postaci jakiegoś malusieńkiego Cool 3 paszkwila, tudzież jeszcze bardziej maciupeńkiej wieeeeeeeeeelgachny uśmiech parodii scenariusza WP? Diabelski uśmiech Pserwa Super śmiech
Powrót do góry

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 22-05-2003 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja do mieszkania wybrałam Shire choć wahałam się między nim a Rohanem. Rohan jest cudowny, te przestrzenie Śmiech i wiatr we włosach Jestem rozwalony , ale zdecydowałam się na Shire, ponieważ panująca tam swojskość Piwko Z przymrużeniem oka i serdeczność bardzo mi odpowiada. Uwielbiam takie miejsca Uśmiech .
Z pewnością jednak w pewnym momencie odbyłabym podróż po całym Śródziemiu. Chciałabym szczególnie odwiedzić Rivendell, Lothlorien i Morię.

amilariel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 08-11-2003 01:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej chciałabym oczywiście zwiedzić las Lothlorien. Musi to być niesamowite miejsce, pełne magii i spokoju. Chciałabym pobyć wśród elfów i nauczyć się od nich wielu rzeczy, może m.in strzelania z łuku, chodzenia tak cichutko i zwinnie by nikt nie słyszał... i wielu wielu innych rzeczy.
Na drugim miejscu byłoby Rivendel a potem być może popłynęłabym za morze... Uśmiech

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 10-11-2003 12:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba na pewno odwiedziłam Lorien (jak każdy wielbiciel elfów) Język . Wziełabym troche sadzonek do mojego ogródka:D . Po drodze wstąpiłaby do Mori. Jestem pełna podziwu dla krasnoludów, którzy ją wybudowali.

Szczerze żałuję, że w naszym świecie nie ma tych miejsc, ale od czego mamy wyobraźnię Z przymrużeniem oka

yossariana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 10-11-2003 13:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odwiedziłabym Morię, ale tą o której tak pięknie potrafiły mówić krasnoludy, a nie tą pełną orków. Musiało być tam pięknie, na krasnoludzki sposób, rzecz jasna. Pełny życia Khazad Dum, z biegającymi wszędzie krasnoludami, pokrzykującymi, śpiewającymi swoje pieśni, drążącymi nowe tunele, przebudowującymi stare... Huk młotów w kuźniach, piękno podziemnych sal... Chciałabym to zobaczyć.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następna

Temat: Jakie miejsce w Śródziemiu chcielibyście zwiedzić (Strona 3 z 13)

Skocz do: