Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 2 z 27)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 11-01-2004 22:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tych wymienionych przez Elenwe powodów jak najbardziej ciągnie mnie "bycie elfem" Z przymrużeniem oka raczej elfką Pserwa ale z drugiej strony... nie - nie nuda! Nie ma szans sie nudzić - tyle jest tajemnic!
Ale jest jedna, której nikt nie odkrył i nie odkryje, czyli co sie stanie z elfami w chwili końca Ardy? Oprócz tego ludzka tęsknota jest mi bliskim uczuciem i pewnie nie ma na ziemii tego czegoś, co by ja zaspokoiło.

Dlatego byłabym półelfem Śmiech pewnie bezczelnie przeciągającym moment ostatecznej decyzji - który los wybrać...

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Arda
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 12-01-2004 12:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja chciałabym być... Orłem Pserwa Latać, latać.... Czuć powiew wiatru.... Love Unosić się nad ziemią Love Latać Love Pozdrawiam wszystkie latające stworzenia Love
PS.
Smoki też latają, ale nie chciałabym mieć łuski, wolę pierze Język

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 12-01-2004 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zmieniłem nazwę tematu.

Proszę was o bardziej szczegółowe przedstawianie motywów Z przymrużeniem oka albo zrobię z tego tematu ankietę.

Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 12-01-2004 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coz, bez watpienia najwieksza sympatia darze elfy, choc czasami moj stosunek do niektorych szczepow jest powiedzmy: mieszany. Glownie niechec wystepuje wobec Noldorow, ktorzy sa jak fizycy: buduja najgorsze i to pozniej zostawiaja "na pastwe losu". Ale umilowalem sobie Dol-Amroth i tam mieszkam posrod ludzi, w zylach ktorych plynie krew ludu Nimrodel. Tam, na wzgorzu, za ktorym szumi Beleager mam dom i codzien, rano, patrze na zachod, do ktorego nie moge podazyc...

W Srodziemiu moglbym byc elfem, ale nie Noldorem, mimo ze z tego szczepu wywodzi sie mi najdrozsza postac.

Namarie.
Powrót do góry

Eovina
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 12-01-2004 23:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie osobiście ciągnie bycie elfem Elfik , ponieważ te istoty są nieśmiertelne.A co do nudy to sie nie zgadzami i popieram poprzedników(i poprzedniczki Girl 1 ). A co do miejsca zamieszkania, to myślę, że Lórien. Lubie las, a tam jest tyle piękna Love do oglądania. Co prawda jest jeszcze Puszcza Mroku, ale jak nazwa mówi jest tam ciemno i mroczno, a nigdy za tym nie przepadałam. Nie Nie

ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 17-01-2004 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

również elfem oczywiście, Noldorem ale mieszkać w Dorthonionie - pośród Beleriandu, fajnie otoczone góry, malowniczo... ewntualnie w Nevraście... bardzo lubię góry po prostu, alke nie w Gondolinie bo tam pewnie było klaustrofobicznie... no nie były te góry "panoramiczne"...

Weregirl
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 18-01-2004 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze chciałam być po prostu człowiekiem i żyć gdzieś na Wschodzie. Dlatego, że nie wiem dokładnie jak tam jest - a sądzę, że znalazłyby się dzikie puszcze, zwierzęta z którymi mogłabym żyć w zgodzie jak Beorn.

Żyjąc na wschodzie mogłabym nauczyć się magicznej spuścizny, jaką zostawił tam Pallando - może nawet dowiedziałabym się, co się stało z nim i Alatarem? Bo w takim Gondorze nikt nie uprawiał czarów. A po co żyć w takim świecie i nie móc czarować? Hm, chyba, żeby być elfem z Mirkwood. Eeeee, nie chcę być elfem. Język

Chociaż, gdy pomyśleć o tym, o czym wsponima Antygona - dłlugie dzieciństwo - dobrze by było należeć do rasy, która takowe ma. Ech... jako hobbitka byłabym jeszcze "nastolatką" ("in my tweens!").
Powrót do góry

Morgan LeFay
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 21-01-2004 12:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego, co pamietam, podczas czytania najbardziej do gustu przypadła mi kraina Ithilien, tylko towarzystwa jakoś tak mało... No i ci sąsiedzi. Uśmiech Saurona ;D
Co do rasy, to kiedyś lubiłam elfy, ale w gruncie rzeczy ta cała nieśmiertelność może się znudzić. No chyba, że ma się coś do roboty, albo jest się zakochanym, jak tu ktoś wspamniał. Ja tam chciałabym być hobbitem, bo to fajny mały ludek, no i te kręcone włosy... Love Zawsze chciałam mieć takie. A jak nie hobbitem, to Czarodziejką (czy w Śródziemiu są Czarodziejki, czy tylko Czarodzieje? A co tam, ja i tak bym była Czarodziejką Super śmiech )
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następna

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 2 z 27)

Skocz do: