Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 25 z 27)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manwesulimo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 02-04-2014 18:53    Temat wpisu: kim chciałbym być? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chciałbym być Elfem Noldorem, jednym z tych którzy wyruszyli z Feanorem.I nie musiały by być w moim życiu jakieś przygody jak wszyscy piszą bo Tolkien je trochę ubarwił i skrócił,tak żeby wyglądały na piękne i łatwe, ale orków bym chętnie pozabijał.To moje największe marzenie,być elfem i mieszkać w Gondolinie u boku Turgona,gdzie bym zginął broniąc Najwyższego Króla Noldorów.
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 03-04-2014 16:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chyba najchętniej byłabym majarem, ale takim wolnym, a nie podległym Valarom. Argumenty? Prosz bardzo! Po pierwsze, mogłabym zmieniać się w dowolną istotę i w ten oto sposób na przykład sobie latać w przestworzach albo pływać w głębinach lub skakać po gałęziach drzew... Love Na co tylko by mi przyleciała ochota! Po drugie, mogłabym latać... Po piąte... [...] I po 6578 to samo. Z przymrużeniem oka
Jeśli chodzi o miejsce, to najchętniej zwiedziłabym wszystkie, pod dowolną postacią; w niektóre mogłabym nawet wślizgnąć się niezauważona i obserować innych z ukrycia, sama kryjąc się w cieniu... A w razie chęci objawiając. Na pewno zwiedziłabym każdy zakamarek Angbandu, na pewno Doriath i ogólnie lasy. Bez wątpienia długo zabawiłabym w Mrocznej Puszczy, zgłębiając wszelkie tajemnicze, mroczne zakątki... o tak! Jestem za Stałego miejsca zamieszkania na pewno bym nie chciała mieć, o nie, ale z moją majarską postacią nuda, rutyna, stagnacja i wegetacja by mi nie zagroziły. Elfik
Powrót do góry

Wielki Hobbit
nieznajomy

Wysłany: 23-07-2014 08:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ją chciałbym być elfem mieszkającym w Lórien. Chciałbym codziennie patrzeć w źródła Nimrodel i żyć na dworze Galadrielii i Celeborna. Wyjaśnię czemu. Galadriela jest jedną z elfów, które żyły w Dawnych Dniach, a ja chciałbym posłuchać tę historię. A dlaczego wybrałam Lórien?? Myślę, że chyba dlatego, że opis w książce, moje własne wyobrażenie i film dały mi zarys tej krainy. Później chciałbym zobaczyć Ithalien jeżeli byłoby możliwe.
Powrót do góry

Ellfka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 23-07-2014 09:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, że elfem z Mrocznej Puszczy, sindarką. Mieszkać tuż u boku wielkiego króla Thranduila w wielkim, ogromnym wręcz lesie. Bycie elfem zawsze wydawało mi się niesamowite, tyle nowych możliwości. I tak jak kiedy byłam mała w sensie miałam parę lat i chciałam latać, tak teraz na przykład chciałabym być elfem. Prześwietnie by było, gdyby na dodatek będąc elfką szarą coś wzbudziło we mnie tęsknotę do morza i z czasem wypłynęłabym do Amanu.

Aztreith
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 28-07-2014 10:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... elfką bym raczej nie chciała być, chociaż bardzo zadziwiają mnie te istoty. Nie wyobrażam sobie siebie w takiej roli. Możliwe, że ze względu na nieśmiertelność. Najbardziej pasowałoby mi bycie czarodziejem. :C Aczkolwiek nie pogardzę Rohanem i Gondorem, wspaniale musiałoby się tam żyć. Uśmiech
O, a kto myślał o byciu Entem? Śmiech
Powrót do góry

Gwanunig
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 11-09-2014 23:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, ja na pewno chciałbym mieszkać na Númenorze, za czasów największej potęgi i chwały. Wiadomo, że pod koniec istnienia obecny był tam podział na dwie "frakcje" a nawet praktycznie wojna domowa. Trudno byłoby mi się odnaleźć i tu i tu, choć bliżej do "Ludzi Króla". Jakoś Elfy nigdy nie budziły zbytniego u mnie zachwytu. Ewentualnie mógłbym żyć także w Arnorze, oczywiście za czasów istnienia tego królestwa, lub w Gondorze. Strażnik wieży to byłoby coś Uśmiech.

Amarelis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37

Wysłany: 31-10-2015 01:31    Temat wpisu: Kim chcielibyście być w Śródziemiu Tolkiena? (Zawody, rasy) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej!
Zastanawia mnie kim chcielibyście być w Świecie Tolkiena.
Chodzi mi o prace, rase, miejsce zamieszkania, szczep danej rasy Uśmiech, okres zycia itp. Uśmiech
Ja chcialbym być Elfem (co do szczepu to bardzo zalezy ;/). Mieszkac moglbym w Rivendell, Lothlorien albo z Legolaskiem Uśmiech na prze[list]omie 2 a 3 ery Uśmiech. Tak od ok. 100 roku 3 ery do poczatku 4? (i oczywiscie potem za morze na emeryture Uśmiech. Zajmowac bym sie mogl Budownictwem, kowalstwem, gotowaniem, walka i spisywaniem kronik i wierszy? Uśmiech tak wiem wszystkim bym sie mogl zajmowac ale cos trzeba rogbic przez 4000 lat srodziemia i ho ho w Amanie Uśmiech

Wszystkich przepraszam za brak polskich ale aktualnie prazebywam w Nowym Jorku, najbardziej nie-Elfickim miescie ziemi Super śmiech
Jest to moj pierwszy temat wiec prosze o wyrozumialosc Proooszę prooooooszę

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 31-10-2015 12:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie taki sam temat już jest na forum - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1973
Przed zakładaniem jakiegokolwiek tematu polecam korzystanie z opcji "szukaj" albo przejrzenie działów forum. Z przymrużeniem oka
Twój post pewnie zostanie przeniesiony do tamtego tematu.

Zgadza się, dziękuję za czujność!
Sirielle

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następna

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 25 z 27)

Skocz do: