Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 24 z 27)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damroka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 13-02-2013 14:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie zawsze interesowała natura elfów, ale nie chciałabym być nieśmiertelna. A bycie ideałem piękna - fizycznego i duchowego - jakoś mnie... odstrasza?
W każdym razie chciałabym poznać jakiegoś elfa, ale być człowiekiem, razem ze zwykłymi ludzkimi przywarami i najkrótszym życiem spośród wszystkich ras. Chciałabym mieszkać w Rohanie - to moja ulubiona kraina w Śródziemiu. Piękny język, zielone łąki, konie, Fangorn i Złoty Dwór... A do tego Rohan zawsze trochę przypominał mi Irlandię - ulubiony kraj w realu Uśmiech

szakal101
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18
Nieobecny(a): Patrol w Ithilien

Wysłany: 13-02-2013 21:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chciałbym zostać Rohirimem uwielbiam konie i uważam Rohirimów za honorowy i szlachetny lud Gandalf na Cienistogrzywym
Ewentualnie mógłbym być strażnikiem Itilien Legsie

Lubię też bardzo Entów ale obawiam się ża na enta jestem zbyt pochopny Uśmiech

Ciekawe jak by wyglądało by życie barloga Balrog (oczywiście gdy nie jest zajęty spadaniem w otchłań)

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 20-04-2013 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja, oczywiście chciałabym być hobbitką, najlepiej z Hobbitonu. Czasem dziwię się, że się nią nie urodziłam, bo usposobienie mam iście hobbickie, nie licząc tego, że ja lubię przygody Super śmiech . Miło byłoby codziennie spoglądać na zieloniutki Pagórek.

Czasem jednak mam ogromną chęć dowiedzieć się jak to jest być Sauronem, na dodatek z wadą wzroku Uśmiech Saurona ;D .
Powrót do góry

Kirinka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 21-04-2013 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja to bym chyba najbardziej chciała mieszkać w Númenorze, najlepiej tak około panowania Tar-Súriona, gdy jeszcze kraj był wolny od Cienia. Wywodziłabym się z ludu Beora. Ponieważ w rzeczywistości mieszkam na północy kraju, więc najbardzej ciągnie mnie w Númenorze właśnie do tych terenów. Mieszkałabym nad morzem wśród niewielkiego skupiska domów, koło granicy Forostaru i Andustaru. Nieraz wyruszałabym jednak w dalekie konne wyprawy po całej wyspie. Oczywiście dobrze zapoznałabym się z tamtejszą awifauną Z przymrużeniem oka W wieku około 25 lat ojciec zabrałby mnie ze sobą na podróż statkiem do Śródziemia, gdzie później wielokrotnie bym wracała.
Więc żyjmy aż po kres mogiły!

Pójdziemy tam, gdzie LOS nas poprowadzi.
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 24-04-2013 09:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmmm... Ja jestem rozdarta pomiędzy elfem a hobbitem. Z jednej strony bliska jest mi natura dzieci Iluvatara, błąkanie się po lasach i rozmyślanie nad przemijaniem, śpiewanie pieśni i melancholia, z drugiej zaś proste życiowe przyjemności, hobbicka radość życia i moralny kompas hobbitów jest chyba tym, co naprawdę uczy cieszyć się każdym dniem. Może więc powinnam być połączeniem obu ras, jakkolwiek nigdy nikogo takiego nie było i byłabym odmieńcem, na przykład małym elfem z owłosionymi stopami albo kosmatą pięknością Elfik

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 24-04-2013 17:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najchętniej zamieszkałabym w Shire. Uwielbiam ten kraj, jego ciszę, spokój, zieleń, niepośpieszny tryb życia jego mieszkańców.

Co do pytania kim chciałabym być, to długo się namyślałam i wciąż nie jestem do końca pewna. Na pewno nie elfem. Szczerze mówiąc, przeraża mnie nieśmiertelne życie i związanie z Ardą na zawsze, nawet po śmierci. W dodatku elfy wydają mi się bardzo smutne, cały czas tęsknią za morzem i Valinorem, nie potrafią cieszyć się chwilą, rozpamiętują przeszłość. Choć imponuje mi ich mądrość, piękno, sztuka tworzenia niesamowitych rzeczy, to jednak nie chciałabym wieść takiego życia. Z podobnych względów odpadają również enty.

Hobbici. Ubóstwiam ich prostotę, radość ze zwykłych, codziennych rzeczy, miłość do wszystkiego co rośnie i żyje, serdeczność i pojawiającą się w najmniej oczekiwanym momencie odwagę. Nie do końca jednak odpowiada mi ich zaściankowość, brak zainteresowania rozległym światem i niechęć do przygód.

Krasnoludy. Mają chyba najlepiej jeśli chodzi o życie. Żyją długo w porównaniu z ludźmi i hobbitami, mogą nacieszyć się życiem, dużo zrobić i zobaczyć, ale są śmiertelne w przeciwieństwie do elfów. Choć z tego co pamiętam to po śmierci przebywają w Halach Mandosa aż do końca świata, co już nie jest takie fajne i niewiele się różni od losu elfów. Podoba mi się ich lojalność, wierność, duma, zręczność w tworzeniu pięknych rzeczy. Nawet tak bardzo nie przeszkadza mi ich uparta natura, choć chciwość i przekładanie materialnych rzeczy nad naturę i piękno przyrody niezbyt mi odpowiada.

Ludzie. Krótko żyją, ale za to po śmierci, podobnie jak hobbici, opuszczają ziemię i, według mnie (choć nie wiem czy jest to gdzieś napisane), trafiają prosto przed oblicze Iluvatara. Tak więc po śmierci czeka ich najlepszy los. Są różnorodni, dobrzy, źli, z wadami i zaletami, które każdy z nas zna. Z powodu krótkiego życia żyją intensywnie, nie rozpamiętują przeszłości, mają największy wpływ na losy świata.

Podsumowując, gdybym nie wiedziała co się dzieje z poszczególnymi rasami po śmierci to wybrałabym życie krasnoluda. Jednak wiem, i dlatego wybieram człowieka (tak długo się zastanawiałam tylko po to, aby dojść do wniosku, że jednak byłabym tym kim jestem). Mieszkałabym w małym domku w Shire, byłabym uzdrowicielem, prowadziłabym życie na wzór hobbitów, ale nie stroniłabym od podróży i przygód i zwiedzałabym Śródziemie.

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 24-10-2013 21:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak to możliwe, że jeszcze się tu nie wypowiedziałam. Swoje życie w Śródziemiu mam jeż ustalone na 100%. Byłabym Noldorem, a konkretnie młodszą siostrą Elrosa i Elronda. Najpierw wychowywałby mnie Maglor Love, a potem Gil-galad Love. A później zamieszkałabym w Rivendell i pod koniec Trzeciej Ery popłynęłabym do Valinoru.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 26-10-2013 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłabym elfem, mianowicie Sindarką z Doriath. Elfik Celeblessil Edweneth Thingiel, półmajarka, miło mi Pserwa

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Temat: Kim chcielibyście być i gdzie mieszkać w Śródziemiu? (Strona 24 z 27)

Skocz do: