Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 9 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KwiczuSmok
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 22-01-2008 21:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu nikt, poza Szk0, nie czyta fantasy. No jeszcze jeden taki kolega przeczytał Władcę, ale to wszystko, bo albo nie lubią czytać oops, zawstydzenie albo, jak moja mama, uważają to za bajeczki wściekły . Próbuję to zmienić i namawiam choćby rodzinę do czytania Tolkiena, ale z miernym skutkiem. Może brat będzie czytać (ma 5 lat Jestem rozwalony ).
Powrót do góry

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 23-01-2008 19:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z mojej starej szkoły pamiętam chyba tylko 3 osoby, które naprawdę lubiły Tolkiena. Znać, znali prawie wszyscy. Albo oglądali film, albo mieli Hobbita jako lekturę.

W Anglii w szkole spotkałam więcej osób, które czytały, że tak się wyrażę, z własnej chęci. Kilku się podobało, ale większości nie. Mówiły, że nie rozumieją. Ciekawe, bo kilka razy czytałam Władcę Pierścieni po angielsku i jakość zrozumiałam, a Angielką nie jestem.

No, ale muszę się pochwalić Elfik , chyba kilka osób na serio "zaraziłam" Tolkienem . Może dlatego, że często używam tengwaru Feanora do pisania różnych tekstów do użytku prywatnego. Nikt nie odczyta, a i mniej miejsca zajmuje:bigs: . Dziewczyny często się mnie o to pytały i kilka chyba w końcu sięgnęło po Hobbita lub Władcę Pierścieni, jak było, nie wiem, ale jedna naprawdę się tym zainteresowała. Normalnie piszę tengwarem po polsku, angielski układ nie do końca pamiętam. Gdy poprosiła mnie o przykład angielski (polskiego oczywiście nie rozumiała), pokazałam jej tekst w Silmarillionie, bo miałam akurat przy sobie wydanie angielskie. Gdy jej to przeczytałam, w miarę płynnie, powiedziała: "Muszę to przeczytać!" Co z tego wyszło nie wiem, ale ona raczej nie rzuca słów na wiatr. Język

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Eorfe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 26-01-2008 20:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z mojej mieściny nie znam nikogo, prócz Galmira, kto by się interesował Tolkienem i jego twórczością... lecz Galmir chyba kogoś zna Skrzywienie
Czarodziejskie wydrzeć złoto!"
Powrót do góry

Mithrandir007
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 14-02-2008 11:44    Temat wpisu: .... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W gimnazjum było tak, że owszem każdy jakoś kojarzył Tolkiena, ale głównie od strony filmu Nic nowego Teraz, w liceum spotkałam kilka osób, które przeczytały "Władcę", jednak chyba tak naprawdę jedna Smutek kocha Tolkiena. Niestety nie udało mi się nikogo zarazić Tolkienem Język chociaż cały czas próbuję Jestem rozwalony
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Powrót do góry

Sandra
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 14-02-2008 17:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu to aż dwie osoby czytają Toliena. Czyli ja i moja przyjaciółką. Obie mamy świra na puncie Tolkiena i Jego Elfów Uśmiech.
Ale niestety niektórzy sa tacy, którzy nie wiedzą kto to jest Tolkien Smutek

elvish
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24
Nieobecny(a): brak internetu? zepsuty komputer? szlaban? przeziębienie?

Wysłany: 16-02-2008 12:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, w moim otoczeniu Tolkiena czyta tylko moja siostra... Co ja gadam! Jeszcze starsza kuzynka i kuzyn Język
w klasie nikt, co mnie załamuje. Chyba, że o czymś nie wiem. Zawsze chciałam, żeby WP było moją lektura, bo mogłabym się wykazać wiedzą Z przymrużeniem oka po zastanowieniu stwierdzam, że wtedy moja ukochana książka zostałaby zamknięta przez moich kolegów i koleżanki w szufladzie z napisem "długa i nudna lektura, której przeczytam tylko streszczenie", a i niektóre komentarze mojej klasy z pewnością by mnie zabolały... Nie Nie
dodam jeszcze, że:
1) moja przyjaciółka czyta tylko i wyłącznie książki typu "Pamiętnik księżniczki", "Trzynastolatki", "Klub niewiniątek", "Moja babcia ma chłopaka" i Bez senniki...
2) Cała reszta moich znajomych woli od książek granie na kompie, a jeśli już po coś sięgają to tylko po "Chorego Portiera" pióra Joanny Rolnik...
3) Czasem zdarzy się, że przeczytają lekturę. I tyle.

przepraszam was Elfy, że dopisałam drugi komentarz, choć nie wolno . usuńcie.

w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie."

Ostatnio zmieniony przez elvish dnia 17-02-2008 13:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

elvish
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24
Nieobecny(a): brak internetu? zepsuty komputer? szlaban? przeziębienie?

Wysłany: 16-02-2008 12:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

to znowu ja. chciałam jeszcze dodać, że
1) moja przyjaciółka czyta tylko i wyłącznie książki typu "Pamiętnik księżniczki", "Trzynastolatki", "Klub niewiniątek", "Moja babcia ma chłopaka" i Bez senniki... Zdziwienie
2) Cała reszta moich znajomych woli od książek granie na kompie, a jeśli już po coś sięgają to tylko po "Chorego Portiera" pióra Joanny Rolnik... Ratujcie bo go pobiję
3) Czasem zdarzy się, że przeczytają lekturę. I tyle. Jestem rozwalony

przepraszam was Elfy, że dopisałam drugi komentarz, choć nie wolno oops, zawstydzenie . usuńcie.

w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie."
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 16-02-2008 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elvish napisał(a) (zobacz wpis):

przepraszam was Elfy, że dopisałam drugi komentarz, choć nie wolno oops, zawstydzenie . usuńcie.

po prostu przenies to do poprzedniego wpisu (edytuj swoj wczesniejszy, ikonka nozyczek w prawym gornym rogu kazego wpisu) a tutaj zostaw tylko informacje "del" (wtedy usune wpis) i bedzie ok.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 9 z 10)

Skocz do: