Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 2 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 12-01-2004 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh, u mnie jest jakos dziwnie. Sam niegdys zarazilem sie od znajomego "fanatyzmem tolkienowskim", jednak ow kolega pozniej przestal, glebiej wnikac w swiat Tolkiena. Zyje w srodowisku, ktore niestety w wiekszosci nie czyta ksiazek, lub czyta, ale rzadko. Moge sie pochwalic, ze dzieki mnie spowodowalem gwaltowny wzrost w klasie czytalnosci Wladcy Pierscieni Z przymrużeniem oka

Námarië.
Powrót do góry

Lord Rayden
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 27-04-2004 01:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Książki Tolkiena (kanoniczne) przeczytałem w latach 80-tych ja i moja Mama. Razem też ogladalismy filmy PJ. Ja dodatkowo wgryzam się w Niedokończone opowieści. Z Fanów kanonu Tolkiena znam jeszcze jednego kolegę, mieszkajacego na osiedlu obok. Lubi tez muzykę elektroniczna tak jak ja.

Pozdrawiam

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 27-04-2004 07:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie byłoby łatwiej wymienić, kto z moich znajomych NIE czyta Tolkiena, bo jako aktywna członkini dwóch klubów fantastyki właściwie nie przestaję z innymi osobami (nie liczę koleżanek z pracy i własnej rodziny).

Mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się w tym wątku nie należy do żadnego klubu. W małych miasteczkach może być z tym trudno, ale jak czytam wypowiedź osoby z Gdańska, która zna _jednego_ fana JRRT, to trochę się dziwię (hint: w Gadńsku ma siedzibę jeden z dwóch największych klubów SF-F w całej Polsce).
Powrót do góry

Ilmen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 27-04-2004 08:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kto czyta? No, cóż. W moim domu, to jedynie mój syn i ja. Córka twierdzi, że jej to nie bawi (to naprawdę moje dziecko?! Załamany ). Na szczęście syn ma zdecydowanie więcej poltu. Przebrnął przez Hobbita sam (co mu się chawli jako 11-latkowi ledwie). Część I WP obejrzał na wideo, po czym zostałam zmuszona do przeczytania mu całej trylogii (na moje szczęście odpuścił mi dodatki, sam sobie kiedyś przeczyta). W domu jednak jest jedyną osobą, będącą, że tak powiem, w temacie.
Poza za nim i mną, w WP wczytywali się również z upodobaniem moi bracia. Podrzuciłam im Silmarillion. Chwyciło, ale takim stukniętym pasjonatem Tolkiena, żeby się w niego wgryzać, analizować wątki, fantazjować sobie w tym temacie, to niestety w moim najbliższym otoczeniu tylko ja jestem.
Podsumowując, wydaje mi się, że ostatnimi czasy czytalność Tolkiena wzrosła bo stał się modny i wypada móc w towarzystwie powiedzieć "a tak znam, czytałem". Jednak z pasją czytują go tylko ludzie wrażliwi i z wyobraźnią, a także marzyciele poszukujący piękna i ideałów (sama zaliczam się do takich właśnie). Pozdrawiam. Ilmen
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 27-04-2004 09:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może na początek sprecyzuję. Mówiąc :
-czytał- mam na myśli osoby, które przeczytały H bądź WP, podobało im się, ale nie zamierzają się w ten świat wgłębiać
- czytają- osoby, które lubią do książek Tolkiena wracać, badają je lub ich podstawie coś własnego tworzą. Wszyscy, których ta twórczość w róznym stopniu fascynuje i inspiruje.

Moje najbliższe otoczenie albo nie czytało Tolkiena (mama i jedna z przyjaciółek) albo czytało (brat) albo stale czytuje Love Druga z moich najlepsiejszych przyjaciółek przeczytała ale ma inne zainteresowania i pasje Elfik też ciekawe Jestem za
Fakt, czy ktoś czytał/czytuje Tolkiena czy nie, nie stanowi dla mnie kryterium przyjaźni, najważniejsze jest przecież to, jakim jest człowiekiem i czy mozna mu zaufać. Wśród tolkienistów przecież też są różni ludzie. Uśmiech Saurona ;D
Ale wielu przyjaciół Lubimy się , mellonów z otwartymi ramionami, i`m all your`s Róża i znajomych Jestem za poznałam dzięki temu forum Love i oni są wszycy czytający Język (a jakże by inaczej Elfik wszystko mi się pomieszało )
Wspólna pasja zbliża ludzi, chyba też, co wspomniała powyżej Ilmen, tolkieniści to osoby, które mimo, ze są różnorodne, mają ze sobą wiele wspólnego z otwartymi ramionami, i`m all your`s ( i to nie tylko pasję ale często i system wartości oraz ideały Uśmiech ).

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Galadh
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 27-04-2004 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie w domu wszyscy (i Hobbit i WP) Uśmiech. Hobbit był dla mnie lekturą, potem mama przeczytała WP- ja dopiero przed filmem, a młodsza siostra nie chciała być gorsza... tata przeczytał bo o tym mówiłyśmy i nawet nie trzeba było go specjalnie zachęcać... i mój Brat (ma teraz 11 lat!) dzielnie przebrnął (i teraz stale rysuje ilustracje Z przymrużeniem oka ). Swoją przyjaciółkę zachęciłam, ale to racjonalistka Z przymrużeniem oka wiec do Powrotu nie doszła... W klasie/ szkole również sporo osób nie doszło do końca ale i tak im to sie chwali Spox Mam też kilku większych fanów (z jednym dzielę szafkę- wytapetowaną plakatem z Gollumem Rządzę ).

Zazwyczaj Tolkiena w moim otoczeniu czytają, czytali i lubią:
- Koledzy w stylu "czarne-koszulki-i-glany" Spox
- większość harcerzy (i harcerek) Rycerz
- i ludzie - jakby to określić- "niekomercyjni" (?) czyli żadne "plastiki", szpanerzy, panienki-w-różowych-cekinach robienie pieknych oczek , czy fascynaci najnowszych trendów.

("Jeśli rozumie pan co mam na myśli")

Lilith
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 27-04-2004 19:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ckliwy temacik Spazmy ...Ale fajny... Jestem za tak czytam te wasze wpisy i aż mi się łyso robi...U mnie(tj.w moim otoczeniu)nikt nie żywi należytego uwielbienia dla Mistrza wściekły Oni chyba myślą,że książkę trzeba przeczytać kilkanaście razy(tak jak ja-18 Super śmiech),żeby zrozumieć i polubić.Padaczka wszystko mi się pomieszało. W domu nie lepiej-tata chyba żałuje,że podsunął mi tą książkę.Kiedy zaczynam mówić o Tolkienie,wynosi się do innego pokoju... Ble Ble ;D Mama czytuje jeno harlequiny(czy jak się to cholerstwo pisze Elfik )Kot,jak to kot-przynajmniej mnie słucha Super śmiechW klasie jest kilka dziewczyn,które czytały,ale one mają swoje tematy,kórych ja nie trawię Ratujcie bo go pobiję Cóż,trzeba się trzymać...Aha,i byłabym zapomniała-przybyła wam stuknięta forumowiczka.Witam.To ja.Oklasków nie trzeba. Suliad namárië
Powrót do góry

vivid
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 27-04-2004 22:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakoś tak się szczęśliwie złożyło,że wiele osób spośród moich znajomych w mniejszym lub większym stopniu zapoznało się i ma pojęcie o twórczości Tolkiena Uśmiech Chociaż i wśród nich jestem uważana z wyjątkową fanatyczkę Język Całe szczęście,że jest jeszcze Nieninque,która powiedziała mi o tym forum(już 5 raz jej dziękuję Śmiech ) A poza tym na kilku osobach udało mi się "wymusić" przeczytanie kilku dzieł Mistrza,poprzez ciągłe i nachalne gadanie o jego książkach itd. Love
Z moich obserwacji wynika,że T.czytają głównie RPGowcy,metale(i około tego)oraz osoby "normalne"-ogólni fani fantastyki Jestem za
Oraz ci "zmuszeni biedacy" oczywiście Elfik
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 2 z 10)

Skocz do: