Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 7 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k1089
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 02-12-2005 22:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie w klasie to chyba tylko 2 osoby czytały Skrzywienie . I trochę się na tym znają. Jeden chciał nawet żebym mu pożyczył NO Zdziwienie (wczesniej czytał Sila). A reszta - cóż, nie w temacie.
Na religii zawsze czytuje Tolkiena i prawie zawsze dostaje za to jedynkę.
(katechetka bardzo nie lubi 'Władcy ' i 'Pottera' i mówi że ''to jest złe, bo człowiek po przeczytaniu myśli, że ten świat naprawdę istnieje' - szkoda, że tak nie jest Love )
Powrót do góry

Namida
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 14-09-2006 17:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No tak, czytają moi dwaj bracia, no może jacze się jedna dziewczyna na balecie znajdzie a tak to nikt. A z klasy to dwie znaczy trzy osoby Pratchetta czytają <ja się do nich zaliczam> A zapomniałam jeszcze moi kuzyni czytają... Swiatełko w tunelu. Ale i tak uważam, że fanów Mistrza Tolkiena jest mało wściekły wściekły wściekły
Oby twe Modlitwy zostały wysłuchane
Oby twoja broda była długa
Oby twój Życiowy Cel nigdy nie wybuchł ci w twarz{...}"
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 10-01-2007 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie w klasie nie przepadają za profesorem Tolkienem. Nic nowego Dzisiaj usłyszałam, że "Tolkien to są baje, a bajki czyta się w zerówce". Coraz mniej podobają mi się ci ludzie; jednak jest pociecha: jeszcze tylko dwa (niecałe) lata z nimi... A to jest rzekomo profil HUMANISTYCZNY... Hmm... co ty nie powiesz.., tia.. Wstydzę się za nich i za siebie, że taką klasę wybrałam... Chyba się przeniosę. Na innych profilach czytają książki pod ławkami, ale nie tu... To są lenie, nieuki, lesery i obiboki. :| W zawodówce byliby chyba bardziej oczytani. Widzę, ile tu różnych ludzi czytało Mistrza... Szkoda, że nie ma Was w moim otoczeniu. Niebieski ze smutku Proponuję założyć specjalne miasto dla Tolkienowców, warownię typu Mordor. Język Wtedy nikt nam nie wlezie w paradę. Nie, żebym chciała uciekać od ludzi, ale od takich... hmm... tak.

Iverin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 23-08-2007 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wśród moich znajomych i przyjaciół czytających Tolkiena mogę wyróżnić takie oto grupy (pomijam tych, którzy np. raz przeczytali WP i nie wykazali większego zainteresowania):

- interesujący się fantastyką (niekoniecznie literaturą, ale też w konwencji RPG, filmu, gier komputerowych)

- prawdziwi humaniści (cokolwiek to znaczy Z przymrużeniem oka)

- ludzie wrażliwi. Znam kilka osób, które są bardzo wrażliwe (może nawet za bardzo), skłonne do melancholii i uciekania w swój świat. Choćby i nie były to mole książkowe, po Tolkiena regularnie sięgają. Być może jest to powiązane z ucieczką w inny świat i można polemizować czy jest to dobre, czy nie, ale nie o tym ten temat.

Reguły jednak nie ma. Mój sąsiad, umysł absolutnie ścisły i chłodny, pasjonata literatury i filmów s.f., WP przeczytał już kilka razy Uśmiech

ethuil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33
Nieobecny(a): przeprowadzam się :)

Wysłany: 23-08-2007 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja powiem tylko tyle, że nie znam nikogo poza jedną koleżanką, która czytuje, ale za to udało mi się zainteresować/zarazić własnego małżonka i nawet mu znalazłam wersje po hiszpańsku (H, S, WP) i czyta po troszku kiedy ma czas Uśmiech i podoba mu się Uśmiech co mnie bardzo cieszy Elfik
.....Aure entuluva!
(Nadszedł dzień! Noc przemija!....
Nadejdzie znów dzień! - Hurin)
Powrót do góry

RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 23-08-2007 21:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety nie mam żadnych znajomych czytających Tolkiena. Żałuję bardzo... Nikt z mojej rodziny nigdy nie czytał ("takie tam bajki będziemy czytali?!" - tak sobie pewnie myślą). Miałam tylko kumpla w klasie, który coś tam znał, ale nigdy o tym nie rozmawialiśmy (dowiedziałam się przypadkiem). Matko co za wstyd, nigdy przez 3 lata nie pogadać o Tolkienie z kumplem z klasy!! oops, zawstydzenie Teraz już poniewczasie Smutek

Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 26-09-2007 09:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mojej rodzinie nie jest tak źle, bo dzieła Tolkiena czytały moja mama i ciotka i chyba im się podobały Uśmiech. Ale jeśli chodzi o kumpli z klasy – tu jest problem. Większość osób oglądała film, ale nawet nie wiem czy oni zdają sobie sprawę, że ten film jest ekranizacją książek jakiegoś tam Tolkiena. Jedyne o czym z nimi na temat pogadasz to o tym, że „ten elf z łukiem” (chodzi o Legolasa) i „ta elfka” (chodzi o Arwene) są fajni Smutek Załamany .
Powrót do góry

Greenleaf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 66

Wysłany: 26-09-2007 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest kilka osób w moim otoczeniu, które czytają Tolkiena..choć odnoszę wrażenie(przebywając wśród znajomych), że Pratchett cieszy sie większą popularnością.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 7 z 10)

Skocz do: