Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 5 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 10-03-2005 20:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

-Wiesz kim był Tolkien?
-hymm..Tolkien, obiło mi się o uszy, a tak wiem to ten co wynalazł silnik!!

przyklad z mojego zycia
az rece opadaja niem ? Smutek

TAk w moim środowisku ( tj. szkola Pserwa ) nie wiele osub czytuje ksiażki a tym bardziej Tolkiena. Mam paru moli ksiazkowych lecz nie czytuja oni literatur fantasy. Chyba zanm tylko jedna osobe ktora przeczytała dziela MIstrza a mianowicie jest to moj tata Super śmiech i to mu sie chwali Elfik

NIedawno nawet probowalem wciagnac jednego z kumpli w ten swiat, ale o skutkach nie wspominać Jestem rozwalony

Ale przedemną szczytny cel, chce wciagnac w to wszystko moja kolerzanke, byc moze ona zrozumie istote dzieł Mistrza, mam nadzieje Elfik
Powrót do góry

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 10-03-2005 23:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu ?
Moi przyjaciele to Kompania Boromira i Bractwo Złotego Drzewa - więc ich przedstawiać nie trzeba.
Ojciec - nie czyta "zmyśleń". Woli kryminały i książki historyczne.
Mama - nie czyta beletrystyki. "Szkoda czasu na zmyślone, bezproduktywne historie".
Ale oboje byli ze mną na filmie i film im się podobał. Uśmiech
Mój brat przeczytał. Nie ma czasu na dalsze czytanie, choć szacunek dla Tolkiena żywi wielki. Uśmiech
W pracy tylko syn koleżanki przeżywa lekturę. Ona sama po prostu nie ma czasu Smutek .
A z ciekawostek - kiedyś, po pierwszym spotkaniu z "Władcą", przeczytałam go mojej babci. Była zafascynowana. Żałuję, że nie dożyła filmu Smutek
Jak widać, dla tej historii nie ma granic wiekowych...
Powrót do góry

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 11-03-2005 16:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wśród moich znajomych jest paru ludzi "zajawionych" kilku zainteresowanych i osoby, które po prostu znają dzieła Tolkiena. Wśród rodziny pustki, mimo moich starań. Smutek Po prostu jestem jedynym w całej bliższej rodzinie humanistą... reszta to ograniczeni zasadami zdrowego rozsądku zwykli, szarzy mieszkańcy Polski Smutek Cóż... tak mi się trafiło.
Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 20-04-2005 01:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście Kompania Boromira, a poza tym jedna czy dwie osoby... rodziciele niestety nie. Ojciec mało czyta, a mama, chociaż książki pożera w zastraszającym tempie(po kimś się to ma;), to na Tolkiena nigdy nie mogę jej namówić Nie Nie
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 22-04-2005 20:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W najbliższym otoczeniu nikt, niestety Jestem przeciw.
Z dziesięć lat temu tata chciał się dowiedzieć, co mnie w "tym Tolkienie" tak fascynuje, ale zamiast, jak Eru przykazał, wziąć się do solidnej lektury, przeczytał streszczenie dwóch pierwszych tomów w "Powrocie Króla", a sam PK tylko przekartkował do końca, by wiedzieć, "jak to się mniej więcej kończy". wściekły Stwierdził potem, że "rzeczywiście, niezłe toto" Spox, ale na tym skończyło się jego zapoznanie z Tolkienem. Ble Ble ;D
Mamy prośbą ani perswazją nie udało mi się namówić do przeczytania choćby kawałeczka Ratujcie bo go pobiję, ale wspaniałomyślnie wybaczam. Rządzę Jest wielką miłośniczką książek, ale po prostu nie przepada za literaturą tego typu, więc woli nie mieć negatywnych odczuć wobec mojej życiowej pasji. Zresztą do mojej tolkienomanii podchodzi z pełnym zrozumieniem z otwartymi ramionami, i`m all your`s, a to ważne.
Rodzeństwo - nie mam, więc nie dotyczy Uwaga
Koleżanki - kilka z nich namówiłam, przeczytały (maksymalnie dwa razy), ale bez większych tolkienofilskich rezultatów Cool 4
Ludzie w pracy - no comment:
- Czytałe(a)ś Tolkiena?
- Nie, nie lubię takich książek.
- A co ci się w nich nie podoba.
- Nie wiem, bo nie czytałe(a)m. Śmiech 2
Powrót do góry

Feawen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 24-04-2005 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mogę powiedzieć, że mam szczęście. W moim otoczeniu bardzo dużo osób czyta Tolkiena. Albo przynajmniej oglądało film. Mogę powiedzieć, że tolkienomanią zaraziłam nawet swoją najlepszą przyjaciółkę. Rządzę
Mam naprawdę szczęście. Ale jak widać to mi już nie wystarcza.

Darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby. SPYTAJ TROJAN!!!
Powrót do góry

Balduran

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 24-04-2005 23:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakim cudem ja tu nic nie napisałem do tej pory? hmmmm...

Cóż, mnie ostatnio się poprawiło- kilkoro kumpli po obejrzeniu filmowego LOTRa zaczęło czytać Władcę i spodobało się im Śmiech, większosć nawet przebiła się przez Silmarillion (A teraz pożyczają ode mnie Hobbita Uśmiech )

W rodzinie staram się matkę zachęcić do WP ale nie wychodzi ("Nie rozumiem tego, za dużo tych nazw"), teraz staram się ją przekonać do Hobbita, w Boże Narodzenie przez przypadek zostawiłem u babci Niedokończone Opowieści, co zdziwiło mnie calkowicie- gdy ponownie wróciłem zastałem babcię zaczytującą się w NO!! ("No fajne, trochę za dużo tych nazw, ale fajne")

Poza tym tragedia- Na pytanie "Czytasz Tolkiena?" każdy patrzy na mnie tępym wzrokiem pytając się "a co to jest?" Nie Nie
Powrót do góry

Armen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 28-06-2005 15:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja siła perswazji zadziałała Rządzę W moim otoczeniu (znaczy się w klasie Jestem rozwalony ) ludzie po bliższym poznaniu się ze mną Język stwierdzili, że twórczość Tolkiena jest ciekawa i można się popisać wiedzą o niej, co jest mile widziane u nauczycieli - więc czytają Jestem rozwalony Pserwa O dziwo ostatnio zaczęli ze mną dyskutować, jakie są różnice między filmem a książką Zdziwienie A z rodziny...Ci co czytają w ogóle książki (a są tacy? Jestem rozwalony ) przeczytali Tolkiena dawno, dawno temu (w epoce kamienia łupanego Super śmiech Jestem rozwalony Pserwa ) i teraz nie chce im się powtarzać lektury... Nic nowego

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 5 z 10)

Skocz do: