Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 3 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cydienne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 27-04-2004 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uśmiech Z mojego otoczenia- moja przyjaciólka czyta namiętnie, kilka osob z mojego bylego liceum czytało- kilka namiętnie, kilka pobieżnie Uśmiech A teraz moja mama czyta bo ją zmusiłam- przeczytala juz hobbita, ale WP idzie jej powoli bo ma dużo zajęć i jeszcze nie wyszła poza przyjęcie urodzinowe (chcociaz wszystko wczesniej b. dokladnie przeczytała- w tym wstep Uśmiech ).
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 29-04-2004 09:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poza grupą miłośników z Bractwa Złotego Drzewa i Kompanii Boromira i jedną koleżanką oraz moim bratem, nie znam nikogo w moim otoczeniu (w pracy, rodzinie), kto by czytał Tolkiena i w ogóle fantastykę.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mata
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 03-05-2004 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu tylko ja jedna czytam fantastykę - reszta albo uważa ten typ literatury za " głupoty" albo literaturę " niepoważną , tylko dla małolatów średnio inteligentych ", albo , co jest regułą, w ogóle nie czyta nic " bo nie ma czasu i jest zmęczona " /?/. Wobec tego nie przyznaję się poza domem wszem i wobec za czytam fantastykę, ponieważ zaczęto patrzeć na mnie nieco dziwnie i takoż traktować. W końcu nikt nie lubi uchodzić za dziwaka, i do tego osmamotnionego hmmmm... ... Chociaż nie udało mi się " zarazić " uwielbieniem dla fantastyki domowników, odniosłam częściowy sukces bowiem moi ludzie domowi w ilości sztuk 2 poważnie zaniemogli na Tolkiena , i to nie tylko na Władcę Pierścienia. Love Love I bardzo się z tego powodu cieszę, bo mam z kim porozmwiać. Chociaż niestety nie mają chęci prowadzić takich dyskuscji jakie się toczą na tym forum... Love Ale dobre i to .. może ich sobie jeszcze wychowam...
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 07-05-2004 14:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Największym fanatykiem Tolkiena w moim otoczeniu (poza mną samym) jest informatyk ode mnie z pracy - logujący się do firmowej sieci jako Gandalf (wszystkie inne loginy, nazwy użytkownika, etc. to też Gandalf).

Mama przecztała WP bez entuzjazmu, żonie przeczytałem WP w całości, bardzo się jej podobało.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Lerontarion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 07-05-2004 19:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie nikt nie czyta Tolkiena :/ No jedna dziewczyna przebrnęła przez I tom WP, ale się poddała.
"Samotny, jestem samotny.."
U mnie naszczęście nikt nie wyśmiewa się z Tolkienistów (i tak ich mało :/ ). Rodzicom nawet o tym nie mówię, bo i tak nic nie rozumieją. Co ja bym zrobił gdyby nie było internetu? Byłaby tragedia...
Powrót do góry

Bilbo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 09-05-2004 20:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moich szeregach nie ma zbyt wielu miłośników, prócz dwóch dzielnych. Jeden przeczytał aż pierwszą część WP a drugi całe WP, Silmarilliona i NO. Ten drugi to nijaki.::Tharkun::. (taki nik ;] ). Obydwaj to znajomi z klasy, reszta nie spieszy się do biblioteki lub księgarni.
Powrót do góry

Karola
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 25-05-2004 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej klasie oprócz mnie Tolkiena czytają jeszcze 4 osoby. Uśmiech Nie jest więc jeszcze tak źle. Oprócz tego oczywiście mam zaszczyt znać Earwen ( no chodziło się z nią przez 6 lat do jednej klasy Pserwa . ) Podsumowująć z czytaniem tolkiena nie jest tak strasznie źle, ale mogło by być lepiej Spox

Earwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 25-05-2004 11:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu Tolkiena czyta kilka osób, w tym większość przeze mnie "nawrócona"... Moja mama przeczytała Hobbita, WP, Silmarillion, NO i parę książek "okołotolkienowskich" Uśmiech . Ojca próbowałam namówic, ale narazie jest na etapie fascynacji filmem, ale może mi się uda, zważywszy, iż kiedyś zaczytywał się w fantastyce... Z przymrużeniem oka Miłośniczką twórczości JRRT jest też moja siostra, od której "zaraziłam się" twórczością Mistrza. Uśmiech
Ze znajomych - jedna koleżanka przeczytała Hobbita i WP, ale chyba nie ma ochoty na Silma Jestem przeciw , druga koleżanka jest w trakcie WP i "chce więcej!!!!!" Śmiech trzecia wyżej napisała, że ma ZASZCZYT oops, zawstydzenie mnie znać... I niedawno przeczytała Silmarillion Złośliwy uśmiech Nie wiem czy chce więcej Z przymrużeniem oka Śmiech

Pozd. Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 3 z 10)

Skocz do: