Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 1 z 10)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 10-01-2004 18:44    Temat wpisu: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie jest beznadiejnie. Spośród wszystkich ludzi jakich znam tylko JEDNA osoba jest miłośnikiem Tolkiena takim jak my wszyscy. Jest tutaj na forum pod ksywką Gothmog. On polecił mi tolkiena i jestem mu za to nezmiernie wdzięczny. Oprócz niego ludzie nie czytają Tolkiena! Jak już to jakiegoś Pratchetta. Spazmy Jak to jest u Was?
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 10-01-2004 20:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak już pisałam gdzieś na tym forum Z przymrużeniem oka Mnie z Tolkienem zapoznał mój Elf Język Jego brat i chyba jego mama też czytali, a na Powrocie Króla byliśmy z jego rodzicami Uśmiech W mojej rodzince jest gorzej - nikt nie czytał Smutek i za bardzo nie mogę na to nic poradzić, bo nie mam żadnego tłumaczenia jakiejkolwiek książki Tolkiena Język Zdołałam jednak zachęcić mojego kuzyna - dostał Hobbita i WP w prezencie, Uśmiech ale nie mam z nim zbyt dobrego kontaktu, bo mieszka za granicą, Smutek wiem tylko, że podobało się Uśmiech
Jeżeli chodzi o znajomych, to istnieje takie ciekawe zjawisko, że nikt nie jest świrem na jakimkolwiek punkcie, dopóki nie przydarzy się okazja, żeby o tym pogadać Z przymrużeniem oka No i tak jest - duzą część moich znajomych łączy zamiłowanie do muzyki i o tym przeważnie rozmawiają. Wiem, że kilka osób czytało, teraz już chyba nawet więcej niż kilka, bo wiem, że po filmie parę osób się zabrało Uśmiech Paru osobom dawałam adres forum, ale albo nie mają czasu (tak odpowiedział jeden kolega, ale mu się nie dziwię - studiuje, pracuje i gra w 2 kapelach), albo wchodzą tu, czytają i stwierdzają, że chyba trochę za mało wiedzą, żeby zacząć się udzielać Jestem rozwalony Podobnie jest z moim Elfem Złośliwy uśmiech od dwóch lat jest tu zarejestrowany, ale tylko czyta Śmiech
Ciekawą rzecz usłyszałam ostatnio w mojej grupie na ćwiczeniach z gramatyki - w którymś z przykładów pojawiły się słówka "ring road", na co usłyszałam komentarz "My preciousss ring road" Super śmiech podniosłam głowę, ale na razie nie wiem, kto to dokładnie powiedział Super śmiech
Jak już gdzieś tu wcześniej napisałam o ludziach z mojej grupy - nawet jeśli nie czytali (a parę osób na pewno czytało), to kiedyś zapewne będą musieli Złośliwy uśmiech W końcu anglistyka i angielski autor Złośliwy uśmiech
Aha, znam jeszcze jednego ortodoksa, który po obejrzeniu pierwszej części w kinie stwierdził, że to beznadziejne, że ubliża książce i na resztę za nic się nie wybierze Śmiech (TTT już przegapił Język teraz próbujemy z moim Elfem przekonać go do RotK Śmiech )

pozdrowionka Złośliwy uśmiech
Preciousss Złośliwy uśmiech

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 11-01-2004 11:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A w moim otoczeniu mnóstwo ludzi czytało Władcę Pierścieni, a niektórzy jeszcze Hobbita i Silmarillion. Poza tę trójcę, na tyle na ile się orientuję, nikt poza mną niestety nie wykroczył Smutek .
Ale każdą bądź razą fantastyka jest wśród moich znajomych bardzo popularna, a WP to podstawa fantastyki i każdy albo od niego zaczynał albo przeczytał go po zapoznaniu się z innymi książkami.
Niestety, rodziny nie przekonałem do Tolkiena. Brat zaczął czytać, ale nie skończył nawet pierwszego tomu. Ojciec woli Science Fiction, a matka uważa to za bajki i woli oglądać i czytać jakieś kryminały Smutek

Antygona
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 11-01-2004 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej rodzinie Tolkiena czyta tylko mój młodszy brat. Pozostali członkowie rodziny:
a) nie lubią fantastyki (mój tata)
b) nie chce im się czytać (moja mama)
c) nie mają pojęcia o co chodzi (moja babcia)

Natomiast jeśli idzie o dalsze otoczenie (tj. szkoła), to niektórzy prawdopodobnie nawet nie wiedzą, że film - jeśli o nim słyszeli - jest na podstawie książki. Jeżeli ktoś choć trochę przeczytał Tolkiena z wyboru (a nie dlatego, że musiał przeczytać "Hobbita", bo była to jego lektura w gimnazjum), to bardziej prawdopodobne jest, że są to chłopaki. Dziewczyny raczej są na nie albo neutralne. Szczegóły w temacie "Jak was oceniają nie-Tolkienowcy". Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Antygona dnia 11-01-2004 19:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 11-01-2004 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej rodzinie jest tak
-mama- czytała
-tata-nie lubi fantastyki
A na osiedlu to czytał Gloin i jeszcze dwóch kolesi (niecałego, ale zawsze coś)

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 11-01-2004 18:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim otoczeniu całkiem sporo osób czytało WP i Hobbita. Kilkoro znajomych nawet wzięło się za Silma - z różnym rezultatem (niektórym nawet udało się go przeczytać Jestem rozwalony ). W domu wszyscy czytali Tolkiena - wystarczyło w odpowiednim miejscu Język zostawić książki, i gotowe Śmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Lalaith
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 11-01-2004 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej rodzince, całe moje rodzeństwo, w liczbie trojga, czytało Tolkiena i to nie tylko tę "podstawową trójcę" Język . Od nich w ogóle zaraziłam się miłością do fantastyki Miłość . W klasie jest taka grupka chłopaków, którzy szaleją na punkcie tago gatunku ale nie mam z nimi właściwie kontaktu, bo są, hmmm.... nieco ekscentryczni Z przymrużeniem oka I tak jak to już wcześniej Antygona zauważyła
Cytat:
Jeżeli ktoś jest choć trochę przeczytał Tolkiena z wyboru (a nie dlatego, że musiał przeczytać "Hobbita", bo była to jego lektura w gimnazjum), to bardziej prawdopodobne jest, że są to chłopaki. Dziewczyny raczej są na nie albo neutralne
I w moim otoczeniu jestem raczej wyjątkiem (nielicząc mojej siostry oczywiście)

Arda
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 12-01-2004 13:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam przynajmiej jedną przyjaciółkę, która czytała... Tylko Dwie Wieże, ale zawsze coś.... Dwie koleżanki oglądały film... Zachęcam dziewczyny wymyślając im przezwiska z WP Super śmiech Skutkuje, podoba im się, tylko jak komuś proponuję żeby był Frodem, to mnie pyta: -A który to? Zdziwienie Więc odpowiadam, że ten który ma fajny pierścionek Uśmiech) Mam nadzieję że zachęcam Uśmiech
PS.
Jedna koleżanka twierdzi, że usnęła przy Dwóch Wieżach, a ja jak chłop krowie na rowie tłumaczę że początek nie jest ciekawy Nie Nie

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? (Strona 1 z 10)

Skocz do: