Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 12-10-2013 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za najbardziej skopaną scenę uważam tą, w której Frodo każe iść Samowi do domu Ratujcie bo go pobiję . Zawsze coś się we mnie gotuje kiedy ją widzę. Frodo w życiu by tak nie zrobił Nie Nie , tu mnie PJ zawiódł... A co do sceny ze śmiechem, to ja zawsze też się na niej śmieję, w końcu nie trzeba obawiać się Saurona Śmiech .
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 17-05-2015 01:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Omdlewająca i zdychająca Arwena Złośliwy uśmiech i cały pomysł przeniesienia przekucia Narsila do ostatniej części.

Celeborn - o wiele bardziej dramatycznie byłoby jakby wcisnęli jakieś pożegnanie z Galadrielą (+ uzasadnienie dlaczego Celeborn zostaje) a potem Celeborn z Cirdanem stoją i patrzą na odpływający statek dopóki nie zniknie. Poza tym czemu w filmie ten statek jest "ostatnim". Kolejne irytujące uproszczenie/skrót.

poza tym - gdzie wy widzieliście "lolfa z zarostem"? - czy chodzi o to coś, co miało pełnić funkcję Cirdana (na szczeście ledwo go widać, podobnie jak Gil-Galada w prologu FOTR)
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 18-05-2015 14:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ErienTulcawende napisał(a) (zobacz wpis):
Omdlewająca i zdychająca Arwena Złośliwy uśmiech i cały pomysł przeniesienia przekucia Narsila do ostatniej części.

Celeborn - o wiele bardziej dramatycznie byłoby jakby wcisnęli jakieś pożegnanie z Galadrielą (+ uzasadnienie dlaczego Celeborn zostaje) a potem Celeborn z Cirdanem stoją i patrzą na odpływający statek dopóki nie zniknie. Poza tym czemu w filmie ten statek jest "ostatnim". Kolejne irytujące uproszczenie/skrót.

poza tym - gdzie wy widzieliście "lolfa z zarostem"? - czy chodzi o to coś, co miało pełnić funkcję Cirdana (na szczeście ledwo go widać, podobnie jak Gil-Galada w prologu FOTR)

Zdaje się, że w zamierzchłym 2004 Z przymrużeniem oka chodziło mi o tego panicza:

http://www.themarysue.com/wp-content/uploads/2011/04/tumblr_l1eyouDj171 qaasefo1_500.png

(nie jest to oczywiście broda wg standardów krasnoludzkich, ale jednak wyraźnie widać ślady golenia Z przymrużeniem oka )

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 18-05-2015 14:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thoronnil napisał(a) (zobacz wpis):
ErienTulcawende napisał(a) (zobacz wpis):

Zdaje się, że w zamierzchłym 2004 Z przymrużeniem oka chodziło mi o tego panicza:

http://www.themarysue.com/wp-content/uploads/2011/04/tumblr_l1eyouDj171 qaasefo1_500.png

(nie jest to oczywiście broda wg standardów krasnoludzkich, ale jednak wyraźnie widać ślady golenia Z przymrużeniem oka )

Może przechodzi w trzecią fazę życia Język A tak na serio to te ślady zarostu są tak ledwo widoczne że nawet ja - osoba uważająca się za dość czepialską i spostrzegawczą, tego nie zauważyłam. Jeśli chodzi o jego wygląd - dla mnie było kilku bardziej idealnie obrazujących definicję "lolfa", zwłaszcza w rozszerzonych scenach z Rivendell ale ten akurat rzuca się w oczy bo jest wyeksponowany na dłużej niż 1-2 sekundy.
Żeby było śmiesznie ten sam koleś pojawia się w pierwszej części Hobbita i tam już jest wyraźnie mniej przezroczysty/ wymoczkowaty - ogólnie w nowych filmach Elfowie są jacyś mniej lolfowaci, dobrze że chociaż ten jeden błąd został przez twórców troszkę poprawiony.
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 10-08-2015 21:52    Temat wpisu: Re: RotK - najgorsza scena w filmie. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi jakoś nie przeszkadzają tak bardzo te sceny, a nawiązując do rolniczych strojów to w PK było coś takiego, trochę inaczej, ale może PJ chciał do tego nawiązać.
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 15-12-2015 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stała się rzecz niezwykła - przeczytałam książkę trzeci raz, tym razem po dłuższym "odwyku" od filmów a potem obejrzałam filmy mając w pamięci książkę:
no i w przypadku RotK oprócz wspomnianej wyżej "zdychającej Arweny" mam 3 nieco poważniejsze typy na najgorszą scenę:
1. "Idź do domu" - antyklimatyczne, niepotrzebnie przeciąga i tak męczącą wędrówkę (nie lubiłam tej sceny już wcześniej)
2. Oko Saurona jako reflektor - wolałabym subtelne czerwone/pomarańczowe światełko w oknie na szczycie wieży, bo tak to teraz widzę. "Skompresowany" Mordor też nie jest zbyt udany, ale całe Śródziemie u PJ zostało tak potraktowane przez co wyprawa wydaje się trwać 2-3 miesiące - więc nie traktuję tego jako najgorszą scenę, tylko jako słabą koncepcję (Oczka to też dotyczy). Bardziej przeszkadza mi zamiana Barad Dur i Orodruiny miejscami.
3. Teleportujący się Elrond - jeśli już musieli przesuwać naprawę Narsila to mogli dać Szarą Kompanię i przywieźć miecz razem ze sztandarem którego w filmie nie ma

Wyróżnienia (raczej anty-wyróżnienia)
- Taniec na olifancie - wciśnięte na siłę żeby Le-Blondasek miał więcej czasu ekranowego. Komentarz Gimlego uratował ten moment od stania się najgorszą według mnie sceną.
- Tłuczenie Denethora

Dorzuciłabym jeszcze zbyt mały statek w Szarej Przystani, ale nie ma tego na liście.

Reszta może być. Z przymrużeniem oka

Cytat:
Mi jakoś nie przeszkadzają tak bardzo te sceny, a nawiązując do rolniczych strojów to w PK było coś takiego, trochę inaczej, ale może PJ chciał do tego nawiązać.

W książce podczas świętowania zwycięstwa na polach Cormallen Sam i Frodo odbierali hołd w swoich zniszczonych ubraniach w których odbyli wędrówkę do Mordoru. Merry i Pippin byli ubrani w swoje miniaturowych rozmiarów mundury.
W filmie świętowanie/koronacja/zaślubiny zostały skompresowane do jednej sceny w Minas Tirith, co wyszło bardzo zgrabnie. Ciuchy rzeczywiście mogli zostawić takie jak w książce, bo później w drodze do Shire są ubrani elegancko co jest niekonsekwentne, ale nie rozumiem rozmiarów oburzenia z tym związanego.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 8 z 8)

Skocz do: