Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 7 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
annia
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-04-2007 11:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

najgorszy fragment, nie tylko w tym filmie, ale ogólnie we wszystkich filmach jest Pretensjonalny, kilkuminutowy śmiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu...
to było straszne! kiedy oglądam ten film, zawsze przyspieszam ten fragment...
nawet mogę wytrzymać wszystkie pozostałe fragmenty wymienione w tej ankiecie, bylebym w filmie nie musiała oglądać tego śmiechu!
chociaż zastanawiałam się jeszcze barad-dur jako latarnia morska :/ oraz Sam wracający do domu Pserwa ale chyba jednak nic nie przebije śmiechu Jestem rozwalony
Powrót do góry

Adanedhel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 20-09-2007 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

annia napisał(a) (zobacz wpis):
najgorszy fragment, nie tylko w tym filmie, ale ogólnie we wszystkich filmach jest Pretensjonalny, kilkuminutowy śmiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu...
to było straszne! kiedy oglądam ten film, zawsze przyspieszam ten fragment...

Przecież ten śmiech ma waśsnie obrazować szczęście i beztroskę tej sceny, to, że już nie muszą się martwić Sauronem.
Chce też obronić "weśniaków" nan koronacji. To włąśnie też mam pewnie pokazywać prostotę hobbitów i to, że nie pasujado wielkiego świata.
Sam nie potrafię się zdecydować na najgorszą scenę.
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 20-09-2007 19:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
Ja wiem, że pewnych zachowań (np. tych prezentowanych przez Shreka) należy unikać, ale sama nie lubię się stroić, więc rozumiem filmowych hobbitów. IMHO to wystrojeni po królewsku (tak, jak w książce) nieduzi ludkowie wyglądaliby śmiesznie. Uśmiech A tak postawiono na naturalność...

A ich ubranka były czyste, wyprasowane, nie umięte, schludne. Nie tarzali się w błocie, ich stroje były porządne, choć skromne.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 20-09-2007 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za to wjechawszy do Shire przebrali się w gondorskie ciucy, żeby trochę poszpanować Śmiech Mogę zrozumieć Pidżejowy pomysł ubrania ich na koronację, choć uważam nadal, że powinni się ubrać stosownie do okazji, ale tego szpanowania w domu zagraniczną i to wyraźnie arystokratyczną modą nie kumam Uśmiech
poz
tal

Ankalime
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 49

Wysłany: 20-09-2007 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Stary Cotton podszedł bliżej i przyjrzał mu sie bacznie w półmroku.
- A to dopiero! - wykrzyknął. - Głos Sama i twarz Sama, nie gorsza niż była. ale takeś się ustroił, że mógłbym sie o ciebie otrzeć na drodze i nie zgadłbym, z kim mam zaszczyt." ("Porządki w Shire")

i

"Merry i Pippin czas jakiś razem mieszkali w Ustroni; (...) Dwaj młodzi Wędrowcy olśniewali cały Shire piesniami, opowieściami, a takze elegancją i wspaniałymi przyjeciami. Przezwano ich "krolewietami", ale bez złosliwości, bo wszystkie serca rosły na widok tych hobbitów dosiadających koni, strojnych w błyszczące kolczugi, z pieknymi godłami na tarczach" ("Szara Przystań")

Najgorsza scena z filmu: Legolas przy wjeździe na Ścieżke Umarłych nazywa Isildura "ostatnim królem Gondoru"!!!! kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Bang! Młotkiem go! głową w mur wal głową w ścianę Furia zaraz wybuchnę widzę gwiazdy grzmię jak Manwe Wkurzony do ostatecznych granic jestem wściekły jak ork Boromir Mdleję...
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 20-09-2007 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ankalime Nimgaladh-tiriel napisał(a) (zobacz wpis):
"Stary Cotton podszedł bliżej i przyjrzał mu sie bacznie w półmroku.

To, to ja wiem. Tyle, że to co dobrze działa w kontekście, paru, większych scen, wstawione, jako migawka tak ni z gruszki ni z pietruszki działa inaczej - mianowicie sprawia, że widz nie rozumie skąd się taka migawka w filmie wzięła. Zakładam, że widz nie zna ksiażki i sobie nie dośpiewa kontekstu. Oczywiście sam kontrast tych 2 scen - koronacji i wjazdu do Hobbitonu jest zabawny.
poz
tal

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 10-10-2013 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teraz to do listy scen zmaszczonych dodałabym Cirith Ungol. Od tego, gdy orkowie zabierają Froda, aż do wyjścia hobbitów z wieży. Ta sekwencja w książce jest bardzo ważna i powazna, a w filmie jest tylko kolejną przeszkadzajką na drodze, nie ma w tym żadnej emocjonalnej głebi. Poza chwilą, gdy Pierścień kusi Sama, gdy Sam zamierza go już oddać Frodowi. Sam wprawdzie pokonuje orków - wszystko jedno czy ich zadźgał czy zrzucił z drabiny, to nie ma znaczenia, no, ale wcześniej jego łzy nad, jak sądzi zabitym Frodem są jakies niezbyt wzruszające. Powinni dodać więcej jego książkowej rozpaczy, myśli samobójczych itp. Scena płaczu powinna być dłuższa. Następnie brak orka z batem bijącego Froda, to w ksiażce było silną sceną, zwłaszcza, że Sam słysząc uderzenia wściekły wbiega na wieżyczkę, - a to bardzo filmowa chwila, a w filmie również byłoby to dramatyczniejsze skoro Frodo wcześniej zostawił Sama. Bat zapewne wyleciał na skutek raitingu. Podobnie może jak ognisko po "kanibalach" w Ithilien. Chociaż ognisko kanibali to pewnie wyleciało, bo było zbyt drobną sceną, a o jadłospisie orków dowiedzieliśmy się dość z TTT. Uśmiech A tych orków jakoś w filmie za dużo było w wieżyczce, w ksiązce chyba tylko 2 przetrwało, prawda? A Sam jakoś tak mało realistycznie natyka się na 4 czy 5 i ich z łatwością pokonuje. Tu, pewnie zadziałało to, że miał przy sobie Pierścień i jego potęga jakoś olśniła i przeraziła orków ale jednak orkowie bojowi bojący się cienia na ścianie, no nie Smutek Powinno się w filmie tą chwilę pokazać jako to co się orkom mogło wtedy przywidzieć - wielki, elfi wojownik z jakimś klejnotem potężnym na szyi.
poz Uśmiech
tal

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 11-10-2013 18:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zagłosowałam na śmierć Arweny po zwycięstwie Saurona. Uważam, że po zwycięstwie Saurona mało kto by przeżył. Jestem rozwalony
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!

Ostatnio zmieniony przez Gilya dnia 12-11-2013 19:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 7 z 8)

Skocz do: