Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Ela
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 21-11-2004 15:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najgorszą sceną było pochlanianie pomidorków przez Denethora... Super śmiech , jak również słynny " samczy atak Aragorna na Arwenę "...
Nie rozumiem za to atakow na Legolasa surfującego na tarczy czy walczącego z Mumakilem...
Przez caly czas narzekacie, że Elfy w filmie to " Lolfy " i że ją mdło przedstawione, a gdy przychodzi scena, ktora ma na celu pokazanie sprawności, niesamowitej szybkości i zwinności Elfow oraz ich wprawy w walce i pewnej wyższości nad innymi rasami, to narzekacie...
Podejrzewam, że ma to jakiś związek z osobą Orlando Blooma i zazdrością męskiej części forumowiczow, gdyż aktor tem podoba się zbyt wielu dziewczętom... hmmmm...

theoden-king
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 29-12-2006 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zagłosowałem na "odesłanie Sama" - totalne nieporozumienie.

Jeszcze można dodać z rozszerzone wersji sceny z Gimlim, którego zrobiono już na kompletnego głupa. Z duchami walczy... rozdmuchując ich postaci, a w czasie opilstwa po zwycięstwie Rohirrimów gbeka, gada o rzyganiu i "włochatych kobietach". Dwóch błaznów - Merry i Pippin - PJ nie wystarcza??? Ech...

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 10-01-2007 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja postawiłam na "Pretensjonalny, kilkuminutowy śmiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu" (ze szczególnym wskazaniem na koszulę nocną Sama, mam pomysł!!! w której wygląda, jakby był kobietą), choć żałuję, że nie dało się wybrać więcej możliwości... A tak chciałabym zakreślić jeszcze "Pałowanie Denethora"... Jestem rozwalony To jest scena-cudo! Cała Drużyna rozwalająca Rohańczyków po ścianach jak pijaczków w knajpie... Legolas odwija łokciem i uderza Rohańczyka, Aragorn...

I pomyśleć, ile taki jeden PJ przynosi radości! Kochajmy go! (Nie wierzę, że to napisałam Zdziwienie ) A sceny z Legolasem nie były takie złe, szczególnie z tym zjazdem po tarczy (Helmowy Jar). Dla mnie największym obciachem było przysłanie tam oddziału elfów. Takie kpienie z widza, taka drwina z "LOTR"... co ty nie powiesz.., tia.. Wstyd! grzmię jak Manwe

Ostatnio zmieniony przez Seregon dnia 07-04-2007 18:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 17-03-2007 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę za duży wybór, ciężko zdecydować, bo większość z tych scen jest niepotrzebna. Ale brakuje jednej - pomidorem go! pomidorków Denethora unik przed pomidorem i to bym chyba zaznaczyła, gdyby było Ratujcie bo go pobiję Ratujcie bo go pobiję Ratujcie bo go pobiję . Poza tym sama obecność Arweny jest niewypałem, a jej słabnięcie wraz z wzrastaniem w siłę Saurona - nielogiczne. Jak można było?? Za jakie moje grzechy PJ usunął Glorfindela?Smutek
Do Legolasa nic nie mam, podobała mi się ta scena, podobnie jak surfing z "Dwóch Wież" i walka z trollem z "Drużyny Pierścienia".
Nie cierpię sceny z przybyciem Elronda do Aragorna z Narsilem - tego typu zmiany są niepotrzebne, nieuzasadnione i głupawe.
Mordor ogólnie wygląda sztucznie, nie tylko to, że jest mały.
Scena z Samem wnoszącym Froda do Sammath Naur jest tak melodramatyczna, że nie chce mi się o niej mówić.
Ostatecznie zaznaczyłam Elronda z Narsilem głową w mur . "Powrót króla" jest najsłabszą częścią, "Drużyna Pierścienia" najlepszą i trudno, już tego nie zmienimy. Każdy z czasem się wypala:)

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 17-03-2007 21:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedy oglądałam "Drużynę Pierścienia" byłam świeżo po lekturze WP - pełna entuzjazmu, marzeń i wielkich oczekiwań. Uśmiech Saurona ;D Elfik Super śmiech Do dziś pamiętam swoje rozczarowanie Nie Nie , gdy po zmęczonych hobbitów, rannego i dogorywającego Froda oraz Aragorna zmagającego się z odpowiedzialnością za życie Powiernika, zamiast Glorfindela, wyjechała... Jestem rozwalony Arwena. Ratujcie bo go pobiję Usunięcie tego dostojnego Elfa i zastąpienie go Arweną jest moim zdaniem sztucznym nadbudowaniem wątku romansowego Jestem przeciw , na modłę hollywoodzką, rozumieniem dzieła Tolkiena na opak. Jestem rozwalony Ratujcie bo go pobiję
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Angband
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55
Nieobecny(a): górskie wędrówki

Wysłany: 19-03-2007 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałam "Frodo każe iść Samowi do domu", bo...nie mieści mi się to w głowie wściekły Zawsze stawiałam sobie Froda i Sama za idealny model przyjaźni (pisałam nawet kiedyś na języku ojczystym wypracowanie na ten temat Jestem rozwalony ), a PJ zafundował mi coś takiego wściekły Czytając książkę po raz pierwszy wiedziałam, że misja się powiedzie-wierzyłam w siłę więzi między Frodem i Samem, w to, że wierny sługa do końca wytrwa przy swym panu i razem wypełnią zadanie. Dlatego nie mogę przetrawić tej sceny. PJ zapewne chciał podkreślić zgubny wpływ Pierścienia na Froda, ale mógł to zrobić w inny sposób Ratujcie bo go pobiję
"(...) dochodzę do wniosku, że w każdym większym skupisku ludzkim istnieje podświadoma dążność do wleczenia pod pręgierz "opinii publicznej" przychwyconych na gorącym uczynku ofiar, aby się tym tanim kosztem nieco samemu wybielić."
Powrót do góry

Poice
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30
Nieobecny(a): U rodzinki w Rivendell

Wysłany: 20-04-2007 21:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frodo wisi po walce z Gollumem....tak to jak dla mnie najgorsz scena w filmie. Ale nie poweim ,,samczy" atak Aragorna na Arwenę mnie rozbawił Pserwa . Troszkę to za ostre to było, mógł jej się biednej kręgosłup złamać!!! Język
Król tułacz wróci na stolicę.
Powrót do góry

Forlong
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 20-04-2007 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najgorsza scena to jak Legolas wskakuje na olego Super śmiech wiem, że elfy są zwinne i sprytne ale do tego stopnia hmmmm... . Po za tym cały film był spoczko chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 6 z 8)

Skocz do: