Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 2 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 03-01-2004 17:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thoro, i koniecznie dodaj jeszcze:

- Frodo każe Samowi wracać do domu Ratujcie bo go pobiję

(a tak OT, to kto pwiedział, że ROTK to 'film bez jednej złej sceny'? co ty nie powiesz.., tia.. Złośliwy uśmiech sporo się ich już uzbierało...)

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Finarfin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 03-01-2004 23:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jabym do naszej wspaniałej i potrzebnej ankiety umieścił jeszcze scenę z spadającym w dół Denethorem...wyglądał on lepiej niż spiderman Pserwa, mógłby być firemanem Śmiech...oczywiście jeszcze scena, gdzie Gandalf pobił Denethora też może do miana najgorszej sceny pasować. A co powiecie na upływającą nieśmiertelność Arweny i jej zimne ręce Śmiech Śmieszne to strasznie było. Oczywiście tych najgorszych scen można jeszcze sporo, sporo wymieniać. Ale te co wymieniłem nie dość, że są zabawne to jeszcze bulwersujące wściekły
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 03-01-2004 23:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Thoro, i koniecznie dodaj jeszcze:

- Frodo każe Samowi wracać do domu Ratujcie bo go pobiję

(a tak OT, to kto pwiedział, że ROTK to 'film bez jednej złej sceny'? co ty nie powiesz.., tia.. Złośliwy uśmiech sporo się ich już uzbierało...)

ye will will be done Jestem rozwalony. dodaje wszelkie sceny o ktore prosicie. Elenai - ja tak nie powiedizlaem, na pewno! ja tylko naskoczylem na Thaliontura, ostro krytykujacego RotK Uśmiech.

ps. moja 'najlepszą inaczej' sceną z RotK jest B.D - latarnią morską Uśmiech. są imho dwa potkniecia - pierwsze, gdy źrenica wscieklym ruchem najezdza na frodyste, gdy ten wylania sie z Cirith Ungol (juz w kosmatych spodniach Jestem rozwalony) i potem, gdy snop swiatla pedzi pod Morannon "Oko sie przesunelo" - tekst chyba Aragorna Nic nowego.

Finarfin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 03-01-2004 23:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i tak gwoli przypomnienia nie tylko scena, gdzie Elrond przywozi Narsila do obozu Rohirrimczyków, ale sam fakt, iż nie Aragorn, ale Elrond nazywa go imieniem Anduril...to mnie uderzyło Język
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 03-01-2004 23:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thoronnil napisał(a):
Elenai - ja tak nie powiedizlaem, na pewno! ja tylko naskoczylem na Thaliontura, ostro krytykujacego RotK Uśmiech

Nie to miałam na myśli - po prostu wyczytałam to w recenzji w jakiejś popularnej gazecie - Wyborczej albo Polityce, nie pamiętam...

Nie ma jeszcze opcji z ''Frodem, ktory kaze Samowi isc do domu' Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Nellelórë

Wpisy: 450

Wysłany: 04-01-2004 00:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie głosuję. Nie było sceny, którą mogę określić jaką "złą". Wobec braku tychże, nie mogę wytypować najgorszej. Uśmiech

Villentretenmerth napisał(a):

2. Kamera przesuwa się z ukoronowanego Aragorna i pokazuje nam czterech bohaterskich hobbitów ubranych Skrzywienie w codziennego użytku portki na szelkach Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw Pełna tragedia. Na koronacji wielkiego króla? Tolkien pisze, że byli ubrani jak książęta (Frodo w mithrilowej zbroi) A tu -pełny obciach. Jakby przyszli prosto od grabienia siana.
Dołączyć proszę tę opcję do ankiety Język

Chyba jednak Tolkien nie pisze nic takiego? Zdziwienie Nie ma wzmianki o strojach hobbitów podczas tej uroczystości. A nawet jeśli (choc za nic nie mogę jej znaleźć) - sądzę, że Jackson mógł ich ubrać w zbroje, ale może chciał nawiązać do Pól Cormallen, gdzie Frodo i Sam na prośbę Gandalfa odbierają hołd w swoich zwykłych, zniszczonych, podartych ubraniach, które potem zostaną starannie przechowane?
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 04-01-2004 01:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nellelórë napisał(a):
Ja nie głosuję. Nie było sceny, którą mogę określić jaką "złą". Wobec braku tychże, nie mogę wytypować najgorszej. Uśmiech

nie badz Nellelórë az taka political correct Z przymrużeniem oka.

Cytat:

Chyba jednak Tolkien nie pisze nic takiego? Zdziwienie Nie ma wzmianki o strojach hobbitów podczas tej uroczystości. A nawet jeśli (choc za nic nie mogę jej znaleźć) - sądzę, że Jackson mógł ich ubrać w zbroje, ale może chciał nawiązać do Pól Cormallen, gdzie Frodo i Sam na prośbę Gandalfa odbierają hołd w swoich zwykłych, zniszczonych, podartych ubraniach, które potem zostaną starannie przechowane?

klopot w tym, ze w filmie PJ polacyl te dwie sceny. Nic nowego Nic nowego Nic nowego. w rzeczywistosci, podczas Perianlaitale Pserwa Jestem rozwalony Pserwa, holbytle byli ubrani w zniszczone plaszcze elfow, w ktorych to wedrowali do Mordoru. potem, gdy miala sie odbyc koronacja Elessara, Frodysta i Sam zalozyli czysta bielizne, pierwszy zalozyl plaszcz elfow (nowy) i kolczuge z mithrilu oraz przywdzial Żądło. Sam z kolei ubral kolczuge ze zloconej siatki i przypasal krotki mieczyk. obojgu nalozono srebrne przepaski - wygladali jak ksiazeta elfow. PJ (jak zwykle Z przymrużeniem oka ) wszystko splycil. drugi blad, istotny w tej scenie, to to, ze lud slawil wszystkich czterech hobbitow, zamiast samych Froda i Sama ( "a laita te, laita te, andave laituvalmet. Daur a Berhael, Conin en Annun") Nic nowego. nio i AFAIR Elessar nie padl na kolana, tlyko raczej 'dygnal' Jestem rozwalony.

ps. nowa scena - "Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya Uśmiech, lub Mistrz Yoda". Jestem rozwalony.

Ostatnio zmieniony przez Thoronnil dnia 04-01-2004 01:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 04-01-2004 01:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzis już chyba czwarty raz sprawdzałam cio Wam wychodzi w tej ankiecie, ale sama nie mogę sie zdecydować i też chyba nie zagłosuję. Nie ma moim zdaniem totalnie najgorszej sceny.. są "nienajlepsze", że tak napiszę dyplomatycznie. A nienajlepsze są wybaczalne Z przymrużeniem oka

[ew. wnoszę o dopisanie do ankiety "moim zdaniem nie ma takiej" Pserwa Domyslam się też, że są tacy którzy najchętniej zaznaczyliby 2 lub wiecej równocześnie...]

I czego Wy chcecie od Legosia na Olifancie?? Tożto najzabawniejsza scena, szczególnie gdy Gimli wygłasza logiczne podsumowanie na jej temat Język , a nie najgorsza Super śmiech

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 2 z 8)

Skocz do: