Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 4 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 10-01-2004 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bez sensu jest tez Domestos, czyli Armia Umarłych wlewająca sie do MT, pełny absugd i groteska... zupełnie podważa sens bitwy - no bo po co walczyc jak zieloni i tak wszystko załatwią??

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 11-01-2004 18:02    Temat wpisu: Oczko Saurona. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wybrałem legolasa i oliflanta, bo w końcu elfy muszą być zwinne Elfik .
Zdecydowałem się na Latarnie morską (oko Saurona Balrog )
Powrót do góry

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 11-01-2004 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybur był trudny, zaznaczyłem "Oko Saurona latarnią morską"
Inne "dobre" sceny:
-"Związanie Arweny z losem Pierścienia"
-"Elrond przyjeżdża do Dunharrow"
-"Ano wróciłem i ostatni najazd kamery na drzwi norki"-film mógłby się bez tego obyć
-"Zwykłe kamienie niszczą Minas tirith"

Metis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 11-01-2004 22:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja miałam poważny problem z wyborem takiej sceny.... Bo choć film podobał mi się to takiej nie barkowałoUśmiech I zaznaczam, że nie wszystki mi się nie podobały... Część była bardzo śmieszna:D
Denethor spadający ze skały Mindolluiny (szkoda mi Denethora..... a naprawdę dość go lubiłam:/)
Gandalf z laską atakujący Denethora (dobre 5 minut usiłowałam się nie roześmiać na głos- ale mi się podobało Śmiech)
Filozofia Legolasa..... (khem......-_-)
Spotkanie Arveny i Aragorna (nie..... to było nie tyle śmieszne co tragiczne_-_!)

Ale, której z tych scen dać pierszeństwo to nie wiem...

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 25-01-2004 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałem "Gandalf kicka Mam coś dla ciebie Denethorowi" Z przymrużeniem oka ale złych scen jest w tym filmie wiele, może nawet tak samo wiele jak dobrych Uśmiech

Jest kilka scen, które budzą we mnie zażenowanie w trakcie oglądania filmu i jedną z nich jest właśnie kung-fu by Gandalfo Z przymrużeniem oka Zawsze wtedy tłumaczę zaśmiewającym się z obciachu nietolkienowcom, że "w książce ofcoz tego nie ma!!! wściekły " wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Latarnia morska też jest porażką ale tylko dla elity Z przymrużeniem oka Pserwa nietolkienowcy łykają ją jak młode rekiny Uśmiech Palący się Denethor w biegu olimpijskim ku ostatniemu skokowi bungi w jego życiu Z przymrużeniem oka Pserwa również jest u mnie na wysokim miejscu. Frodo każący Samowi iść do domu Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw

Dużo, dużo było bezsensownych scen z punktu widzenia tolortodoksa ale te powyższe rażą mnie najbardziej.

Sceny ze śmiechem drużyny przy leżacym w łóżku Frodo w Rivendell wcale nie uważam za obciach ani przegięcie.
Strzeżcie się tych, którzy nie potrafią się śmiać szczerze i długo.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 26-01-2004 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a):

Sceny ze śmiechem drużyny przy leżacym w łóżku Frodo w Rivendell wcale nie uważam za obciach ani przegięcie.
Strzeżcie się tych, którzy nie potrafią się śmiać szczerze i długo.

Nie wyszlo to az tak zle jak niektorzy twierdza, i nie tak drętwo, ale lepiej wyszloby gdyby scena ze smiechem byla tez scena z tekstem ksiazkowym, z tym, ze oczywiscie tutaj kwestie, ktora mowil Sam przeniesliby na Froda. I scena bylaby znacznie lepsza.
-"Gandalf ? Co sie stalo ze swiatem?"
-"Welki Cień zninkął" I dopiero wtedy Gand moglby sie rozesmiac.
Jak w ksiazce. I Frodo dopiero wtedy moglby zaplakac, jak Sam w ksiazce. A potem przylaczyc sie do smiechu Ganda.
Co myslicie o tej "wersji" sceny przy łózku Froda w Minas (to nie bylo Rivendell) ?
poz
tal
Powrót do góry

brynnerka
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 04-02-2004 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jak dla mnie to film ogólnie był raczej beznadzijeny. oczywiście widzę w nim kilka plusów, ale z kina wyszłam zrozpaczona.
oto rzeczy, które najbardziej mi przeszkadzały:
1. to, że frodo powiedział samowi, by poszedł do domu jest jeszcze do przetrzymania, ale to, że go posłuchał... Smutek
2. zakończenie bardziej wkurzało mnie swoją rozciągłością. jak można było przez tyle minut (nie liczyłam Uśmiech) pokazywać ludziom, że frodo nie odpływa, a na koniec ich "zaskoczyć"
3. sprawa z narsilem była irytująca już w pierwszej części
4. i ten śmiech gandalfa i froda - faktycznie beznadziejny
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 04-02-2004 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Legolas na olifancie - sztuczny i niemożliwy do wykonania. Chyba, że ma się sprzęt wspinaczkowy, albo długie pazury do wbijania w olifanta. Przypominało to ekwilibrystykę na koniu z TTT - okłopność

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 4 z 8)

Skocz do: