Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najgorsza scena w RotK to...
Arwena na drodze do Szarej Przystani
1%
 1%  [ 3 ]
lolf z zarostem
2%
 2%  [ 4 ]
Legolas wskakujący na olifanta - po rogu, trąbie i nogach i zabijjący tamtejszych Haradrimów
14%
 14%  [ 23 ]
Barad-dur - latarnią morską
7%
 7%  [ 11 ]
Sauron wybucha ;)
2%
 2%  [ 4 ]
upada Narchost, Carchost i Czarna Brama
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond przybywa do obozu Rohirrimów z Narsilem
4%
 4%  [ 7 ]
Pretensjonalny, kilkuminutowy smiech Gandalfa i Froda, po jego obudzeniu
10%
 10%  [ 17 ]
bardzo mały Mordor - od B.D do Czarnej Bramy 10 minut piechotą ;)
1%
 1%  [ 3 ]
Frodo na jednej ręce wisi po walce z Gollumem
5%
 5%  [ 8 ]
Celeborn wsiada na Ostatni Korab :> - zamiast zostac w Śródziemiu
0%
 0%  [ 1 ]
Sam - zwyciezca, nagle obdarzony nadhobbicią ;) sila wbiega do Sammath Naur z Frodem na plecach
1%
 1%  [ 2 ]
Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
7%
 7%  [ 12 ]
Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
1%
 1%  [ 3 ]
Gandalf knockoutuje ;) Denethora kijem
12%
 12%  [ 20 ]
wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje
3%
 3%  [ 6 ]
Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna :]
13%
 13%  [ 21 ]
Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya :), lub Mistrz Yoda
0%
 0%  [ 1 ]
ten film nie ma potknięć ;)
3%
 3%  [ 5 ]
'samczy' atak Elessara na Arwenę
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 01-01-2004 20:53    Temat wpisu: RotK - najgorsza scena w filmie. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

RoTK to film genialny - zaraz napsize recenzje...ale PJ jak zwykle nie uchronil sie od zgrzytow Nic nowego Oczko Nic nowego.

3.01.2004r. - nowe sceny dodane Uśmiech :

1.Arwena umrze, gdy Sauron zwycięży
2. Denethor - kula ognia spadająca ze skały Mindolluiny
3. Gandalf knockoutuje Z przymrużeniem oka Denethora kijem
4. Wieśniacy z Shire - hobbici na koronacji Elessara ubrani w zwykłe, rolnicze stroje.
5. Frodo każe iść Samowi do domu - hollywodzka komercja dramatyczna Złośliwy uśmiech.

rzekłem Uśmiech

4.01 - bo juz po polnocy Jestem rozwalony - nowe sceny dodane Uśmiech :

1. Bilbo wchodząc na Ostatni Żaglowiec, widziany od tyłu, wygląda jak Einstein (czupryna, garniturek i laseczka) - pomysł Emineya Uśmiech, lub Mistrz Yoda
2. ten film nie ma potknięć Z przymrużeniem oka

4.01 - nowe sceny dodane Uśmiech :

1. 'samczy' atak Elessara na Arwenę. - na zyczenie Falmawen Uśmiech.

Ostatnio zmieniony przez Thoronnil dnia 04-01-2004 10:39, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry

Thaliontur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 01-01-2004 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hura! brawo Będę pierwszy. Śmiech Powiem szczerze, że miałem mały dylemat z najgorszą sceną, PJ dał mi spory wybór.
Trzy "najlepsze" to:
1.Legolas i olifant- Legolas wbiega na trąbę olifanta, zeskakuje na róg, później po strzałach wbitych w łapy olifanta przechodzi przez niego, odcina sznur(i usuwa załogę olifanta), sam chwytając za ten sznur i wskakując na grzbiet zwierzęcia,(które zabija jednym strzałem w kark, podczas gdy kilkadziesiąt strzał ma w nogach i nic sobie z tego nie robi) Pserwa
2.Barad-dur jako latarnia, patrząca na cały płaskowyż Gorgoroth Śmiech poza tym w 1 scenie paraliżuje Froda swoim spojrzeniem Sauron.
3.I oczywiście finał, zniszczenie pierścienia- Gollum odgryza pierścień Frodowi, który po chwili wpatrywania się w rękę atakuje golluma, którego zrzuca(wraz z sobą) ze skał. Oczywiście Frodo ratuje się i trzyma skały, jedną ręką się puszcza(i wisi na jednej ręce nad kraterem Orodruiny) oczywiście później podaje tę rękę Samowi, który go ratuje.

Wybrałem jednak 1 Olifant i Legolas, tego się nie da dobrze opisać, trzeba zobaczyć, jak pięknie PJ ośmieszył się robiąc tę scenę, zapraszam do kin(super scena)

Myślę, że na wyróżnienie zasługuje też scena „pretensjonalnych śmiechów”- po obudzeniu się Froda(po uratowaniu z Orodruiny) do jego komnaty(wyglądało to, jakby była ona w Rivendell) Do jego pokoju wchodzą kolejno: Gandalf, Merry, Pipin i Sam, którzy śmieją się śmiechem tak dziwnym i tak udawanym, że nie wiadomo czy to śmiech radości czy szyderstwa.

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 02-01-2004 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Brakuje mi jeszcze:

- Gandalf nokautuje Denethora laską na oczach jego podwładnych

- Elrond opowiada Aragornowi o chorobie Arweny - że ta umrze, jeśli Sauron zwycieży, bo jej losy zwiazane są z losami Pierścienia i nie może znieść zła Saurona (nagle zachciałam żeby Sauron jednak zwycieżył Język Z przymrużeniem oka <żart> )

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Elanora
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 68

Wysłany: 02-01-2004 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja dopisałabym jeszcze plonącego Denethora biegającego po sali, podczas gdy Pippin wskakuje na płonący stos, żeby wyciągnąć Faramira Złośliwy uśmiech

Zagłosowałam jednak na wyczyny Legolasa, choć scenka z dziwnie uśmiechniętymi przyjaciółmi (Aragorn, Legolas, Gimli i Sam w piżamce) wchodzącymi kolejno niemal dosłownie "do łóżka " Froda po ocaleniu Frodo i Sama ze stoku Orodruiny też była z tych bardziej żenujących. Diabelski uśmiech

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 02-01-2004 17:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze, że tak powiem na gorąco po filmie i nie wiem na co się zdecydować ... chyba jednak na Legsiego na olifancie. Najlepsze (najgorsze) w tej scenie bylo to jak odciął linę z uprzężą i wszystko na mumakilu zaczeło się zsuwać. Nie wiem jakim cudem Legsio zrobł, że ważące zapewne sporo "siodło" nie sciągneło go w dół. Ja ze swojej strony dodałbym jeszcze scene w Isengardzie. Jak pipin wyławia palantir po czym ... wszyscy nagle znajdują sie w Edoras (no wiem pokazują jak jadą, ale co z tego). Tak wiem pewnie bedzie tu coś w rozszerzonej wersji, ale imho montaż w tym miejscu ( w wersji kinowej) woła o pomstę do nieba!!!
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Eldarion Telkontar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 02-01-2004 18:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie najgorsza scena to wyczyny Legolasa...

Ogólnie nie mam nawet siły by pisać recenzję filmu bo mi się ręce trzęsą na samą myśl o tym wszystkim... Przecież poza efektami, muzyką to ja dobrych stron w tym filmie nie widziałem. Były może momenty, gdy łzy stawały mi w oczach, ale tylko, gdy w danym momencie przywoływałem z pamięci tekst z książki...
Powrót do góry

Keira
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 03-01-2004 11:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najgorsza była Arwena zawracająca z drogi...Nie pasowała mi do nastroju, była łzawa, sztuczna...brrr ale to IMHO Jestem rozwalony
Elrond opowiadający te straszne wzije ze Arwena umiera też był bez sensu wściekły

[ Wojciech Waglewski | Strategia śrubokręta ]
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 03-01-2004 15:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mnie nieco dziwi, że prawie wszyscy głosują na Legosia z olifantem Język -w końcu po tarczy i piruecie na konia Jestem rozwalony mogliśmy się spodziewać eskalacji Spox

Ja podczas wczorajszego oglądania zauważyłem dwa kiksy "montażowe" -ciekawe, czy w sieci jest już gdzieś spis Elfik
1. Kiedy Aragorn wyrusza z armią pod Czarną Bramę, Gandalf wiezie hobbita. Z daleka nie widać, czy to Pippin, czy Merry, ale wyrażnie widać, że to plastikowa lalka (tak się trzęsie Jestem rozwalony )
2. Frodo w łóżku po obudzeniu -śmiech mnie nie raził, ale zauważyłem, że palec ma zgięty i zabandażowany. Później już lepiej to ukrywali Uśmiech Saurona ;D

Latarnia morska, małe odległości w Mordorze i wygnanie Sama przez Froda na Kirith Ungol wzburzyły mnie trochę Skrzywienie -za najbardziej skopaną przez Pidżeja scenę uważam scenę koronacji Aragorna. A szczególnie dwa fragmenty -podam w kolejności od mniej wkurzającego Elfik
1. Arwena wyłaniająca się zza sztandaru i namiętny pocałunek Jestem przeciw
2. Kamera przesuwa się z ukoronowanego Aragorna i pokazuje nam czterech bohaterskich hobbitów ubranych Skrzywienie w codziennego użytku portki na szelkach Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw Pełna tragedia. Na koronacji wielkiego króla? Tolkien pisze, że byli ubrani jak książęta (Frodo w mithrilowej zbroi) A tu -pełny obciach. Jakby przyszli prosto od grabienia siana.
Dołączyć proszę tę opcję do ankiety Język

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: RotK - najgorsza scena w filmie. (Strona 1 z 8)

Skocz do: