Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: RotK: Pierwsze wrażenia - król jest nagi? (Strona 10 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 18-01-2004 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Tego nie powiedziałam, powiedziałam że to ładna scena i wygladałaby lepiej niż n. scena z dziwnymi stworami wbiegającymi przez zniszczoną bramę.
Cóż, tego pewna być nie możesz Uśmiech Aż do Ext. Te trolle wbiegające przez bramę uważam za bardzo pasujące do całego filmu w połączeniu z wcześniejszą kwestią Gandalfa (tą w stylu "cokolwiek wyjdzie zza bramy"), ponieważ wzmaga nastrój Ragnarok, współgra z "północną teorią odwagi".

Cytat:

Tego nie powiedziałam, albo mnie nie zrozumiałeś, albo celowo przekręcasz moje wypowiedzi Język
Coś w tym jest Pserwa Ale ty to samo robisz Pidżejowi Język

Cytat:
Efekty specjalne tez mogą służyć do zbudowania nastroju, ale tu potrzebna jest wyobraźnia i wyczucie twórców. Ja osobiście nie mam nic przeciw efektom specjalnym, wrecz przeciwnie, bardzo je lubię, o ile nie powoduja przerostu formy nad treścią Uśmiech
Ja nie zauważam po prostu tego przerostu. Przerost to masz w "Mrocznym widmie". Zdecydowana większość efektów jest tego rodzaju, że gładko wpasowują się w kreowany świat. Ale to oczywiście imho.

Cytat:

"Księżniczką Rivendell i Lorien", jak powiedział Elrond do Aragorna, jesli się nie mylę? Elfik
Nie pamiętam tego, ale niech będzie. Podaj mi w takim razie choć jednego szwarccharaktera, na którym Arwen (duchowa potomkini Xeny) dokonała wiwisekcji tym swoim ostrzem.

Mój wpis o dylogii został dokonany po to, by wykazać że PJ walczył jednak z producentami o pewne pryncypia. Czego jakoś nasza ortodoksja nie zauważa Jestem rozwalony

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Acoasmata
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 18-01-2004 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film mi się podobał, może dlatego,że książkę czytałam jakieś dwa lata temu i nie pamiętam tak dokładnie szczegółów jaki i nni forumowicze.

Co podobało mi się najbardziej? Oczywiście świetne sceny batalistyczne, zwłaszcza te pokazane z lotu ptaka. Śpiew Pippina był świetnym tłem dla rozgrywającego się dramatu i całkowitej obojętności Denethora. Bardzo podobało mi się też przejście przez ścieżkę umarłych i potem ich atak.

Czego mi brakowało? Wiadomości co stało się z resztą drużyny-może będzie to w wersji reżyserskiej. Brak porzątków w Shire i oczywiście Sarumana. Brak ślubu Faramira i Eowiny. No i oczywiście tego,że Pippin i Merry nie byli więksi od Sama i Froda w scenie, gdzie wszyscy przed nimi klękają.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 19-01-2004 01:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
M.L. napisał(a):
Zgoda. Pisano tu zresztą o tym. Minas Ttirith powinny otaczać farmy i ogrody, chocby zniszczone, ale powinny. Klaustrofobicznośc samnego Minas Tirith mi nie przeszkadza.

Jak miło przeczytać, zarzuty, które nie koncentruja sie na duperelach, z kategorii tego nie było, a to było Ble Ble ;D Z przymrużeniem oka

Kochana Elenai, zawsze można liczyć na jej cięty język. Śmiech
Niepoważnie, dlatego sie czepiam bo jestem niekonsekwentny. Język

Poważnie - nie chodzi mi o brak sam w sobie, tylko o to, ze scena a scenografia robi sie przez to mało wiarygodna. Ja moge sie domyslać dlaczego PJ. to zrobił i nawet to rozumiem, Gandalf galopuje na swoim pieknym mlecznosiwym koniu i nagle zza wzgorza, jakby znikąd wylania sie olbrzymie miasto, jawyższa iglica siegające chmur. Piękne, zaskaujące, ale niestety niewiarygodne. I dlatego ten szczegół mi się nie podoba. Brak tych wsi sadów, pól i ogrodów, narusza wiarygodność calej sceny. A nie chodzi mi o to, że w ksiązce to było a tu nie ma. To ma dla mnie w tym wypadku mniejsze znaczenie.

Cytat:
Patrz pierwsza i szósta odpowiedź od góry Śmiech

Nio to patrze. maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa)

Cytat:
Niewątpliwie, tylko dlaczego PJ znalazł czas na pokazanie np. orka o twarzy-gąbce, a zrezygnował z tak waznego wątku jak spotkanie Gandalfa i Księcia Morgulu? Szkoda że nie był pokazany ich 'pojedynek' przy rozwalonej bramie (dlaczego? przeciez to bardzo widowiskowa i trzymajaca w napiwciu scena hę?), a do tego nie pokazali nawet tej zmienionej wersji.. Przeciez nie musiałoby to trwać długo...

To jest kwestia rezyserskich wyborów. Bo scenariusz z definicji jest wyborem. I chodzi tylko o to czy z pkt. widzenia filmu wybory są sensowne i logiczne. Filmu, scenariusza, a nie zgodności z ksiązką. Dlaczego tak? Bo każdy wybor powoduje, że gdzieś pod jakimś względem struktura świata powieści zostaje naruszona. I na to nie ma rady. Co więcej, nie będzie wyboru, ktory by wszystkich usatysfakcjonował. I dlatego trzeba się kierować donbrem przekazu kinowego, a nie zgodnościa z książką. Bo jej tak czy inaczej nie będzie. tak czy inaczej 2/3 dupereli skaldających sie na epos zsotanie wyrzuconych.

Cytat:
Tak więc czesto takie 'czepianie się szczegółów' raczej oznacza właśnie troskę o klimat opowieści, niz czepianie sie 'dla zasady' - sam zreszta powiedziałeś, że bardzo brakowało Ci wiarygodności w przedstawieniu armii Gondoru i że wystarczyłaby jakas wzmianka - to przeciez tez mozna potraktować jako czepialstwo Język

Zalezy czy jest robione z pkt. widzenia zgodności z powieścią, czy z pkt. widzenia przejżystości i logiki przkeazu filmowego. Język

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kaska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 28-01-2004 12:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film mi sie podobal. Wspaniala opowiesc fantasy jakiej juz od badzo dawna nie bylo w kinie. RoTK trwa podad 3 godziny, ktorych uplyniecia sie nie spostrzega. Bo na ten czas przenosisz sie w swiat Srdziemia i razem z Frodem, Samem, Aragornem i cala reszta przezywasz przygode. Smialam sie kiedy Glimi skomantowal wyczyn Legolasa i łza zakrecila sie mi w oku kiedy Sam powiedzial "Nie moge niesc pierscienia ale moge niesc ciebie".
Oczywiscie wkurzylam sie "troche" ta historia z lembasami i jak Frodo kazal Samowi isc do domu , ate posluchal. Ale jak potem uslyszalam "Nie odchodz tam gdzie nie moge isc stoba" To wszystko zostalo zapomniane.
Ogolnie rzecz ujmujac film ma swoje prawa a patrzac z mojego subiektywnego punktu widzenia ekranizacja tej czesci trylogi jest udana i to nawet bardzo bo na ponad 3 godziny zapomnialam o wszystkich sprawach codziennych.
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 30-01-2004 13:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a):
Cóż, tego pewna być nie możesz Aż do Ext. Te trolle wbiegające przez bramę uważam za bardzo pasujące do całego filmu w połączeniu z wcześniejszą kwestią Gandalfa (tą w stylu "cokolwiek wyjdzie zza bramy"), ponieważ wzmaga nastrój Ragnarok, współgra z "północną teorią odwagi".

Właśnie po tym świetnym 'cokolwiek wyjdzie zza bramy' spodziewałam się Księcia Morgulu - to byłoby mocniejsze wejście Jestem za Co do Ext. - nie można przeciez oceniać filmu na podstawie przyszłej rozszerzonej wersji w której nie-wiadomo-co-będzie Z przymrużeniem oka - możemy oceniać tylko to widzieliśmy w kinie.. No ale może scena nie podoba mi się bo nie wiem co to 'Ragnarok' Uśmiech Saurona ;D Oczko
M.L. napisał(a):
To jest kwestia rezyserskich wyborów. Bo scenariusz z definicji jest wyborem. I chodzi tylko o to czy z pkt. widzenia filmu wybory są sensowne i logiczne. Filmu, scenariusza, a nie zgodności z ksiązką. Dlaczego tak? Bo każdy wybor powoduje, że gdzieś pod jakimś względem struktura świata powieści zostaje naruszona. I na to nie ma rady. Co więcej, nie będzie wyboru, ktory by wszystkich usatysfakcjonował. I dlatego trzeba się kierować donbrem przekazu kinowego, a nie zgodnościa z książką. Bo jej tak czy inaczej nie będzie. tak czy inaczej 2/3 dupereli skaldających sie na epos zsotanie wyrzuconych.

Zgoda, ja przecież cały czas mówię że wypowiadam się tylko w swoim imieniu - uwielbiam tę scenę z Nazgulem u bram, przeciwstawiającego się mu Gandalfa, to napięcie, to jak w ostaniej chwili Nazgul zawraca Love chwała wam, chylę czoła, dzięki Naprawde nie rozumiem jak można było zrezygnować z takiej pieknej, emocjonalnej, trzymającej w napięciu sceny, która jest wprost idealna do filmowania Love
Watcher napisał(a):
Coś w tym jest Ale ty to samo robisz Pidżejowi

Ależ ja nic nie robię PJ'owi Co złego to nie ja ;D To wolny kraj, chyba mogę napisać co mi się nie podobało w filmie, prawda? Uśmiech
Cytat:
Ja nie zauważam po prostu tego przerostu. Przerost to masz w "Mrocznym widmie". Zdecydowana większość efektów jest tego rodzaju, że gładko wpasowują się w kreowany świat. Ale to oczywiście imho.

W ROTK widać to np. w ataku na Minas Tirith - efekty są niesamowite, akcja szybka, ale nie ma tej przytłaczającej atmosfery olbężenia, beznadziei, porażającego strachu... smutna rezygnacja Wszystko dzieje się za szybko.. No i nie ma ciemności spowijających Gondor (czego nie mogę darować, wbrew pozorom nie jest to wcale nieistotny szczegół Język ) Możnaby to zrobić np. tak: w scenie gdy Gandalf i Pippin patrza na góry i widzą 'efekty' wymarszu armii z Minas Morgul, z Mordoru zaczyna nadpływać ciemność, która powoli spowija cały Gondor, rosnie napięcie, ludzie są przerażeni... I ta bitwa wcale nie musiałaby być podobna 'wizualnie' do Bitwy o Helmowy Jar - walka mogłaby sie rozgrywać wsród łuny pożarów..
Cytat:
Nie pamiętam tego, ale niech będzie.

Dodatek do WP w 'Historii Aragorna i Arweny' (hiehie w tolkienistyce zagięłąm czymś Watchera jessss jesssss jessss owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję brawo Z przymrużeniem oka )
Cytat:
Podaj mi w takim razie choć jednego szwarccharaktera, na którym Arwen (duchowa potomkini Xeny) dokonała wiwisekcji tym swoim ostrzem.

Ach no teraz dla odmiany czepiamy się szczegółów Super śmiech Język Tymczasem ja nie biorę pod uwagę szczegółów, tylko ogólne wrażenie Uśmiech Saurona ;D Nic na to nie poradzę na to, że w kinie fantasy niawiasta wymachująca mieczem kojarzy mi sie z Xeną Obrażam się Język (zwłaszcza jeśli takie zachowanie kompletnie odbiega od charakteru postaci, a omawiane sceny zostały dodane ewidentnie w celach komercyjnych Język ) Uprzedzając dalszą argumentację tego pokroju: tak, pomimo tego że nie ma grzywki i tak kojarzy mi się z Xeną. Tak, pomimo tego że nie ma wydekoltowanego uniformu i tak kojarzy mi się z Xeną...
Cytat:
Mój wpis o dylogii został dokonany po to, by wykazać że PJ walczył jednak z producentami o pewne pryncypia. Czego jakoś nasza ortodoksja nie zauważa

Ależ zauważyłam to ledwie w przedostatnim poście Język Doceniam jego postawę, ale nie rozumiem dlaczego mam go od razu nosić na rękach z tego powodu - uważam że to naturalne i oczywiste że walczył o WP Uśmiech
M.L. napisał(a):
Kochana Elenai, zawsze można liczyć na jej cięty język.
Niepoważnie, dlatego sie czepiam bo jestem niekonsekwentny.

Po prostu przemówiłam Waszym językiem Śmiech
Cytat:
Poważnie - nie chodzi mi o brak sam w sobie, tylko o to, ze scena a scenografia robi sie przez to mało wiarygodna. Ja moge sie domyslać dlaczego PJ. to zrobił i nawet to rozumiem, Gandalf galopuje na swoim pieknym mlecznosiwym koniu i nagle zza wzgorza, jakby znikąd wylania sie olbrzymie miasto, jawyższa iglica siegające chmur. Piękne, zaskaujące, ale niestety niewiarygodne. I dlatego ten szczegół mi się nie podoba. Brak tych wsi sadów, pól i ogrodów, narusza wiarygodność calej sceny. A nie chodzi mi o to, że w ksiązce to było a tu nie ma. To ma dla mnie w tym wypadku mniejsze znaczenie.

OK, rozumiem, ale takich 'movie mistakes' jest w filmie więcej - zreszta jest juz o tym temat na forum

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 30-01-2004 16:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Watcher napisał(a):
Cóż, tego pewna być nie możesz Aż do Ext. Te trolle wbiegające przez bramę uważam za bardzo pasujące do całego filmu w połączeniu z wcześniejszą kwestią Gandalfa (tą w stylu "cokolwiek wyjdzie zza bramy"), ponieważ wzmaga nastrój Ragnarok, współgra z "północną teorią odwagi".

Właśnie po tym świetnym 'cokolwiek wyjdzie zza bramy' spodziewałam się Księcia Morgulu - to byłoby mocniejsze wejście Jestem za Co do Ext. - nie można przeciez oceniać filmu na podstawie przyszłej rozszerzonej wersji w której nie-wiadomo-co-będzie Z przymrużeniem oka - możemy oceniać tylko to widzieliśmy w kinie.. No ale może scena nie podoba mi się bo nie wiem co to 'Ragnarok' Uśmiech Saurona ;D Oczko

Tu mam dylemat. Z jednej strony scena w obecnym kształcie podoba mi sie, z powodów wymienionych przez Watchera. Śmiech.
Ale mnie tez dziwi, dlaczego akurat w tym wypadku Jackson nie pozostal wierny Tolkienowi.
Scena rozbicia bramy opisana ksiązce jest bardzo, ale to bardzo wizualna. Byłoby miejsce na ukazanie grozy księcia Morgulu i potęgi Gandalfa.

Cytat:
Ależ ja nic nie robię PJ'owi Co złego to nie ja ;D To wolny kraj, chyba mogę napisać co mi się nie podobało w filmie, prawda? Uśmiech

W ostateczności możesz, ale Inkwizytor wszystko zapamieta Język

Cytat:
W ROTK widać to np. w ataku na Minas Tirith - efekty są niesamowite, akcja szybka, ale nie ma tej przytłaczającej atmosfery olbężenia, beznadziei, porażającego strachu... smutna rezygnacja

Sorry ale sie czepiasz. Te wrażenia o ktorych piszesz, pojawiaja sie przy długotrwałym oblężeniu, a tu mamy zwykły szturm i to niemal z marszu. Dlatego akcja jest dynamiczna.

Cytat:
No i nie ma ciemności spowijających Gondor (czego nie mogę darować, wbrew pozorom nie jest to wcale nieistotny szczegół Język ) Możnaby to zrobić np. tak: w scenie gdy Gandalf i Pippin patrza na góry i widzą 'efekty' wymarszu armii z Minas Morgul, z Mordoru zaczyna nadpływać ciemność, która powoli spowija cały Gondor, rosnie napięcie, ludzie są przerażeni... I ta bitwa wcale nie musiałaby być podobna 'wizualnie' do Bitwy o Helmowy Jar - walka mogłaby sie rozgrywać wsród łuny pożarów..

I znowu jestem rozdarty. Bo z jednej strony wszystko dobywa sie w przyciemnionym świetle, takim burym przez chmury, ale masz racje, jest za jasno. A nawet nie to. Nie tyle chodzi o jasność, zo rzeczywiście powinnismy widzieć napływ cięzkich cimnych chmur przykrywających z czasem cale niebo.

Cytat:
Ach no teraz dla odmiany czepiamy się szczegółów Super śmiech Język Tymczasem ja nie biorę pod uwagę szczegółów, tylko ogólne wrażenie Uśmiech Saurona ;D Nic na to nie poradzę na to, że w kinie fantasy niawiasta wymachująca mieczem kojarzy mi sie z Xeną Obrażam się Język (zwłaszcza jeśli takie zachowanie kompletnie odbiega od charakteru postaci, a omawiane sceny zostały dodane ewidentnie w celach komercyjnych Język )

A tu nie masz racji. Owszem w FOTR mamy do czynienia,, jak to, mówisz, z Arxeną, lub Xarweną. I taka była pierwotna koncepcja, ktorej ślady widać jeszcze w TTT, gdzie niedokładnie wycięta Arwena miota sie wśrod jeźdźcow Eomera. maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa
Ale PJ zmienił w tym wypadku scenariusz, na taki jaki widzimy i w efekcie dostajemy niespojną postać, ktora najpierw macha mieczem, potem zaś, slania się i jezdzi w te i spowrotem między Rivendell i Lindonem. I powiem szczerze wolalbym pierwotna wersję. Nie daltego, żebym uwazal te wersje za lepsza niz ksiązkowa, ale przynajmniej postać byłaby konsekwentna.

Cytat:
Ależ zauważyłam to ledwie w przedostatnim poście Język Doceniam jego postawę, ale nie rozumiem dlaczego mam go od razu nosić na rękach z tego powodu - uważam że to naturalne i oczywiste że walczył o WP Uśmiech

A jednak warto docenić. Mnie bardziej interesuje do ilu kompromisow zostal zmuszony w trakcie kręcenia filmu.

Cytat:
Po prostu przemówiłam Waszym językiem Śmiech

Cio nie zmienia faktu, że można liczyc na Twoj cięty język. maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa)

Cytat:
OK, rozumiem, ale takich 'movie mistakes' jest w filmie więcej - zreszta jest juz o tym temat na forum

Tak takich movie mistakes jest sporo, ale i tak o wiele mniej niż w innych wielkich produkcjach, jak chociażby rekordowym pod każdnym niemal wzgledem Titanicu. Jestem rozwalony

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 30-01-2004 16:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Elenai napisał(a):
W ROTK widać to np. w ataku na Minas Tirith - efekty są niesamowite, akcja szybka, ale nie ma tej przytłaczającej atmosfery olbężenia, beznadziei, porażającego strachu... smutna rezygnacja

Sorry ale sie czepiasz. Te wrażenia o ktorych piszesz, pojawiaja sie przy długotrwałym oblężeniu, a tu mamy zwykły szturm i to niemal z marszu. Dlatego akcja jest dynamiczna.

Nie czepiam się, tylko opowiadam o swoich subiektywnych wrażeniach, a to różnica Język

Cytat:
Cytat:
Ach no teraz dla odmiany czepiamy się szczegółów Super śmiech Język Tymczasem ja nie biorę pod uwagę szczegółów, tylko ogólne wrażenie Uśmiech Saurona ;D Nic na to nie poradzę na to, że w kinie fantasy niawiasta wymachująca mieczem kojarzy mi sie z Xeną Obrażam się Język (zwłaszcza jeśli takie zachowanie kompletnie odbiega od charakteru postaci, a omawiane sceny zostały dodane ewidentnie w celach komercyjnych Język )

A tu nie masz racji. Owszem w FOTR mamy do czynienia,, jak to, mówisz, z Arxeną, lub Xarweną. I taka była pierwotna koncepcja, ktorej ślady widać jeszcze w TTT, gdzie niedokładnie wycięta Arwena miota sie wśrod jeźdźcow Eomera. maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa
Ale PJ zmienił w tym wypadku scenariusz, na taki jaki widzimy i w efekcie dostajemy niespojną postać, ktora najpierw macha mieczem, potem zaś, slania się i jezdzi w te i spowrotem między Rivendell i Lindonem. I powiem szczerze wolalbym pierwotna wersję. Nie daltego, żebym uwazal te wersje za lepsza niz ksiązkowa, ale przynajmniej postać byłaby konsekwentna.

To nie to że nie mam racji Pserwa , po prostu mówiliśmy tylko o scenie z Nazgulami w FOTR Język Tak, też zauważyłam zmianę w koncepcji postaci Arweny - PJ chyba przestraszył się reakcji Tolkienistów na ArXenę i zmienił postać na bardziej delikatną i romantyczną. I rzeczywiście głupio wypada kontrast pomiędzy walczącą i nieposłuszną ojcu Arweną z FOTR, a płaczącą i niezdecydowaną dziewczyną z TTT... Chociaż ja z kolei wolę juz to niż ArXenę w Helmowym Jarze.. Super śmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 30-01-2004 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Moja uwaga o Ext dotyczyła tego, że w sumie nie wiadomo czy scena z Wodzem faktycznie wyszła PJ dobrze Uśmiech Więc może nie ma czego żałować. Jest za to scena która mi się podoba.
Ragnarok to Zmierzch Bogów, całkowita lub prawie całkowita zagłada germańskich bogów i ludzi przepowiedziana przez Odyna.

Elenai napisał(a):
Ależ oczywiście Uśmiech Ale czasem "celowo przekręcasz jego wypowiedzi", np Arwen i Xena Śmiech To skojarzenie jest imho strasznym przejaskrawieniem, nie mam pojęcia z czego wynikającym tak naprawdę (raz machnęła mieczem! Jak w takim razie nazywasz Eowinę? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ). Może to uraz wynikający z wcześniejszych plotek dotyczących filmu? Ja np. przed obejrzeniem FotR słyszałem pogłoski o włączeniu Arweny do drużyny Jestem rozwalony

Cytat:
W ROTK widać to np. w ataku na Minas Tirith - efekty są niesamowite, akcja szybka, ale nie ma tej przytłaczającej atmosfery olbężenia, beznadziei, porażającego strachu... smutna rezygnacja Wszystko dzieje się za szybko.. No i nie ma ciemności spowijających Gondor (czego nie mogę darować, wbrew pozorom nie jest to wcale nieistotny szczegół Język ) Możnaby to zrobić np. tak: w scenie gdy Gandalf i Pippin patrza na góry i widzą 'efekty' wymarszu armii z Minas Morgul, z Mordoru zaczyna nadpływać ciemność, która powoli spowija cały Gondor, rosnie napięcie, ludzie są przerażeni... I ta bitwa wcale nie musiałaby być podobna 'wizualnie' do Bitwy o Helmowy Jar - walka mogłaby sie rozgrywać wsród łuny pożarów..
Ciężko nazywać to oblężeniem, jak już ML wspomniał Uśmiech Ja odczuwałem nastrój Końca, orki przebijające się przez kolejne linie obrony, speech Gandalfa o śmierci..

Cytat:
Nie pamiętam tego, ale niech będzie.

Dodatek do WP w 'Historii Aragorna i Arweny' (hiehie w tolkienistyce zagięłąm czymś Watchera jessss jesssss jessss owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję brawo Z przymrużeniem oka )
[/quote]Nie chcę rozpraszać twojej radości, ale zagięcie mnie to żadna sztuka, tolkienista ze mnie taki, jak z koziej dupy trąba Uśmiech

Cytat:

Ach no teraz dla odmiany czepiamy się szczegółów Super śmiech
Uczę się od mistrzyni Śmiech

Cytat:
Język Tymczasem ja nie biorę pod uwagę szczegółów, tylko ogólne wrażenie Uśmiech Saurona ;D Nic na to nie poradzę na to, że w kinie fantasy niawiasta wymachująca mieczem kojarzy mi sie z Xeną Obrażam się Język (zwłaszcza jeśli takie zachowanie kompletnie odbiega od charakteru postaci, a omawiane sceny zostały dodane ewidentnie w celach komercyjnych Język ) Uprzedzając dalszą argumentację tego pokroju: tak, pomimo tego że nie ma grzywki i tak kojarzy mi się z Xeną. Tak, pomimo tego że nie ma wydekoltowanego uniformu i tak kojarzy mi się z Xeną...
Różnica jest fundamentalna. Arwen w filmie nigdy nie wchodzi w fizyczną konfrontację z przeciwnikiem. Raz posłużyła się magią.

Cytat:

Ależ zauważyłam to ledwie w przedostatnim poście Język Doceniam jego postawę,
Jakoś słabo to widać Złośliwy uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna

Temat: RotK: Pierwsze wrażenia - król jest nagi? (Strona 10 z 11)

Skocz do: