Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Mapa Gondolinu do SII (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 04-07-2017 16:11    Temat wpisu: Mapa Gondolinu do SII Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postanowiłam dać mapie osobny wątek, może ktoś będzie chciał polemizować z układem ulic i architekturą Uśmiech Saurona ;D Jestem za Dam tu też później dodatkowe pliki, choćby płaski układ ulic. Oczywiście, jest to mapa narysowana do fanowskiego wydania Silmarillionu tomu II. Już chyba większość posiadaczy SII widziała wydruk, czas podać dalej.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Wielka Brama i Młot Gniewu. Przy stajniach zapodziała mi się statua konia, musicie ją sobie wyobrazić Z przymrużeniem oka Tak, tam gdzie jest biała plama na budynku na placu przy bramie Jestem rozwalony

To rozmiar zbliżony do oryginału. Rysowałam w Photoshopie, najczęściej w powiększeniu 300-400%, bo mi to było za małe. Domki i elementy były oczywiście powielane, potem całość dopasowywana i jak trzeba przerysowywana. Na potrzeby wydruku wyczyściłam też całość z półcieni, kiedyś poszukam wersji oryginalnej.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Centrum, w tym posągi Ingwëgo (w bramie/łuku), Finwëgo, Argona, Fingona i Fingolfina (patrząc od dołu) oraz Valarowie na Gar Ainion. Umieściłam Skrzydło obok pałacu, zakładam, że to straż dodatkowa oprócz królewskiej. I koszary, i co tam jeszcze.
Oryginał jest czarno-biały, tu szybki kolor by pokazać gdzie jest woda.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 04-07-2017 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, mapa jest przepiękna, zachwyca finezyjnymi kształtami i drobiazgowością. Udało Ci się ukazać elfickiego "ducha" i zwiewność form - szczególnie podoba mi się fragment centrum z posągami Valarów, ogrodami i uroczą pagodą pływającą na kwiecie lotosu. Love
Masz mój szacunek! chwała wam, chylę czoła, dzięki Rysowanie tej mapy wymagało zarówno znakomitej wyobraźni, jak i też nieziemskiej cierpliwości.

Stworzenie jakiejkolwiek bryły architektonicznej w PS to dla mnie wyzwanie (nadal nie opanowałam tych narzędzi geometrycznych, ścieżek itp.). wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Kiedyś usiłowałam narysować okno z maswerkiem... Jestem rozwalony

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 04-07-2017 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, mapa jest wspaniała Jestem za
Ta w załączeniu daje dużo lepszy pogląd niż ta wydrukowana w SII, ale najlepsze są te załączone fragmenty w większej rozdzielczości - dopiero tu można dostrzec detale i podziwiać kunszt chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 03-08-2017 01:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Centrum miasta z opisem. Położenie Domów Gondolinu mojego pomysłu, dlatego nie ma tych opisów na oficjalnej mapie. Poza położeniem Domu Harfy, który wg tekstu powinien być mniej więcej tam, gdzie go umieściłam. Miks polsko-angielski, jako, że powstał na prośbę kogoś z dA:
http://sirielle.deviantart.com/art/Ondolinde-map-close-up-2-690418940

Houston, nadal mamy problem z Drogą procesyjną Z przymrużeniem oka

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle, mapa jest przepiękna, zachwyca finezyjnymi kształtami i drobiazgowością. Udało Ci się ukazać elfickiego "ducha" i zwiewność form - szczególnie podoba mi się fragment centrum z posągami Valarów, ogrodami i uroczą pagodą pływającą na kwiecie lotosu. Love
Masz mój szacunek! chwała wam, chylę czoła, dzięki Rysowanie tej mapy wymagało zarówno znakomitej wyobraźni, jak i też nieziemskiej cierpliwości.

Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba Dziękuję Cierpliwości mam wręcz za dużo, przez co długo to trwało Z przymrużeniem oka Ale też było sporo zmian, choćby powiększanie domów, które na początku były znacznie mniejsze. Na szczęście zmiana była na samym początku zabudowy miasta.

Miło mi, że zauważyłaś pływającą altankę/pagodę w centrum. W zamierzeniu to wysepka, ale pomysł, by to była pływającą pagoda jest jeszcze ciekawszy Jestem za

Cytat:
Stworzenie jakiejkolwiek bryły architektonicznej w PS to dla mnie wyzwanie (nadal nie opanowałam tych narzędzi geometrycznych, ścieżek itp.). wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Kiedyś usiłowałam narysować okno z maswerkiem... Jestem rozwalony

W rzucie izometrycznym, gdzie nie ma perspektywy to wbrew pozorom nie jest trudne, polecam tutoriale:
http://www.fantasticmaps.com/2015/05/how-to-draw-an-isometric-house/
http://www.fantasticmaps.com/category/tips-and-tricks/
http://djekspek.deviantart.com/gallery/34669381/Tutorials

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle, mapa jest wspaniała Jestem za
Ta w załączeniu daje dużo lepszy pogląd niż ta wydrukowana w SII, ale najlepsze są te załączone fragmenty w większej rozdzielczości - dopiero tu można dostrzec detale i podziwiać kunszt chwała wam, chylę czoła, dzięki

Dziękuję Uśmiech Tych detali jest za dużo na docelowy rozmiar wydruku, powinnam była to zrobić mniej dokładnie, ale za to czytelniej. Początkowo to miało wyglądać podobnie, jak mapa Kings Landing (tutaj) - dokładniejsze tylko główne budynki, a reszta naszkicowana bez detali. Niestety, po zrobieniu planu od razu zaczęłam 'chodzić' po tej mapie i myśleć, co tam widać, a potem już trudno się było wycofać. Trochę też w tym winy narzędzi, bo na komputerze można rysować w powiększeniu, a na kartce to zwyczajnie musiałoby być mniej szczegółowe.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Mapa Gondolinu do SII (Strona 1 z 1)

Skocz do: