Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Nasze rękodzieła (Strona 1 z 28)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 05-01-2008 20:55    Temat wpisu: Nasze rękodzieła Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z wczorajszych rozmów Złośliwy uśmiech (moich i Miriel Elfik )wynikło,iż mógłbym wyrzeźbić z drewna łódź Eärendila.Miriel zgodziła się zrobić maszty.Proszę was wszystkich moi mili Forumowicze o narysowanie projektu łodzi Eärendila(bez skomplikowanych elementów)i umieszczenie w tym temacie.A także prosze,aby te projekty zostały umieszczone na Forum do końca stycznia...oczywiście nie znaczy to,że jeden projekt zostanie zrealizowany Elfik (w miarę możliwości postaram się zrobić jak najwięcej,żeby nikt nie poczuł się pokrzywdzony,że jego praca nie została wybrana) Elfik A i jeszcze,łodzie będą malowane przez Eorfe(jeżeli ktoś ładnie maluje i chciałby pomalować taką łódź to proszę się zgłaszać)... Elfik
znalazła,
mącąc oblicze Księżycowego
Boga.
Ostatnie elfickie ostrze wbite
po rękojeść w ziemię.
Ostatni Elf w rzece krwi rodaków
po jasną szyję zanurzony.
Powrót do góry

Galmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 05-01-2008 20:56    Temat wpisu: Re: Nasze rękodzieła Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W temacie można także zamieszczać opisy i zdjęcia rękodzieł związanych z twórczością Tolkiena... Elfik
znalazła,
mącąc oblicze Księżycowego
Boga.
Ostatnie elfickie ostrze wbite
po rękojeść w ziemię.
Ostatni Elf w rzece krwi rodaków
po jasną szyję zanurzony.
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 05-01-2008 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oooo, jak miło byłoby taką łódeczkę mieć, niekoniecznie w butelce... ale pewnie trzeba by ją ozdobić jakimiś drogimi kamieniami, na pamiątkę tego pyłu z diamentów, który w Valinorze sypał się na Earendila...

Przypomina mi się, że chyba na allegro kiedyś widziałem łódź wikingów, tyle że z metalu wykutą. Ciekawie się to prezentowało.

Moje jedyne rękodzieło tolkienowskie zrobiłem jakieś... 20 lat temu? Na szalkach Petriego z plasteliny i kamyków zrobiłem - na jednej Ardę jako całość, tzn. Aman, Śródziemie i Belegaer, a na drugiej sam Valinor. Ciekawym, gdzie to teraz jest, ale raczej trudno byłoby znaleźć...

Natomiast od jakiegoś czasu moim marzeniem jest: a. witraż z którymś z herbów; b. haft, jak poprzednio. Byłoby miło mieć np. emblemat Luthien czy Meliany wyhaftowany i oprawiony w ramki...

A tu zdjęcie rękodzieła Miriel Uśmiech kartka świąteczna, jaką mi przysłała, zapisana tengwarem.
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

yossariana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 05-01-2008 23:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendilu, a próbowałeś malować na szkle? Fajna zabawa, efekty ciekawe. Wiem, że to nie do końca witraż, ale jak się nie ma wprawy w cięciu szkła, to może warto inaczej? Ostatnio właśnie przymierzam się do namalowania na szkle sceny z Silmarillionu Uśmiech
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 06-01-2008 10:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cudowna kartka... to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Wykrzyknik Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem... Girl 2

Cytat:
Fajna zabawa, efekty ciekawe.
Popieram! Tylko trzeba bardzo uważać przy zdejmowaniu witraża z folii - ja w ten sposób zniszczyłam już kilka prac. Malunek nie może przebywać na folii za krótko, ani za długo. Ale jeśli wykonacie pracę starannie, to nie ma prawa nie wyjść. Uśmiech

yossariana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 06-01-2008 11:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a):
Popieram! Tylko trzeba bardzo uważać przy zdejmowaniu witraża z folii - ja w ten sposób zniszczyłam już kilka prac. Malunek nie może przebywać na folii za krótko, ani za długo. Ale jeśli wykonacie pracę starannie, to nie ma prawa nie wyjść.

Hmm... o czym mówisz? Malujesz na folii? Napisz coś więcej, proszę Uśmiech

Powrót do góry

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 06-01-2008 13:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgodnie z obietnicą przesyłam projekt statku Earendila. Mam nadzieję, że nie jest zbyt trudny do wykonania.

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 06-01-2008 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ładny Uśmiech
Przemyślałabym tylko trzy kwestie:
1. Czy nie jest zbyt wąski?
Wiem, że węższe kadłuby są szybsze, ale też są mniej stabilne. W tym przypadku skrzydła mogą powodowac utratę stabilności. Oczywiście, Vingilot ma żeglować po niebie, więc ta stabilność nie jest aż tak istotna, ale...

2. Kształt steru - czy pióro steru nie powinno być, jakby to powiedzieć, "przylegające" do rufy? Wolna przestrzeń między nim, a kadłubem statku jest tak duża, że naraża je na złamanie...

3. Zastosowałeś dwa typy ożaglowania.
Mam wątpliwości zarówno co do rej najniższego żagla na przednim maszcie, gdzie ożaglowanie przypomina te stosowane na chociażby kliprach - czy nie uniemożliwiają poruszanie się po polkładzie, jak i co do żagla na tylnym - on wymaga sporo wolnego miejsca dla bomu przy zmianach kursu, a skrzydła mu to uniemożliwiają.
Może więc to nieco zmienić?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następna

Temat: Nasze rękodzieła (Strona 1 z 28)

Skocz do: