Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Galeria Artystów Forumowych (GAF) (Strona 1 z 211)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 209, 210, 211  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziowanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 31-12-2003 20:44    Temat wpisu: Galeria Artystów Forumowych (GAF) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiele osób z forum tworzy wspaniałe szkice, grafiki, rysunki, obrazy itp. Skoro na forum funkcjonuje galeria ze zdjęciami, to nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć galerię z dziełami forumowiczów!
Elfik
Możemy umieszczać swoje tolkienowskie, okołotolkienowskie (ale się tych przymiotników wytworzyło) prace.
Jest tylko jeden warunek - muszą być zrobione przez nas (to chyba oczywiste Pserwa ).

Serdecznie zapraszam do nowo otwartej Galerii Artystów Forumowych! z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Zachęcam wszystkich do podziwiania i komentowania dzieł, oraz do zamieszczania i prezentowania wytworów własnej wyobraźni i talentu!
Rządzę Elfik

dziowanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 31-12-2003 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początek umieszczam kilka moich prac, które udało mi się sfotografować i wkleić do galerii. (Proszę o szczere komentarze i zamieszczanie własnych prac).
Pserwa

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 31-12-2003 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajny pomysł Jestem za
Gdy skończę pracę nad nowym enginem to wszyscy uzdolnieni Z przymrużeniem oka Uśmiech będą mogli przenieść swoje prace do "prawdziwej" galerii (o powiększonej funkcjonalności).

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

saso
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 23-03-2004 09:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam.
Oto mapa.
Wszystko wskazuje że jest to jedyna mapa całego Śródziemia z polskimi nazwami, o charakterze ozdobnym a jednocześnie bardzo dokładna, także nowatorska pod względem techniki i klimatu. Jej wielkość to 100x70cm. Dookoła mapy, niby ramka, jest transkrypcja tengwarem - cytat z Valaquenty opisujący stworzenie Ardy.

-Chciałbym zaprezentować:
Ennorath by Saso

Więcej szczegółow odnośnie mapy u mnie na stronie; www.sasoart.republika.pl - zapraszam.

Pozdrawiam.

Aktualne adresy galerii saso:

http://www.tomaszkowal.pl/index.php?option=com_content&view=article &id=78&Itemid=69

http://www.behance.net/dasas

Sirielle
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 23-03-2004 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepiękna mapa Love
Widać ogrom włożonej pracy, góry wyglądają rzeczywiscie jak góry (w Hithaeglir dodałabym troszku śniegu na szczytach Z przymrużeniem oka , jeziora jak jeziora Jestem za a lasy-jak lasy Super śmiech (ogólnie jednak brakuje mi lasów Język w różnych częściach Śródziemia, szczególnie u ujścia Anduiny i w Belfalas, które z uwagi na to, że bywały tam Elfy, powinny być IMVHO -zalesione ). Ale to tak- łyżka dziechciu w beczce miodu Uśmiech
Baaardzo mi się podoba ta mapa Jestem za

A teraz pare pytań:
Nie mogę znaleźć Ithilien Zdziwienie (ale może moje Elfie oczy spaczyły się od wpatrywania w tą imitację palantirku Elfik )
Skoro już jestem przy Gondorze, to czy troszku nie za mało miejsca przeznaczyłeś dla Minas Tirith i Osgiliath? Bo coś ciężko sobie wyobrazić starcie ogromnych armii na tym skraweczku ziemi między górami oops, zawstydzenie

Acha - i jeszcze jedno pytanie Tiaaaa
Nie przyszło Ci do głowy skontaktowanie się z firmą kartograficzną i wydanie mapy na dobrej jakości papierze? I sprzedawanie komercyjne? Język Ja bym kupiła Elfik (ofkoz w jakiejś rozsądnej cenie Z przymrużeniem oka )

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

saso
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 23-03-2004 15:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
ogólnie jednak brakuje mi lasów w różnych częściach Śródziemia
Cytat:
czy troszku nie za mało miejsca przeznaczyłeś dla Minas Tirith i Osgiliath?
oczywiście , można oprócz tego znaleźć jeszce tysiące innych nieścisłości ale zwróć uwagę na to że
po pierwsze - mapa zawiera przeolbrzmi obszar Śródziemia na bardzo małej kartce (100x70 to bardzo mało). Przy takim niewielkim powiększeniu na prawdziwej mapie, Minas Tirith wręcz nakłądałoby się na Osgiliath (spróbuj sobie wyobrazić oddalenie z jakim mamy tu do czynienia)
po drugie - to mapa ozdobna, w której dla poprawienia walorów wizualnych pewne rzeczy musiały zoastać potraktowane symbolicznie (równie dobrze mogłabyś powiedzieć że chcąc być dokładnym nie powinno być widać ani wieży Othortank w Isengardzie, ani Ordoruin, ani któregokolwiek ze szczegółów, a góry były by tylko ciemniejszą plamą.)
Cytat:
Nie mogę znaleźć Ithilien
bo go nie ma
Cytat:
Nie przyszło Ci do głowy skontaktowanie się z firmą kartograficzną i wydanie mapy na dobrej jakości papierze? I sprzedawanie komercyjne
Oczywiście że przyszło. I nawet zostały poczynione pewne kroki w kierunku żeby ją wydać drukiem, ale na razie wydawnictwa nie wykazały się ambicją. Na razie czekamy. Czas pokaże.

Dzięki zarówno za uwagi jak i za dobre słowa. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 23-03-2004 17:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem tak: to najładniejsza mapa Śródziemia jaką widziałem. Aż wstrzymałem oddech jak to zobaczyłem. Hołd dla twórcy. Wizja tego na mojej ścianie będzie mnie teraz dręczyć nocami.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 23-03-2004 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

saso napisał(a):
oczywiście , można oprócz tego znaleźć jeszce tysiące innych nieścisłości ale zwróć uwagę na to że
po pierwsze - mapa zawiera przeolbrzmi obszar Śródziemia na bardzo małej kartce (100x70 to bardzo mało). Przy takim niewielkim powiększeniu na prawdziwej mapie, Minas Tirith wręcz nakłądałoby się na Osgiliath (spróbuj sobie wyobrazić oddalenie z jakim mamy tu do czynienia)

Musze przyznać, ze ciężko mi sobie wyobrazić, ale wierze na słowo Uśmiech

saso napisał(a):

po drugie - to mapa ozdobna, w której dla poprawienia walorów wizualnych pewne rzeczy musiały zoastać potraktowane symbolicznie (równie dobrze mogłabyś powiedzieć że chcąc być dokładnym nie powinno być widać ani wieży Othortank w Isengardzie, ani Ordoruin, ani któregokolwiek ze szczegółów, a góry były by tylko ciemniejszą plamą.)

Z pewnością masz rację Elfik
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tio, ze patrzyłam na nią z czysto estetycznego Spox i niezmiernie subiektywnego punktu widzenia Z przymrużeniem oka

saso napisał(a):
Oczywiście że przyszło. I nawet zostały poczynione pewne kroki w kierunku żeby ją wydać drukiem, ale na razie wydawnictwa nie wykazały się ambicją. Na razie czekamy. Czas pokaże.

Mam nadzieję, że wydawnictwa zmienią zdanie Uśmiech Jestem za
Próbowałeś w Dan-marku? Uśmiech Saurona ;D Mogliby być zainteresowani mam pomysł!!! , sponsorowali konkurs tolkienowski http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1360&start=0 na naszym forum kalendarzami i notatnikami z motywami LotR . Bardzo miło wspominamy współpracę.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 209, 210, 211  Następna

Temat: Galeria Artystów Forumowych (GAF) (Strona 1 z 211)

Skocz do: