Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Burzum (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziggurath
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 23-12-2003 22:48    Temat wpisu: Burzum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Założyciel i jedyny członek zespołu Burzum-Varg Vikernes-inspirował się dziełami Tolkiena. Sama nazwa Burzum pochodzi od fragmentu napisu na pierścieniu "agh burzum-ishi krimpatul". Varg Vikernes musi być idiotą skoro wg niego "Władca Pierścieni" to dzieło faszystowskie, ale przynajmnej tworzy bardzo dobrą moim zdaniem muzykę. Płyta "Det Som Engang Var" jest jedną z najlepszych płyt norweskiego Black Metalu. A co inni miłośnicy twórczości JRR Tolkiena sądzą o Burzum?

Jok
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 90

Wysłany: 24-12-2003 09:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znam i powiem tyle :Zespól swietny, gra pozadny metal niech trzyma tak dalej (moze jednak tylko odczepia sie od Tolkiena jako faszysty itd)

Uszaty
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 29-12-2003 00:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ma chyba fana metalu, ktory by nie znal Burzum. Osobiscie cenie jego tworczosc, jednak pogladow za bardzo nie podzielam. Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz. Koles nagrywal - jakby nie bylo - bardzo proste, pod wzgledem 'techniki' utowry, a jednak wszyscy sa przepelnione jakby magia, sa po prostu zaczarowane. Przestrojona gitara, w tle jakis bebnienia Pserwa, wokal jakby zdzierali z niego skore, a jednak slucha sie tego cudnie. Kij, ze Hlidskjalfy i innego tego typu chlamy sa nie dla ludzi, ale jednak 'wielka trojca' Burzum, Det Som Engang Var czy Hvis Lyset Tar Oss, to cos, co znac nalezy.

Mayhem i tak jest lepszy Język
Powrót do góry

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 20-01-2004 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do nawiązań do Tolkiena to przypomniałbym jeszcze o jego xywie: Count Grishnack.

No a co do muzyki mam mieszane uczucia. Posiadam tylko jedna jego plyte: Hvis Lyset Tar Oss i podobaja mi sie tylko 2 kawalki: pierwszy i ostatni (niestety tytułów nie pamiętam)... To jest dziwna muzyka i naprawde nie mogę jej słuchać ot, tak... -muszę mieć klimat. Ale jak już mam to jest to naprawde mroczny, smutny kawałek dobrej muzyki...

A sam Grishnack wyglądał dość przyjaźnie (bez makijażu itp)... i kto by powiedział że potknie się i wsadzi nóż Euronymousowi w brzuch ? Z przymrużeniem oka

Gwindor Telrúnya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 22-01-2004 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A on czasem nie był satanistą?
http://www.lodz.tpsa.pl/bez/Tolkien/Arda/ - tu a dokładniej http://www.lodz.tpsa.pl/bez/Tolkien/Arda/greven.html - tu można znaleźć informacje o tym człowieku (niezbyt jednak pozytywne: nie słyszałem jego muzyki,a el po przeczytaniu tego artykułu nieszczególnie dażę go symaptią)
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 23-01-2004 00:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie był Uśmiech O Vargu tu była ożywiona dyskusja, ale siły elfiej prewencji bezpośredniej do kuca ją wywaliły Uśmiech Varg to nazista i neopoganin.

Update: ona zresztą jeszcze w kucu dogorywa Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz

Ostatnio zmieniony przez Watcher dnia 23-01-2004 00:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 23-01-2004 00:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest on zywym przykladem na to ze nalezy oddzielac muzyke od ideologii...

Ale jedno z nim dzielę: mnie też fascynuje mitologia nordycka Jestem za

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 23-01-2004 01:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Offtopic, nie mogłem się powstrzymać Jestem rozwalony

Gwindor Telrúnya napisał(a):
A on czasem nie był satanistą?

To jeszcze nie zbrodnia Z przymrużeniem oka
Satanizm ma różne twarze - są, za przeproszeniem, gnojki które latają i podpalają kościoły Nic nowego , jest satanizm jako wyznawanie Szatana zamiast Boga wściekły , jest satanizm w wersji, że tak to ujmę, "okultystycznej" - różne obrzędy itd i jest satanizm jako de facto inna nazwa hedonizmu/epikureizmu (niepotrzebne skreślić zależnie od charakteru człowieka).

Przynajmniej ja to sobie tak na swój użytek podzieliłem Z przymrużeniem oka

Mnie osobiście żadna z tych form nie pociąga, ale do satanistów-epikurejczyków i niektórych hedonistów nic nie mam Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Burzum (Strona 1 z 2)

Skocz do: