Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Czy istniały inne smoki oprócz... (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Finarfin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-12-2003 19:08    Temat wpisu: Czy istniały inne smoki oprócz... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W tym topicu chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na temat smoków. Jaki Mistrz Tolkien zarysował ich podział, a także jakie znamy imiona różnych smoków, które zostały wymienione w powieściach Mistrza. Przecież wiadomo, że oprócz Smauga, Glaurunga i Ankalagona były chyba jeszcze inne smoki wymienione z imienia. Czekam na Wasze odpowiedzi Uśmiech
Powrót do góry

Finarfin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-12-2003 19:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, że ściśle nie określiłem tematu. Oczywiście wpierw szukałem tematy na forach i czegoś mi tutaj brakowało. Moje pytanie brzmi, czy oprócz: Glaurunga; Ankalagona Czarnego; Skata; Smauga istniały w Śródziemiu jeszcze inne smoki, wymienione przez Tolkiena z imienia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 21-12-2003 20:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Finarfin napisał(a):
Przepraszam, że ściśle nie określiłem tematu. Oczywiście wpierw szukałem tematy na forach i czegoś mi tutaj brakowało. Moje pytanie brzmi, czy oprócz: Glaurunga; Ankalagona Czarnego; Skata; Smauga istniały w Śródziemiu jeszcze inne smoki, wymienione przez Tolkiena z imienia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

niestety, te cztery to wszystkie imona, jakie zachowaly sie w ostatecznych wersjach. oczywiscie, sa jeszcze wersje odrzucone. bardzo dlugo funkcjonującą nazwą Glaurunga był Glómund, a w KZO i LoB Glórund. pozdrawiam.

a tak poza tym, to coś znalazlem (wiedzialem, ze gdzies juz o tym pisalem Pserwa)

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1255&highlight=

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Czy istniały inne smoki oprócz... (Strona 1 z 1)

Skocz do: