Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Muzyka do ROTK (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 02-01-2004 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"The Steward of Gondor" jesli sie nie mylę

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 03-01-2004 01:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słowa idą jakoś tak:

All is behind,
the world ahead,
There are many paths to tread.
through shadow,
to the edge of night,
until the stars are all alight.
mist and shadow cloud and shade
all shall fade,
all shall fade

All is behind (piosenka ze "Steward of Gondor") plik mp3 934 Kb

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Galadh
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 04-01-2004 14:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

piosenka Pipina zupełnie mnie zaskoczyla- byla piekna z całym swoim smutkiem, nadzieją (?) i tak lekko plynęla, że sama zatęskniłam do "starych dobrych czasów" Płacz Kwiatek
Wspaniała- nawet bez obrazu

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 04-01-2004 17:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio kupiłam sobie krążek do ROTK i bardzo mi się podoba. Przesłuchałam już kilka razy i chyba najbardziej podoba mi się kawałek "Into the west" (chociaż na początku wydawał mi się okropny oops, zawstydzenie ). Nie oglądałam jeszcze filmu ( Spazmy ), ale ten krążek bardzo sprawnie wprowadza mnie w nastrój ROTK.

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 04-01-2004 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Into the West" usłyszałam pierwszy raz w kinie, wtedy było to niemal idealne zakończenie film. Nie wiem jak spodoba mi sie ona bez postaci z RotK w tle do których pasowała bardzo Uśmiech i swiadomosci obejrzanego przed sekundą filmu-było to dobre jego podsumowanie.

Muzyka w filmie zrobiła na mnie większe wrażenie niż w pozotałych częsciach, mozliwe ze wczesniej jej nei słyszałam w przeciwieństwie do Fotr i TTT, był element zaskoczenia muzycznego Love

Zamieżam właśnie wyjść po soundtrack i ciekawa jestem Diabelski uśmiech jakie wrażenie zrobi na mnie płyta bez filmu Uśmiech

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 04-01-2004 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ścieżkę dźwiękową do filmu słyszałam dotąd jedyny raz w kinie, specjalnie zresztą odizolowałam się od niej wcześniej by móc ją podziwiać na świeżo. Muszę przyznać, że nieco mnie zawiodła, choć być może przekonam się do niej w czasem. Zabrakło mi tu wybijającego się nowego motywu. W pierwszej części nowa była całość, w TTT pojawił się świetny motyw Rohirrimów, tutaj natomiast jedyna świeża melodia, która rzuciła mi się w uszy brzmiała w czasie podchodzenia pod Orodruinę i z lekka mi nie pasowała.
Co do "Into the West" - powiedziałabym, że piosenka jest poprawna (również po jednym słuchaniu). Nie umywa siędo "May it Be", chociaż bardziej mi się podoba od pojękiwań w "Gollum's Song"

Denethor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 06-01-2004 16:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na "Into the west" w kinie niemal nie zwróciłem uwagi, ale gdy słucham jej teraz, to nie mogę się oderwać od głośników! Wspaniały, brawo wzruszający Powstrzymywany płacz utwór. Śmiech

jezzo napisał(a):
Zdecydowanie najlepiej z 3 OSTowych piosenek wypadła Gollum Song, która była po prostu piękna, klimatyczna i idealnie pasowała do zakończenia filmu, jeszcze bardzo miło sie słucha w domciu, no i cała piosenka nie śmierdzi kiczem, co niestety troche słychac przy Annie Lennox.

Nie wiem, co rozumiesz przez kicz? hę? To, że tobie się nie podoba, nie znaczy, że to kicz.

Cytat:
Ogólnie Into The West traktuje na równi z May It Be

Z tym się zgadzam. Nie mógłbym się zdecydować, która z tych piosenek jest lepsza - ciężki wybór. "Into the west" jest bardziej subtelna i delikatna, a melodia nie 'narzuca' się tak bardzo, jak w "May it be". No i jest nieco weselsza (choć wcale nie mówię, że wesoła). Obydwa utwory bardzo różnią się od siebie i trudno wybrać lepszy.

Now show me how to live.

http://republika.pl/fallout_rpg/
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 07-01-2004 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czekając na możliwość przesłuchania w spokoju(=na komputerez Pserwa ) coby to nie popsuć sobie przyjemności przesłuchując ze słuchawkami na uszach, za ich pomocą słuchałam tylko fragmentów które i tak juz znałam doskonale z filmu (czytaj: spiew Pippina Diabelski uśmiech ). Chiałam jeszcze posłuchać fragmentu śpiewanego przez Aragorna,a ze to koniec filmu przerzuciłam na ostatni kawałek a tu....usłyszałam mile brzmiące dzwięki a zaraz potem staneły mi przed oczami narysowane postacie z 'napisów' po RotK- zamiast Aragorna zaczeło sie "Into the West".

Sparalizowało mnie totalnie Widziały gały co brały W pierwszych chwilach widziałam zakończenie a raczej to co po końcu RotK (kiedy się pojmuje w pełni jak bardzo film wzrusza Uśmiech ) zaraz jednak jakośprzeniosło mnie w wydarzenia 'morskie' ale nie Lotrowe bynajmniej lecz Silmarillionowe Love Piosenka po prostu cudo klimatyczne Jestem za Jestem za Jestem za
Zrobiła na mnie ogromne wrażenie Rycerz Rządzę Love

A skoro wreszcie mam spokój wracam do całości Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Muzyka do ROTK (Strona 2 z 3)

Skocz do: