Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Muzyka do ROTK (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 06-12-2003 20:19    Temat wpisu: Muzyka do ROTK Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem muzycznie uzdolniony w zaden sposob. Przeciwnie jestem muzycznie głuchy ja pień Super śmiech . A mimo to osmiele się wyrazić swoja opinię. Ble Ble ;D
Wiem, ze wiele osób miało watpliwości do Annie Lennox i tego, że bedzie śpiewać Into the West.
Mi ten utwor, w jej wykonaniu podoba się, podoba się na pewno bardziej niż Gollum Song, powiem nawet, że podoba mi się nie mniej niż Enya z FOTR.
Pasuje do ostatniej sekwencji. Słuchając jej widze jak zasłona dżdżu sie rozstepuje i w dali widzimy odległy rajski brzeg. Byc może obraz w filmie mnie zniesmaczy, bo ostatnio w Hollywood zakończenia sie nie udają, ale przynajmniej na razie, utwór Annie lennox bardzo mi sie podoba. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 07-12-2003 14:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 07-12-2003 11:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznam szczerze że po pierwszych słuchaniach cała płyta na pierwsze ucho wydawała mi się mało ciekawa, ale powoli się do niej przekonuję Uśmiech.
Co do piosenki finałowej podobnie. Najpierw wydała mi się taka jakaś njaka, ale po wysłuchaniu kilku razy i wsłuchaniu się w słowa ... ach tak mi się rzewnie zrobiła... prawię się wzruszyłem :

Słowa zamiescił już Galadhorn tu:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=27779#27779
Przy czym jest pewna rozbieżność z tekstem śpiewanym a wydrukownym na okładce płyty :

Na płycie jest w obu miejscach:

And all will turn to silver glass
A light on the water

I wszystko przemieni się
w srebrzyste szkło,
światło na wodzie.

Anie śpiewa najpierw:

Dawn will turn
to silver glass

A light on the water
All souls pass.

Świt się zmieni
w srebrzyste szkło,
światło na wodzie.
Wszystkie dusze odchodzą

Dopiero pod koniec piosenki

And all will turn to silver glass
A light on the water

Grey ships pass
Into the west.

I wszystko przemieni się
w srebrzyste szkło,
światło na wodzie.
Szare okręty odchodzą
na zachód.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Galadh
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 28-12-2003 15:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż... ja jeszcze czekam na płytę bo do empików nie dotarło wydanie kolekcjonerskie Spox ale piosenkę słyszalam i Nie Nie . W moim odczuciu Lenox ma taki zimny, nieprzyjemny głos i styl, który nijak pasuje do opisywania Śródziemia. Zresztą podobnie było z "piosenką Golluma".
Najlepsza była Enya Love- i szkoda, że tylko w pierwszej części, bo jej głos pięknie brzmiałby na Szarych Nabrzeżach Smutek (Kwiatek na pocieszenie dla tych którym też smutno)

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 28-12-2003 17:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja do A. Lennox przekonałam się za pierwszym przesłuchaniem. Piosenka jest piękna i głos Annie bardzo pasuje do całości. Jest tak inny od utworów Enyi ale IMHO bardziej nawet zapada w pamięć od 'May It Be'.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 29-12-2003 00:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Muzyka do "PK" urzekła mnie od pierwszego przesłuchania. IMHO ogólnie jest o wiele lepsza od muzyki z "Dwóch Wież". Mniej jest powtarzających się tematów (temat Drużyny, Rohirrimów, orków), przewijających się przez ścieżkę dźwiękową w różnych tonacjach i odmianach (co przeszkadzało mi trochę w DP i DW). Tu kompozytor zachował klimat poprzednich kompozycji, lecz nie odnoszę wrażenia, jakbym słuchała wciąż tej samych utworów w innej aranżacji.
Cieszę się, że tę muzykę można słuchać w oderwaniu od filmu (jeszcze go przecież nie widziałam), że istnieje samodzielnie i nie potrzebuje "wsparcia" obrazu.
Śpiewy w sindarinie - cudo! Love Jeszcze piękniejsze od "Breath of Life" Jestem za
Co do piosenki końcowej, jestem bardziej za niż przeciw, choć na kolana mnie nie powaliła. IMO pasuje na zakończenie całej płyty.
Powrót do góry

Lorraine
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 29-12-2003 11:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zakochalam sie w utworze Enyi "May It Be" i moge stwierdzic, ze Gollum Song nie ma sie co rownac z Enyą, a pani Lennox miala na poczatku szanse, ale potem zaczela po prostu WYĆ !! Ble Ble ;D Slowa "In the West" uwazam za piekne i pasujace do Szarych Nabrzezy ale jednak Lennox za bardzo przeciaga i jak jush powiedzialam wyje... A co do jej glosu [bez wycia Jestem rozwalony Oczko] - uwazam, ze jest spox Śmiech
a deszcze bez rynien nieczęsto padają
między nimi."
Powrót do góry

jezzo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 30-12-2003 00:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

troche nie rozumiem waszych opinii, ale każdy ma swój gust, ale od początku.

Into The West jest bardzo dobrą piosenką, choć mogło być lepiej. Zdecydowanie najlepiej z 3 OSTowych piosenek wypadła Gollum Song, która była po prostu piękna, klimatyczna i idealnie pasowała do zakończenia filmu, jeszcze bardzo miło sie słucha w domciu, no i cała piosenka nie śmierdzi kiczem, co niestety troche słychac przy Annie Lennox. Ogólnie Into The West traktuje na równi z May It Be, bardzo dobre piosenki, ale rewelacyjne to one nie są, aczkolwiek jeśli chodzi o przypasowanie do filmu to May It Be wypada zdecydowanie najsłabiej. Cały soundtrack z ROTK ocenie po obejrzeniu filmu, ale muszę powiedzieć, że trzyma poziom poprzednich dwóch kompozycji? Trudno mi powiedzieć czy jest lepszy do genialnego TTT, w każdym 3 OST są kawałki które zapadają w pamieć.
Powrót do góry

Denethor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 02-01-2004 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może wie ktoś jak zatytułowana jest piosenka, którą śpiewa Pippin??? Bardzo chciałbym sobie ją ściągnąć... Skrzywienie
Now show me how to live.

http://republika.pl/fallout_rpg/
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Muzyka do ROTK (Strona 1 z 3)

Skocz do: