Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Wasza najbardziej NIE-ulubiona postać w Silimarillionie i Wł (Strona 2 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kogo nielubicie najbardziej?
Margotha
24%
 24%  [ 10 ]
Saurona
2%
 2%  [ 1 ]
Sarumana
19%
 19%  [ 8 ]
Nazguli
2%
 2%  [ 1 ]
Valarów:)
17%
 17%  [ 7 ]
Kogoś innego (kogo?)
34%
 34%  [ 14 ]
Oddano głosów : 41

Autor Wiadomość
Lastiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 15-12-2003 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elu Thingola - za bute, chciwość i niechęć do krasnoludów, przez jego zachłanność wybuchła wojna i zniszczona została ostoja elfów w Beleriandzie.

Sentinel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 30-12-2003 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej nie lubianą postacią przeze mnie jest Feanor. Nie dość chłopak miał prawie wszytsko co chciał w Valinorze umiał wiele, a co? Obraził Valarów, któzy mu ali wszystko popłynął do Śródziemia, gdzie wytłukł mnóstwo swoich braci elfów. Nigdy nie chciał się przyznać, że gdyby nie Yavanna i Dwa Drzewa nie zrobiłby Silmarilliów, przez jego przysięgę cierpiało mnóstwo Noldorów w nastęnych stuleciach, a wręcz erach

Eldarion Telkontar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 02-01-2004 19:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kurufin - syn Feanora.... Jak dla mnie podły drań... I jeszcze Maeglin. Zdradził Gondolin. Feanora przeboleję... w końcu popadł w swego rodzaju szaleństwo po śmierci ojca...
Powrót do góry

Isengrim
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 13-01-2004 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Staram się obiektywnie patrzeć na postacie ze świata Mistrza Tolkiena, ale zawsze się nzajdzie zgniłka w beczce jabłek Język
Kogo nie lubię najbardziej??
1. Maeglin - za zdradę i przyczynienie się do upadku Gondolinu(nie-do-wybaczenia)
2. Glaurung - kocham smoki ale Ojciec Smoków jest po prostu dla mnie uosobieniem zła. Nigdy mu nie wybaczę całego zła jakiego się przycyznił wobec Turina i Nienor
3. Ungolianta - zniszczenie drzew Valarów nie wymaga chyba żadnych wyjaśnień[/quote]

Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 13-01-2004 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Silmarillion:
Fëanor - za pyche, buntowniczy charakter, za "ogien" w jego duchu, ktorego nie dalo sie "przygasic"

Wladca:
Gollum (nie Smeagol!) - za to, ze zabil Smeagola.

Namarie.
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 23-07-2007 17:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma Najbardziej nie cierpię Eola. Zabił z wyrachowaniem, nie działał pod wpływem emocji. Miał w sobie tyle wyrachowania, że zatruł dziryt. Nie żałuję, że został strącony z murów zamku. To należało mu się. coś strasznego...

>Morgotha nie nienawidzę, w pewien sposób nawet mi imponuje. ciii! lepiej nic już nie mów Ale o tym może kiedyś napiszę w temacie o fasynacji złem w świecie Tolkiena.
>Sauron w mojej pamięci pozostał zawsze jako podnóżek Morgotha. Nienawidzę go za wszystkich dzielnych Gondorczyków, Rycerz którzy zginęli przez niego.
>Do Sarumana pałam największą nienawiścią z wymienionych. Był niszczycielem lasów, ciął piękne drzewa... Spazmy Mieszkam wśród lasów i czuję się bardzo silnie z nimi związana. Na widok imienia Sarumana ręce same zaciskają mi się w pięści... do roboty
>Nazgule były tylko pionkami w ręku Saurona...
>Valarów - tak, trochę ich nienawidzę za to, że nie spętali Morgotha i pozwolili mu przez długi czas niszczyć Ardę. Zabitym przez jego orków ludziom i elfom nikt życia nie wrócił. Wkurzony do ostatecznych granic

Eruannon napisał(a) (zobacz wpis):
za buntowniczy charakter, za "ogien" w jego duchu, ktorego nie dalo sie "przygasic"
Ale tio nie była przecież jego wina. Pewne cechy charakteru są wrodzone. A ognista osobowość w wielu aspektach życia jest pożyteczna... robienie pieknych oczek

Eruannon napisał(a) (zobacz wpis):
Gollum (nie Smeagol!) - za to, ze zabil Smeagola.
Zdziwienie Nie zabił Smeagola, zabił Déagola! Smeagol to wcześniejsze imię Golluma! Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Gollum nie zabił do końca w sobie cech Smeagola, tak przynajmniej uważał Gandalf... hmmmm...

Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 25-07-2007 10:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już to pisałem gdzieś na forumie, ale co tam. Nie zaszkodzi znowu napisać...

Najbardziej ze wszystkich nie lubię FËANORA! A dlaczego? Otóż wcale nie dlatego, że pokłócił większość Noldorów z Valarami, wcale nie dlatego, że dokonał bratobójstwa w Alaquonde (zakład, że napisałem z błędem? Jestem rozwalony ). Nienawidzę go za to, że spalił okręty Telerich! W moim mniemaniu te statki były dla nich czymś w rodzaju silmarilów dla Fëanora, więc ten, samemu bolejąc nad utratą ukochanych dzieł, powinien pomyśleć, co oni poczują. Tak więc albo postąpił zupełnie bezmyślnie, albo działał według zasady "ponieważ ktoś skrzywdził mnie, to ja skrzywdze was"! Jedna wersja gorsza od drugiej. A jako zdolny, zapalczywy elf miałby pewnie szansę zostać jednym z moich ulubionych bohaterów...
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 09-04-2010 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwzieliście się na Feanora (moją ulubioną postać Jestem rozwalony )!
Czy wy nie rozumiecie, to było wszystko przez Ratujcie bo go pobiję Morgotha Ratujcie bo go pobiję !
Plemienia orków całego nienawidzę, byli plugawi, głupi, walczyli dla tego kto im więcej dał. Jednego to może Szagrata.
Morgotha, Saurona lubię (nie zabijajcie! unik przed pomidorem ) dlatego, że do końca oddali się złu, na zawsze, na wieczność. Za to, ze byli (i są) źli do końca i po kres!
A nienawidzę ich malutkich kopii typu Saruman na przykład.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Wasza najbardziej NIE-ulubiona postać w Silimarillionie i Wł (Strona 2 z 6)

Skocz do: