Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Wasza najbardziej NIE-ulubiona postać w Silimarillionie i Wł (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kogo nielubicie najbardziej?
Margotha
25%
 25%  [ 10 ]
Saurona
2%
 2%  [ 1 ]
Sarumana
17%
 17%  [ 7 ]
Nazguli
2%
 2%  [ 1 ]
Valarów:)
15%
 15%  [ 6 ]
Kogoś innego (kogo?)
35%
 35%  [ 14 ]
Oddano głosów : 39

Autor Wiadomość
Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 24-11-2003 08:23    Temat wpisu: Wasza najbardziej NIE-ulubiona postać w Silimarillionie i Wł Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Feanora -za wytłuczenie Telerich. Resztę mógłbym zrozumieć (ewentualnie wybaczyć nawet Co złego to nie ja ;D ) -ale to to było już "lekkie przegięcie" Uśmiech Saurona ;D
Była już wprawdzie taka dyskusja, w Ogólnej (http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=784) Pserwa ale bez ankiety, więc możemy pobawić się jeszcze raz Uśmiech Saurona ;D

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.

Ostatnio zmieniony przez Villentretenmerth dnia 24-11-2003 09:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 24-11-2003 09:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Villentretenmerth napisał(a):
Feanora -za wytłuczenie Telerich. Resztę mógłbym zrozumieć (ewentualnie wybaczyć nawet Co złego to nie ja ;D ) -ale to to było już "lekkie przegięcie" Uśmiech Saurona ;D
Popieram - to równiez mój wybór i uzasadnienie dokladnie to samo. Telerich nie wybaczę. wściekły

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 24-11-2003 09:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tam nie przepadam za synami Feanora Skrzywienie . Za to, że tak nasiłę trzymali się wypełnienia tej przysięgi, chociaż że niektórzy z nich już "mieli dość".

Toloth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 80
Nieobecny(a): Mała przerwa od forumowania - do nadejścia chłodniejszych dni. Pozdrawiam

Wysłany: 26-11-2003 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Głosowałem na Sarumana, ponieważ nie miał on za grosz honoru (i nie wiedział kiedy skończył się jego czas - przypominają się dość żałosne rządy w Shire). Dość podobną opinię mam o Denethorze II, ale jednak Curuníra chyba bardziej nie lubię, chociaż tak był uzdolniony (jak wskazuje jego imię) Śmiech . Nie darzę też szczególną sympatią synów Feanora, z powodów takich samych jak poprzednik.

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 26-11-2003 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie nie lubię Feanora.
Za chorobliwą dumę, pychę, mściwość, bezwzględność i za bratobójstwo.

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 26-11-2003 23:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej nie lubię Sarumana. Od samego początku, od wyruszenia z Valinoru kierowała nim pycha i zawiść. Za jednym złym czynem następował drugi, jeszcze gorszy (zwodzenie i okłamywanie Białej Rady, zbezczeszczenie ciała Isildura (podobno), hodowla półorków, itd.). Łatwiej byłoby mu wybaczyć, gdyby był człowiekiem lub nawet elfem. Ludzie zawsze byli podatni na zło, a i elfom zdarzało się ulec podszeptom Morgotha (vide: wydarzenia w Valinorze). Natomiast Saruman sprzeniewierzył się swojej misji z własnej woli, przez własne, wybujałe ambicje, które doprowadziły go do nędznego końca (gorszy trudno sobie wyobrazić: Majar - mówiąc naszymi kategoriami, istota "anielska" -zasztyletowany przez własnego niewolnika).
Jeśli chodzi o synów Fëanora, to, fakt, niektórzy do najsympatyczniejszych się nie zaliczają, ale Maedhrosa i Maglora lubię bardzo i współczuję im z powodu tej przysięgi. Zmęczeni byli jej ciężarem, ale wypełnić ją musieli, skoro przysięgli w imię Ilúvatara, a za jej złamanie sami siebie by skazali na Wieczne Ciemności. Za to za "przyjemniaczkami" Celegormem, Curufinem i w mniejszym stopniu Caranthirem, łagodnie mówiąc, nie przepadam Skrzywienie.
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 873

Wysłany: 27-11-2003 09:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zagłosowałem przeciw Morgothowi. Nienawidzę go za jego czarne serce i za żelazną koronę, która rzuca swój Cień na całe dzieje Ardy.

Przeraża mnie jego ślepa i destrukcyjna nienawiść. Z drugiej strony gardzę nim, że jest tak głupi i ślepy, iż nie widzi że wszystkie jego działania i tak ostatecznie go pogrążą i przyczynią się do chwały tych, których tak znienawidził. Mierzył wysoko a spadł tak nisko...

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Elanora
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 68

Wysłany: 27-11-2003 13:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja głosuję na Morgotha - był najpotężniejszym z Valarów, to jego Ilúvatar obdarował najobficiej i to on mógł zdziałać najwięcej, gdyby tylko nie zwyciężyła w nim pycha i chciwość. A on odrzucił to wszystko bo zdawało mu się, że zdoła dorównać swojemu stworzycielowi. Jestem przeciw I zamiast współtworzyć zaczął niszczyć - a to zdaje się sprawa najłatwiejsza, ale nie prowadząca do niczego (a właściwie droga wiodąca z powrotem do pustki). Szok

I to właśnie z ziaren pychy i chciwości zasianych przez Morgotha wyrosło zarówno okrucieństwo i zachłanność Saurona, niepochamowana duma i zazdrosne strzeżenie Silmarilów przez Feanora jak i deprawacja Sarumana. Ja również nim gardzę, dana mu była wielka mądrość, narodził się z myśli Ilúvatara, a on zamienił ją na głupotę. Ratujcie bo go pobiję

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Wasza najbardziej NIE-ulubiona postać w Silimarillionie i Wł (Strona 1 z 6)

Skocz do: