Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: RotK: Ratujmy Sarumana (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Earwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 15-11-2003 17:29    Temat wpisu: RotK: Ratujmy Sarumana Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wspaniała, 7 minutowa scena śmierci Sarumana miała najpierw znaleźć się w "TTT", potem PJ zdecydował o umieszczeniu jest w ROTK.
Jednak kilka dni temu znów zmienił zdanie Wałkiem go! - zdecydował o wycięciu tej sceny z kinowej wersji "Powrotu Króla" Jestem rozwalony . Scena ta ma znaleźć się w wersji rozszerzonej ROTK. Zszokowany tym Chrostopher Lee ma zamiar zbojkotować uroczystą premierę ROTK w Wellington Szok .
Pod tym adresem: www.petitiononline.com/smanrotk/petition.html znajduje się petycja, zorganizowana przez Matt'a Shuster'a. Wszyscy, którzy uważają, że PJ popełnia błąd Oh nie! (chociaż to przecież jego film Super śmiech ), a scena ta jest ważna dla fabuły całego filmu Z przymrużeniem oka , mogą zaprotestować Złośliwy uśmiech . Pod petycją podpisało się już ponad 10 tysięcy osób Jestem rozwalony .

Pozdrawiam Złośliwy uśmiech
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 15-11-2003 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pidżej popełnił więcej takich błędów wściekły Ratujcie bo go pobiję Jestem przeciw -mnie już przestało zależeć na tym, które z jego genialnych Jestem rozwalony pomysłów zobaczymy w kinie, a które tylko w dodatkach dla posiadaczy dvd Jestem rozwalony
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 450

Wysłany: 15-11-2003 19:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja z wielką przyjemnością przekonam się po raz kolejny, jak będzie wyglądać ta historia w wydaniu PJ. Uśmiech Nie szkodzi, ze nie będzie Sarumana, inne rzeczy to wynagrodzą (hm, Daisy ma WIELKĄ nadzieję, że po obejrzeniu ROTK nie będzie musiała gryźć się w język). Z wieloma sprawami mogłoby byc gorzej, gdyby "Władcą Pierścieni" zajęli się spece z Hollywood. Nie moge zapomniec pewnej recenzji, której autor cieszył się, że przynajmniej w wydaniu PJ nie musimy sie się obawiać slicznego, wzruszającego, amerykańskiego momentu, kiedy Frodo nonszalanckim ruchem wrzuca Pierścień w Szczeliny Zagłady, po czym odwraca sie do Sama i mówi: "Wiesz, Samie, przekonałem się, że pierścienie nie są najważniejsze. Liczy się przyjaźń." I oboje, nie oglądając się za siebie, wracaja do domu, a za nimi Góra malowniczo zieje ogniem. Przynajmniej tego rodzaju wzruszenia zostaną nam oszczędzone - nie wątpię w to. Czekam na ROTK w doskonałym nastroju. Uśmiech
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 15-11-2003 19:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Argh... Kluczowy moment dla fabuły... I tak juz zmieniony (bo Saruman nie ginie w Shire)... Wywalić... Bez sensu... To co w takim razie z ludźmi, którzy nie czytali książki? Będą mysleć, że Saruman żył długo i szczęśliwie w Śródziemiu... Nieeee...

Kiedy się podpisywałem byłem 13 647 osobą. Niestety, wydaje mi sie, że to nic nie da... Pidżej i tak postawi na swoim.
Powrót do góry

Nellelórë

Wpisy: 450

Wysłany: 15-11-2003 19:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nenya napisał(a):
To co w takim razie z ludźmi, którzy nie czytali książki? Będą mysleć, że Saruman żył długo i szczęśliwie w Śródziemiu...

Jeśli nie mają ochoty przeczytać, ich strata. Ani trochę się o nich nie troszczę. Złośliwy uśmiech Poza tym większość widzów jest chyba na tyle pojętna, by się domyślić, że potop w Isengardzie nie zapowiadał dla Sarumana nic dobrego. Złośliwy uśmiech
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 15-11-2003 19:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja muszę przyznać, że nawet trochę się cieszę, że nie będzie żadnego nabijania na koła zębate czy innych chwytów rodem z taniego horroru. Zakładam, że Jackson cóś z tym fantem zrobi, a jeśli nie - cóz, JA wiem jak to się skończyło.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 15-11-2003 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja mam nadzieje, ze scena smierci Sarumana,bedzie w Shire lub w okolicy i ze bedzie razem z, chocby tylko migawka, ale jednak Porzadkow. I ze bedzie na wersji dvd Powrotu. Skoro saruman mial zginac juz w Wieżach, ale szczesliwie zostalo to przeniesione do Powrotu, to nalezy sie cieszyc, ze tek sie to dobylo, i ze ie zobaczymy Przedwczesnej smierci Sara w Wiezach na dvd. A czy scena ta bedzie
w Powrocie w kinie, czy na plycie to mnie wsio rawno. Ale przeniesienie trupa Sarumana Śmiech najpierw do 3 z 2 czesci Jestem za, a potem z okrojonej kinowki do dodatkow Jestem za imo jest obiecujace, bo moze tego co sie dzialo w okolicach smierci Sara, bedzie wiecej, niz byloby, gdyby mialo byc tylko w kinie. A pamietacie jak bylo z Lorien ? Wielu sie Lorien kinowe zupelnie nie podobalo,(mnie tez), no a potem sie okazalo, ze na dvd Lorien jest świetne. Mam nadzieje, ze tak samo bedzie z Sarumanem.
poz
tal

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 15-11-2003 23:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić, jak wogóle się ten film zakończy...
Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią ,,Porządków w wesji kinowej być nie będzie" Szok ....a teraz także ,,Sarumana nie będzie" Jestem rozwalony - to co bedzie?
Dłuuuugie ckliwe weselisko Elfik ?wielka krwawa bitwa? Diabelski uśmiech ech...
a pisali w gazecie ,że pidżej zatrudnił wielu wybitnych tolkienistów- i oni na to pozwolili??????
Jeśli Saruman się nie pojawi w ROTK to będzie to niekonsekwencja i w rezultacie niedokończenie wątku ,który przecież jest dosyć istotny dla całości filmu i jego spójności....
brak mi slów Szok

On mówi,że jest barankiem-
Lecz wiemy ,że to jest NOCHAL!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: RotK: Ratujmy Sarumana (Strona 1 z 3)

Skocz do: