Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Kto, w razie śmierci Froda, powinien zostać Powiernikiem? (Strona 7 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto powinien zostać Powiernikiem w razie śmierci Froda w Morii?
Gandalf
4%
 4%  [ 8 ]
Aragorn
12%
 12%  [ 24 ]
Boromir
1%
 1%  [ 2 ]
Sam
64%
 64%  [ 125 ]
Legolas
3%
 3%  [ 6 ]
Gimli
1%
 1%  [ 2 ]
Pippin
0%
 0%  [ 0 ]
Merry
4%
 4%  [ 8 ]
Galadriela
1%
 1%  [ 3 ]
Keleborn
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond
2%
 2%  [ 4 ]
Bilbo
2%
 2%  [ 5 ]
Ktoś inny (Kto?)
3%
 3%  [ 7 ]
Oddano głosów : 194

Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 07-03-2012 14:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie, Sam nie byłby jednak dość dobrym kandydatem Język .
Przede wszystkim dlatego że ktokolwiek z tej ankiety próbowałby spełnić misję - potrzebowałby kompana, przyjaciela. A po stracie najlepszego ze wszystkich, swojego pana... Sam wziął Jedynego w akcie desperacji i myślę jednak, że nie dotarłby do Góry Przeznaczenia sam jeden, jeszcze z takim brzemieniem Nie Nie . Szansa doniesienia pierścienia była i tak jedną na milion, a przecież Samowi nie pomógłby Gollum, nie dałby sobie rady z Szelobą.

Ale jako że Pierścień miał wyjątkowo neutralne (w porównaniu do innych plemion, oczywiście Z przymrużeniem oka ) działanie w stosunku do hobbitów, a ponadto Merry i Pippin byli przyjaciółmi, oni wydają mi się najlepszymi powiernikami. Tak jak Sam, nie mieli żadnych wygórowanych pragnień (nawet takich, żeby pomóc Dziaduniowi, którego wyganiają z Pagórka Elfik ). Pippin przecież oparł się mocy Czarnego Władcy, gdy spojrzał w palantir. A to, że nie rozumieli do końca całej sprawy, mogło być w tym przypadku zaletą, gdyby zrozumieli ją dogłębnie, mogliby się trochę przestraszyć. Aczkolwiek ich beztroska zostałaby wystawiona na ciężką próbę, najprawdopodobniej nie byliby to już ci sami dwaj rozbrykani, szaleni hobbici jakich lubię, więc dobrze, że jest tak jak jest Spox .
Zagłosowałam więc na Merrego, ale zaznaczam, że chodziło mi o niego z Pippinem.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 30-11-2012 22:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałam opcję: ktoś inny, a mianowicie Faramir. Posiadał potężną wolę i czyste serce, był uczniem czarodzieja (imho w przypadku pierścienia uczeń przerósłby mistrza), myślę więc, że ukończyłby misję (mimo, że ludzie ogólnie miewali jakieś słabości itd. - ja go z tego ogółu wyciągam Z przymrużeniem oka).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

lunatha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 22-03-2015 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam Sama,ponieważ tacy jak Galadriella czy Elrond którzy posiadają już władze mogą sobie nie ,,poradzić''
Niektórzy z drużyny nie mieli nawet pewności czy będą towarzyszyć Frodowi do końca.
Natomiast Sam nie miał raczej ,,zapędów'' do władzy,i z pewnością gdyby Frodo zmarł chciałby dokończyć to co jego pan zaczął.
Zgodzę się jednak z przedmówcami odnoszącymi się do Merrego i Pipina(dobrze uzasadnione)Ale mieliby stać się takimi...poważnymi na maksa...nie,to byłoby straszne Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Temat: Kto, w razie śmierci Froda, powinien zostać Powiernikiem? (Strona 7 z 7)

Skocz do: