Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Pseudonimy (Strona 37 z 38)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 16-12-2013 13:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja chciałam się nazwać Smoczycą ze względu na milość do smoków ale nazwa nie była zbyt ładna więc wybrałam lady dragon. Elfik Eruanną też mnie nazywają nie którzy^^
Powrót do góry

Frost
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 24-03-2014 14:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ksywka jest bardzo prosta Z przymrużeniem oka

Frot - mój ulubiony perkusista z Satyricon i lubię mróz Język
Powrót do góry

Lomelinde
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 25-03-2014 19:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo zastanawiałam się nad pseudonimem i wybrałam Lómelindë (quen. słowik), ponieważ to imię łączy moje dwie pasje: Tolkiena i ptaki Love
Niestety nie było możliwości wpisania w nicku takich znaków jak ö Skrzywienie

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 10-06-2014 07:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, chciałem używać zupełnie innego nicka, ale "mroczne" nie są tu najwyraźiej mile widziane wściekły
W takim razie postanowiłem przypomnieć postać Luciusa Liciniusa Lucullusa Ponticusa, który najczęściej jest kojarzony z sybarytyzmem, ucztami i czereśniami Z przymrużeniem oka , chociaż - jak zauważył autor jego polskiej biografii Arthur Keaveney - krzywdzące jest określanie mianem "sybaryty" człowieka, który bez mała pół życia spędził w legionowych obozach na kolejnych kampaniach, i stał się autorem jednego z najsłynniejszych zwycięstw rzymskiego oręża w bitwie pod Tigranocertą 6 października 69 r. p.n.e. , roznosząc w pył armię Armenii dowodzoną przez jej króla Tigranesa Balrog , przy okazji niejako "odczyniając feralność" tegoż 6 października, albowiem 6 października 105 r. p.n.e. pod Arausio Cymbrowie i Teutoni zadali straszliwą klęskę rzymskiej armii dowodzonej przez Quintusa Serviliusa Caepiona i Gnaeusa Malliusa Maximusa.

Przed bitwą pod Tigranocertą obaj wodzowie mieli rzec do swych przybocznych kwestie, któe przeszły do historii, aczkolwiek najprawdopodobniej obie sa apokryficzne.
1. Tigranes na widok nadchodzącej rzymskiej armii:
"Jest ich zbyt dużo jak na poselstwo, ale zbyt mało jak na armię" Super śmiech

2. Lukullus odpowiadając przybocznym odradzającym mu stoczenie bitwy w "feralny" dzień (rocznice klęski):
"Jestem pewien, że tym razem uczynię ten dzień szczęśliwym dla Rzymian".
Rządzę chwała wam, chylę czoła, dzięki

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

manwesulimo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 08-12-2014 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mój pseudonim jest z Silmarilliona jak się pewnie każdy domyśla. Nie miałem żadnego pomysłu to poszukałem mojej ulubionej postaci w ulubionych książkach. Ulubiona książka, druga ulubiona postać.Używam tego w każdym miejscu. I tyle Uśmiech
Powrót do góry

Karoleen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3
Nieobecny(a): Aktualnie jem naleśniki.

Wysłany: 06-01-2015 19:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój pseudonim pochodzi od mojego imienia "Karolina".
Dużo osób zwracało się do mnie "Karolejn", więc pomyślałam "czemu nie?" Super śmiech
I nie, nie miało być Caroline, tylko własnie Karoleen Uśmiech

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 11-08-2015 22:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bardzo lubię tworzyć imiona z języku elfów chociaż zbytnio się na nim nie znam. Moje imię znaczy ostatnia dziewczyna. Jeśli coś przekręciłam, to krzyczcie. Tak, czy inaczej ładnie brzmi Elfik
Powrót do góry

Amarelis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37

Wysłany: 27-11-2015 04:13    Temat wpisu: Amarelis, czesciej Tirion Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Amarelis to pseudonim ktory wymyslilem z rok temu. Uzywam do zakladania kont w necie itp. Mial byc wzorowany na Elfickich imionach Uśmiech
A Tirion uzywam zamiast imienia (w sumie to moje imie tylko w Queneya Śmiech)
Tirion to wlasciwie tylko do ludzi "blizszych" np. takie forum milosnikow Tolkiena Elfik

Tirion Elfik

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Następna

Temat: Pseudonimy (Strona 37 z 38)

Skocz do: