Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Pseudonimy (Strona 36 z 38)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciekplp
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 19-02-2013 22:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od imienia- nigdy nie zaklepany nick xD A Fornadan- człowiek północy (zgadnijcie kim inspirowane ;P )

Ashke Verasca- tworzenie historii.... inspirujące... może też spróbuję ^^

Fornadan
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 15-04-2013 12:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo się zastanawiałam nad odpowiednim pseudonimem. Na początku myślałam, że przetłumaczę swoje imię na elficki, ale zrezygnowałam z tego pomysłu ponieważ nie identyfikuję się z elfami. W końcu zdecydowałam się na język staronordyjski, który Tolkien wybrał do reprezentowania języka ludzi z Dal. Z niego także pochodzą "ludzkie" imiona krasnoludów. Krasnoludy i ludzie, zwłaszcza z północy, to moje ulubione rasy, więc stwierdziłam, że imię w ich języku będzie dla mnie najlepsze. Ale nie chciałam żeby było ono zupełnie bez znaczenia. Jako, że na drugie imię mam Laura, a imię to pochodzi od lauru, wawrzynu, czyli znaku zwycięstwa, szukałam imion, które pochodziłyby od słowa zwycięstwo w staronordyjskim. Znalazłam dużo, najbardziej spodobało mi się Sigrún, czyli sekretne zwycięstwo. Potem dowiedziałam się, że Sigrún była jedną z walkirii, występuje nawet w operze Ryszarda Wagnera. Uśmiech

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 17-04-2013 23:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Napisałam kiedyś, że nick wybrałam odruchowo - i tak było. Łudziłam się, że może choć trochę brzmi śródziemsko Smutek , a teraz właśnie dowiedziałam się, że Ellena to jedna z form mojego imienia - Aleksandra (obrończyni mężczyzn) Zdziwienie (przeznaczenie? Z przymrużeniem oka) A wg niektórych stron imię Ellena znaczy 'promień słońca'.
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 18-04-2013 09:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z pewnym zaskoczeniem odkrywam, że jeszcze się tu nie wypowiedziałem.
Pochodzenie mojego nicka szczególnie zaskakujące nie jest - to po prostu moje imię po łacinie. Uśmiech

Przy okazji wyjaśnię - ponieważ jest to łacina, to jak łacinę należy to czytać. Nie jestem zatem ani Majkel, ani Miszel czy inne dziwne barbarzyńskie wymysły Język tylko po prostu Michæl w wymowie 'frankijskiej' albo, jak ktoś się uprze Mikel w tzw. 'klasycznej' - ale ja preferuję pierwszą wersję. Z przymrużeniem oka

Powyższe transkrypcje wymowy są precyzyjne w jakichś 95%. Wiecej informacji o wymowie łaciny znajduje się chociażby na polskiej Wikipedii: tutaj i tutaj.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 18-04-2013 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Michael napisał(a) (zobacz wpis):

Pochodzenie mojego nicka szczególnie zaskakujące nie jest - to po prostu moje imię po łacinie. Uśmiech

Z moim jest tak samo Z przymrużeniem oka Rozważałam jeszcze hiszpańską wersję- Inés, ale stwierdziłam, że jednak wolę łacinę

Garm

Wpisy: 0

Wysłany: 19-05-2013 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój nick powstał w bardzo prosty sposób, a mianowicie kiedyś przeczytałam "Rudy Dżil i Jego Pies" i pies Rudego Dżila nazywał się Garm.
Powrót do góry

mensajero
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 19-06-2013 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A moj nick po hiszpansku oznacza "posłaniec". Ogolnie podoba mi sie jezyk hiszpanski i gdybym kiedys otwieral restauracje to pewnie nazwalbym ja "Dos besos" - dwa pocalunki albo dwa buziaki (jak kto woli Język)
Powrót do góry

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 30-11-2013 15:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chciałam mieć jakiś elficki pseudonim. Na początku chciałam się nazwać Vilya, ale stwierdziłam, że mogę wysilić swoją wyobraźnię, zajrzałam do cząstek słowotwórczych w ''Silmarilionie" i tak zostałam Gilyą.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następna

Temat: Pseudonimy (Strona 36 z 38)

Skocz do: