Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Pseudonimy (Strona 3 z 38)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elanora
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 68

Wysłany: 21-11-2003 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóz, ponieważ pojawiło się kilka moich wpisów na Forum , to może najwyższy czas coś napisać w tym miejscu.
Mój pseudonim nie jest przypadkowy, wynika raczej z moich prób odnalezienia swojego miejsca w świecie Tolkienowskiego Śródziemia. Zdecydowanie czuję się hobbitem, ale jednocześnie raczej spadkobiercą Sama Ogrodnika niż bohaterem. I pomyślałam o pierworodnej Sama, tej ktora przechowuje pamięć spraw wielkich, czynów pięknych i szlachetnych, ale także Ciemności. Bo ja czuję się też Polką żyjącą tu i teraz i zdaje mi się, że potrzebni są dziś u nas zwłaszcza Ogrodnicy, ci którzy budują, pielęgnują i pamiętają - i stąd (a nie pod wpływem Łozińskiego na przykład Złośliwy uśmiech ) spolszczenie imienia córki Sama.

Kiedy rejestrowałam się na Forum nie wiedziałam jednak o istnieniu Elanor, która była tu znacznie dawniej niż ja. oops, zawstydzenie Dlatego pomyślałam, że zapytam Elanor i wszystkich forumowiczów, czy nie mają nic przeciwko takiemu mojemu pseudonimowi - bądź co bądź bardzo podobnemu, co może powodować pomyłki Smutek .
A jeśli myślicie, że powinnam zmienić pseudonim - to mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć coś odpowiedniego - i poradzicie jak to zrobić technicznie (bo nie mam pojęcia) Elfik .

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 21-11-2003 18:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W imieniu wszystkich Villentretenmerthów zrzeszonych na tym forumie oświadczam, iż nie mamy nic naprzeciwko nickom podobnym do czyjegoś innego (jakby nie liczyć, jest tu, jak sie wydaje, kilku Aragornów Język )
Elanora napisał(a):
jak to zrobić technicznie (bo nie mam pojęcia) Elfik .
w razie potrzeby najlepiej wysłać PW do Administratora (Elfy Elfik Rządzę Elfik )
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 21-11-2003 23:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja w ogóle mam wielką słabość do elfich imion. Kocham je dla samego ich brzmienia, a gdy jeszcze weźmie się pod uwagę ich znaczenie, to już nic mi więcej nie potrzeba do szczęścia Love. Dlatego wiedziałam, że jeśli będę się gdziekolwiek w internecie wypowiadać na tematy związane z Tolkienem, to na pewno będę się podpisywać elfim nickiem.
Przez jakiś czas nie wiedziałam, na co się zdecydować, aż któregoś pięknego poranka, zaraz po przebudzeniu olśniło mnie: Elenwe! Idea Nie wiem, dlaczego właśnie to imię nasunęło mi się na myśl, ale w tej samej chwili wiedziałam, że pasuje mi jak żadne inne (do tego stopnia, że odwróciłabym się, gdyby ktoś na ulicy zawołał "Elenwe"). Miałam dziwne uczucie, jakbym nosiła je od zawsze. Wiem, że może się to wydawać trochę pogmatwane, ale tak naprawdę się czułam.
Pseudonim ten wydał mi się dobry również z dwóch innych powodów:

1. Uwielbiam Love chwała wam, chylę czoła, dzięki Turgona! Jest moją najulubieńszą postacią z "Silma".
  2. O Elenwe tak niewiele wiadomo, że spokojnie można "pożyczyć" od niej imię.

Nie wydaje mi się też, aby przyjmowanie elfiego pseudonimu od razu świadczyło o tym, że jego właściciel/właścicielka pragnie utożsamiać się z elfami. Wielu ludzi w Śródziemiu brało imiona od elfów (ot choćby dziadziuś Denethora - Turgon).
Powrót do góry

Elanora
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 68

Wysłany: 24-11-2003 12:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż, kamień spadł mi z serca, że takie podobieństwa pseudonimów nie przeszkadzają - jestem tu stosunkowo "zielona" Pserwa i nie chciałabym na wstępie popełnić gafy wściekły

Villentretenmerth napisał(a):
W imieniu wszystkich Villentretenmerthów zrzeszonych na tym forumie oświadczam, iż nie mamy nic naprzeciwko nickom podobnym do czyjegoś innego (jakby nie liczyć, jest tu, jak sie wydaje, kilku Aragornów Język )

Dzięki Villentretenmerth! Pocałunek Jestem za Uśmiech I pozdrawiam wszystkich Aragornów Z przymrużeniem oka Diabelski uśmiech

Toloth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 80
Nieobecny(a): Mała przerwa od forumowania - do nadejścia chłodniejszych dni. Pozdrawiam

Wysłany: 24-11-2003 16:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... zaczne od poczatku (sorry, polskich liter nie mam). No wiec tak to sie chyba zaczelo: pare lat temu obralem z swoja ulubiona liczbe 8 (slownie osiem) i tak juz zostalo. Dlaczego Osiem? Ktorys z moich kolegow powiedzial, ze to sie tak fajnie mowi: Osiem. I teraz u mnie wszystko jest takie "osiemowate" (wam sie wyda pewnie absurdalne). Nie bede teraz wyjasnial, na czym sie opiera potega Osiem Uśmiech , ale wiedzcie, ze wszystko jest Osiem Śmiech ! Dobra, teraz przejde do konkretow: Toloth to w sindarinie liczba Osiem (w Quenya to bedzie Tolto), i dlatego tak sie teraz nazywam. Myslalem tez nad prawdziwymi odpowiednikami mojego imienia (Tomasz) czyli Gwanunig w Sindarinie i Ononion w Quenya, ale Toloth bardziej przypadl mi do gustu (moze pokrewienstwo fonetyczne z Tomek zagralo tu role?). W kazdym razie: Toloth i eneth nin! W skrocie moze byc Tol. Suilannon!

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 24-11-2003 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanoro: Jako główna zainteresowana podobieństwem pseudonimów mogę Cię zapewnić, że nie mam absolutnie nic przeciwko Twojomojej ksywce Super śmiech . Sama zresztą wiem, jak to przyjemnie jest, kiedy się chce gdzieś w sieci zarejestrować, a tu okazuje się, jak wiele elanorów się po świecie plącze. No i trzeba sobie nazwisko dopisywać Śmiech .

Acoasmata
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 25-11-2003 20:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój nick nie ma nic wspólnego z pięknymi elfickimi imionami, ani z imionami innych ras Śródziemia, ale służy mi już od kilku lat.
Co oznacza?
Wystarczy otworzyć słownik dla psychologów - to pierwsze lub drugie hasło - oznacza chorobę psychiczną, przez którą słyszysz nieistniejące dźwięki. A czyta się to: akoasmata.

Ulairi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 01-12-2003 14:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skąd moja ksywka? Skrzywienie
Proste: jestem zafascynowana Nazgulami i innymi Upiorami, a Ulairi jest to nazwa Nazguli używana przez Elfy. Elfik

Pomodlę się na ostrzach cierni
O świcie
Stawię czoła ostrzom kolców
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następna

Temat: Pseudonimy (Strona 3 z 38)

Skocz do: