Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Czy udało się wam przekonać kogoś do przeczytania WP,Hobbita (Strona 7 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy udało się wam namówić kogoś do przeczytania WP, Hobiita ilub innego dzieła Tolkiena
tak
75%
 75%  [ 109 ]
nie
12%
 12%  [ 18 ]
jeszcze nikogo nie namawiałem (am)
12%
 12%  [ 18 ]
Oddano głosów : 145

Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 19-07-2009 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do Hobbita, to nawet siebie samej nie udało mi się przekonać, co dopiero kogoś...^^
Władca Pierścieni ma chyba większe szanse, chociaż nawet mój ojciec na tym wymiękł, a czytał wiele cięższych książek...

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 20-07-2009 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Namawiałam dziadka już od ponad roku i w końcu udało się! Chyba dla świętego spokoju (oj potrafię być męcząca, szczególnie jak gadam o Tolkienie wśród osób niezainteresowanych Uśmiech Saurona ;D) zgodził się przeczytać Władcę. Ostatnio podrzuciłam mu Drużynę. Zaczął narzekać, że nudna, ale poradziłam, aby ominął wstęp i notę od wydawcy. Na razie jeszcze nie jest specjalnie zadowolony, ale jestem pewna, że gdy akcja się już trochę rozkręci, to się wciągnie.
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 20-07-2009 18:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wcisnęłam mamusi Silmarillion. Przebrnęła, ale nie wiem co zrozumiała jak myli Melkora z Feanorem Elfik WP jej nie podsuwałam bo by wymiękła na początkowych pasjonujących rozdziałach...
Powrót do góry

karola2910
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 29-01-2010 16:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

u mnie to było tak: w klasie, na 30 osób, tylko (może aż?) dwie osoby są zafascynowane Tolkienem. Stwierdziłam, że trzeba to zmienić. Namówiłam 3 koleżanki do przeczytania książki i jednego kolegę do obejrzenia filmu.
Misja spełniona ! Super śmiech Elfik
Powrót do góry

Smokwciapki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 29-01-2010 18:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Namówiłam na "Hobbita" własnego chłopa, bardzo był zadowolony z bajki! Uśmiech Teraz wcisnę mu w ręce WP, a jak sie w razie czego będzie bronił, to zastosuję mały szantażyk.... Złośliwy uśmiech możliwości mam duuużo! Wałkiem go! grzmię jak Manwe

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 29-01-2010 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja namówiłam swoją przyjaciółkę i jej młodszą siostrę, ale to daaawno temu było. Za czasów podstawówki miały lecieć Dwie Wieże akurat, jak umówiłyśmy się na spotkanie. No i jakoś tak wyszło, że ja zbiegałam co jakiś czas na dół, żeby sobie na film popatrzeć i tak jakoś wylądowałyśmy przed ekranem wszystkie trzy. No a potem oczywiście posypały się książki. Ale tylko Władca i Hobbit, przez Silla przyjaciółka nie przebrnęła.
Ostanio za to podrzuciłam mamie Władcę - skoro zamierza ze mną na TFa jechać, to niech sobie przypomni, o co we Włądcy chodziło.

Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 05-02-2010 09:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Udało mi się namówić do przeczytania WP moją przyjaciółkę, która wcześniej była w stosunku do tej książki bardzo sceptycznie nastawiona. Język ale teraz zmieniła zdanie i przyznała że jest to świetna ksiązka jednak nie stała się jakąś wielką fanką Tolkiena Z przymrużeniem oka
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Jaskier.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 01-05-2010 13:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi jak na razie udało się namówić kolegę i jego brata. Nawet nie było problemu. Powiedziałem mu, że jak wrócę do domu to skończę Drużynę Pierścienia. On powiedział, że też niedawno oglądał Pserwa Ja mu na to, że ja czytam nie oglądam Jestem rozwalony . Też mu się zachciało i tak poszło Uśmiech

Rodziców nawet nie próbuje namówić. Są przekonania, że są za bardzo poważnymi ludzmi na takie bajki Ble Ble ;D
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Czy udało się wam przekonać kogoś do przeczytania WP,Hobbita (Strona 7 z 10)

Skocz do: